Blog - siječanj 2016
nedjelja, siječanj 31, 2016
OSK je danas odigrao drugu pripremnu utakmicu, u gostima kod Primorca iz Stobreča, a na kraju je završilo bez pogodaka. Ponovno je bolji dio momčadi OSK-a bila obrana koja s Banićem sada funkcionira besprijekorno. S njim je danas u paru prvo poluvrijeme igrao Ivan Norac-Kevo koji je odlično iskoristio tu minutažu dok je na početku drugog poluvremena umjesto njega ušao Karamarko.

OSK je utakmicu započeo u 4-4-2 formaciji. Na bekovima su bili A. Banić-Škojo i P. Bašić ml., a na stoperima gore spomenuti dvojac. U veznom redu su igrali Bašić-Šiško i Poljak, desno od njih S. Banić-Škojo, lijevo Grgat, a u napadu Plavša i I. Samardžić.

Sama utakmica nije obilovala prigodama. U 4. minuti za domaće je zaprijetio Jurjević-Škopinić udarcem sa otprilike 18 metara, no to je bio lako plijen za vratara OSK-a. OSK je zaprijetio u 40. minuti kada je nakon lijepe akcije pucao S. Banić-Škojo, ali nedovoljno jako da ugrozi vrata domaćih, i to je bilo sve u prvih 45 minuta.

Ni u nastavku se nije puno toga događalo dok trener OSK-a Petar Bašić nije u otprilike 60. minuti zamijenio 7 igrača te su nakon toga inicijativu preuzeli domaćini koji su dvaput pogađali vratnicu - u 71. minuti nakon ubačaja iz slobodnjaka, te u 81. minuti preko Tomaša.

Od igrača koji su ušli s klupe s nekoliko lijepih poteza istaknuo se junior Marin Samardžić. Sljedeću utakmicu OSK igra u srijedu u Hrvacama.

OSK: M. Samardžić, A. Banić-Škojo, Banić, Norac-Kevo, P. Bašić, S. Banić-Škojo, Bašić-Šiško, Poljak, Grgat, I. Samardžić, Plavša. Još su igrali: Karamarko, Marković, M. Bašić, Žižić, Tadić, Vukas, M. Samardžić, Milanović-Trapo. Trener: Petar Bašić.

nk-oskotok @ 17:53 |Isključeno | Komentari: 0
- Seniori OSK-a danas će u Stobreču protiv domaćeg Primorca odigrati drugu pripremnu utakmicu. Priliku će ponovno, kao i u dvoboju s Kamenom, svi igrači koji su u trenažnom procesu. Nastupiti neće Hrvoje Šibenik koji je na utakmici prije tri dana nezgodno pao na ruku te su posljedice još bolne pa se stoga ne želi riskirati pogoršanje ozljede.

OSK i Primorac prijateljsku utakmicu igrali su i ljetos kada je s 2:1 bio bolji Primorac, dok je u prvenstvenom susretu s 1:0 slavio OSK.

Susret u stobrečkom Blatu počinje u 14 sati.

nk-oskotok @ 06:52 |Isključeno | Komentari: 0
petak, siječanj 29, 2016
- Prvi tjedan dana priprema je iza nas. Pripreme teku dobro, odaziv je odličan, a od utorka se trenira dva puta dnevno. Ozljeda nema osim jedne - novi igrač Hrvoje Šibenik na utakmici s Kamenom je nezgodno pao na ruku te će nekoliko dana pauzirati.

U linku je video sa današnjeg treninga - LINK

nk-oskotok @ 18:47 |Isključeno | Komentari: 0
srijeda, siječanj 27, 2016
- OSK je danas na Golim brdima odigrao prijateljsku utakmicu protiv Kamena iz Ivanbegovine u kojoj su gosti slavili s minimalnih 1:0 pogotkom Žaje u 80. minuti.

Sama utakmica ispunila je svoju svrhu u nekoliko segmenata: - da igrači "osjete" loptu i teren poslije tjedan dana bazičnih treninga, da zamijeni te treninge za koje se zna da su svim nogometašima dio koji najmanje vole u sportu kojim se bave te da svi dobiju priliku da se pokažu. Tako je trener Petar Bašić dao prigodu 21 igraču i sve je srećom prošlo bez ozljeda. Osim njega, koji zbog manjeg operativnog zahvata ne smije trenirati još nekoliko dana, danas nije bilo Nikole Bašića i Marina Samardžića.

Do 65. minute je u igri bila, uvjetno rečeno, prva postava i u tom periodu smo vidjeli dosta dobrih stvari. Veseli sigurnost i mirnoća u obrani, a isto tako je bilo zanimljivih situacija i u napadu no nisu se dovele do kraja jer ipak noge još ne "slušaju" u ovoj fazi priprema.

Već u 3. minuti s distance je malo pokraj gola pucao raspoloženi Bašić-Šiško. U 7. minuti nakon kornera puca I. Samardžić, vratar brani, a u drugom pokušaju preko gola loptu šalje Plavša.

U 16. minuti šansa za Kamen - s lijeve strane ubacio je A. Jonjić,  a s 11-12 metara preko gola pucao M. Jonjić. Na samoj utakmici se vidjelo da je rana faza priprema - nije bilo pravog tempa - na trenutke se jurišalo gore-dolje, a na trenutke je bilo dosta praznog hoda.

Drugo poluvrijeme prilikom otvara OSK - A. Banić-Škojo je odličnom loptom proigrao Plavšu koji je ušao u 16-erac gostiju te na kraju pucao, a vratar gostiju taj udarac obranio. U 66. minuti bilježimo kontru gostiju, ali vratar OSK-a Samardžić brani udarac Brkana i lopta odlazi u korner. Nedugo potom dobro je iz slobodnog udarca pucao Tolić, malo iznad gola.

Brojnim izmjenama igra se razvodnila, a u 80. minuti gosti postižu jedini pogodak u ovom susretu nakon jedne dubinske lopte. Prvi udarac je pričuvni vratar OSK-a Marković obranio, a odbijenu loptu iz blizine u mrežu šalje Mirko Žaja.

Susret je sudio Mario Soldić, a pomoćnici su bili Danijel Žižić-Gušo i Mirko Odrljin.

OSK od sutra nastavlja s intenzivnim radom, a sljedeća pripremna utakmica je na rasporedu u nedjelju u 13:30 sati u Stobreču.

OSK: M. Samardžić, Šibenik. Banić, Karamarko, P. Bašić, Bašić-Šiško, Poljak, Plavša, Vukas, Grgat, I. Samardžić. Još su igrali: S. Banić-Škojo, A. Banić-Škojo, Marković, I. Norac-Kevo, M. Bašić, Tadić, Žižić, M. Samardžić, Milanović-Trapo i T. Norac-Kevo. Trener: Petar Bašić

Kamen: Vladović, A. Jonjić, Omazić, Klarić-Dračar. Češljar, I. Žužul, Tolić, Ćosić, M. Jonjić, Pavić, Brkan. Još su igrali: Kujundžić, Perković-Šantar, Stanić, T. Žužul, Ćapin, Žaja. Trener: Mario Kujundžić.

nk-oskotok @ 17:23 |Isključeno | Komentari: 0
- Iako je prva pripremna utakmica bila planirana za nedjelju došlo je do promjene. Na molbu sportskih prijatelja iz Kamena da u srijedu, tj. danas, odigramo prijateljsku utakmicu - odgovorili smo potvrdno te je ista dogovorena za 14:30 sati na Golim brdima.

Biti će to prilika da igrači malo "osjete" loptu budući je u dosadašnjem dijelu priprema bila malo zastupljena. Osim toga, nastupiti će svi igrači koji su u trenažnom procesu.

Podsjetimo, ove dvije momčadi su i kolovozu prošle godine odigrale prijateljsku utakmicu, u Ivanbegovini, završilo je 4:4 dok je u prvenstvenom susretu igranom početkom studenoga kao domaćin s minimalnih 1:0 slavio Kamen.

Dodajmo za kraj i kako je u redove Kamena prešao dojučerašnji igrač OSK-a Filip Omazić.

nk-oskotok @ 09:44 |Isključeno | Komentari: 0

nk-oskotok @ 09:04 |Isključeno | Komentari: 0
utorak, siječanj 26, 2016
- Sutra će se s početkom u 14:30 sati na Golim brdima odigrati prijateljska utakmica između OSK-a i Kamena.

nk-oskotok @ 10:29 |Isključeno | Komentari: 0
ponedjeljak, siječanj 25, 2016
- Danas su s pripremama krenuli mlađi pioniri (Bože Poljak) i pioniri OSK-a (Anđelko Šimunović).

nk-oskotok @ 19:57 |Isključeno | Komentari: 0
- U redove OSK-a stigao je novi igrač, 27-godišnji Hrvoje Šibenik. Šibenik, inače rodom iz Bjelovara, igra na poziciji desnog beka. Ima iskustvo igranja 2. HNL kao i u inozemstvu, a nastupao je za niz klubova: Bjelovar, Zelina, Trnje, Hrvatski dragovoljac, Dubrava, Melbourne Knights, Dandeong City, Val te Zagoru, odakle stiže u OSK.

Hrvoje se danas priključio treninzima te mu želimo dobrodošlicu i nadamo se da će se pokazati kao pojačanje za OSK.

nk-oskotok @ 19:44 |Isključeno | Komentari: 0
četvrtak, siječanj 21, 2016
- Danas je održan prvi trening u sklopu priprema za drugi dio sezone, a na sljedećem linku možete vidjeti nekoliko fotografija - LINK

nk-oskotok @ 18:46 |Isključeno | Komentari: 0
srijeda, siječanj 20, 2016
- Današnjom prozivkom službeno su počele pripreme seniorske momčadi za drugi dio sezone dok će prvi trening biti održan sutra u 15:30. Treneru Petru Bašiću odazvalo se 19 igrača koji su bili pozvani dok su izostanak opravdali Nikola Bašić, Petar Bašić i Josip Dukić. Potonja dvojica će sutra biti na treningu. Nije bilo ni Marina Karamarka čiji je status potrebno riješiti odnosno dogovoriti nastavak posudbe, a interes je obostran.

Na prozivci su bili: Banić Duje, Banić-Škojo Ante, Banić-Škojo Stipe, Bašić Marko, Bašić-Šiško Petar, Grgat Zvonimir, Marković Ivan, Milanović-Trapo Luka,  Norac-Kevo Ivan, Norac-Kevo Toni, Plavša Dominik, Poljak Bože, Samardžić Ivan, Samardžić Marijan, Samardžić Marin stariji, Samardžić Marin mlađi, Tadić Marko, Vukas Neven-Ivan i Žižić Franko.

Prvi se igračima obratio predsjednik kluba Branko Samardžić: - Pozdrav svima. Prvo bih vam zaželio mnogo zdravlja i uspjeha u ovoj godini. Od vas tražim red, zalaganje i disciplinu u izvršavanju svojih obveza, a ponajprije dobro ponašanje jer ne igrate samo za sebe, vi branite i čast kluba i čast sela. Uprava će vam osigrati sve uvjete za nesmetano treniranje te će redovno kao i do sada izvršavati sve obveze prema vama. Cilj koji morate ostvariti je ostanak u ligi, ja smatram da vrijedite i više, ali bitno je zadržati status trećeligaša i nastaviti postepeno rasti. Veseli me velik broj igrača iz Općine Otok u kadru seniorske momčadi, preko 90 posto, a nadam se da ćemo tako i nastaviti. Vrlo nam je bitna omladinska škola jer podatak da svako drugo muško dijete u školi trenira u OSK-u nas obvezuje da osiguramo adekvatne uvjete za treniranje. Još jednom vam želim da budete zdravi i da se dobro pripremite za nastavak sezone.

Nakon toga se u nekoliko rečenica obratio i član Uprave Ivica Perković: - Pozdrav svima. Kao što je već rečeno imate maksimalnu podršku Uprave i možete biti mirni što se toga tiče. Skupa smo stvorili jedno novo ozračje oko kluba što se vidjelo ljetos. I ove sezone smo zadovoljni vašim rezultatima, smatram da je 21 bod više nego pristojna zaliha te da ćemo ostvariti ciljeve.

Nakon toga se obratio i sam trener Petar Bašić: - Dobra večer svima. Kao što vidite tu su neka nova lica u odnosu na prvi dio. "Gigs" je bivši dugogodišnji igrač, tu je da nas pojača i mislim da smo s njim puno dobili. Priključili su nam se opet neki mladi igrači koji imaju priliku da se pokažu i dokažu. Drugi novi igrač Dukić nije mogao doći na prozivku, ali od sutra je tu s nama. Većini od vas će ovo biti najteže pripreme do sada, mnogi su se uvjerili u razliku između 4. i 3. lige. Stipe i ja smo vam pripremili plan treninga - prvo slijedi nekoliko laganih treninga dok od sljedećeg tjedna počinjemo sa ozbiljnim radom, trenirati ćemo dva puta dnevno, naravno tko može, jer znam da ima vas koji radite, neki su u školi, na fakultetu. Bez rada nema ništa, a cilj mora biti da svake godine jedan mladi igrač napravi iskorak, otiđe u rang više, jer talenta je uvijek bilo, samo je pitanje rada i ulaganja u sebe.

Nakon njega obratio se i kondicijski trener Stipe Tomić: - Sutra startamo u 15:30 ovdje na Golim brdima. Također ćemo trenirati u šumi i u dvorani. Za početak imamo tri treninga koji su priprema za pravi početak, u ponedjeljak. Imati ćemo inicijalno i finalno testiranje vaših aerobnih i anaerobnih sposobnosti. Ove pripreme će biti 30 do 40 posto teže te duplo složenije u odnosu na ljetne, ali biti će i zanimljive.

Na kraju su igrači popunili anketu koju im je Tomić pripremio, a kako bi dobio još neke informacije potrebne za bolji uvid u njihovo stanje.

nk-oskotok @ 20:44 |Isključeno | Komentari: 0

- Nakon 53 dana pauze danas će ponovno u pogon seniorska momčad OSK-a. Trener Petar Bašić prozivku je zakazao za 18 sati dok se s treninzima pod njegovom i pod paskom kondicijskog trenera Stipe Tomića započinje sutra. U odnosu na jesenski dio u svlačionici OSK-a više ne stanuju Dolić, Matijašević i Omazić dok uz novopridošle Dukića i Banića nije isključen ni još pokoji dolazak, a dodajmo i kako će se ponovno priključiti juniori Tadić i Žižić.

Pripreme će se obavljati na ŠC Gola Brda i u obližnjim šumama, a prva prijateljska utakmica trebala bi biti odigrana iduću subotu.

nk-oskotok @ 06:50 |Isključeno | Komentari: 0
utorak, siječanj 19, 2016
- Bilježimo i treći odlazak iz redova OSK-a. Poslije Matijaševića i Dolića u svlačionici OSK-a više ne stanuje ni mladi branič Filip Omazić (19). Razlog odlaska su brojne obveze na fakultetu koje se ne mogu uskladiti s treniranjem, a taj problem je bio prisutan i već krajem prvog dijela.

Podsjetimo, Omazić je u OSK stigao sredinom rujna iz pulske Istre 1961, a debi je imao 20.09. u Splitu u 1:0 pobjedi protiv Hajduka II. Ukupno je za OSK nastupio 10 puta, te postigao jedan pogodak i upisao dvije asistencije. Njegova najbolja utakmica zasigurno je bila protiv Zmaja (B) (pobjeda 3:1).

U posljednjem razgovoru Filip se zahvalio svima u klubu te poželio sreću u nastavku natjecanja.

I mi njemu također želimo mnogo uspjeha kako u sportskom tako i u privatnom životu!

nk-oskotok @ 17:58 |Isključeno | Komentari: 0
nedjelja, siječanj 17, 2016
- Prije nekoliko dana napunilo se 10 godina otkako je preminula osoba koja je najzaslužnija za osnivanje OSK-a - profesor Stipan Pupić-Bakrač.

Za spomen i zahvalu nikad nije kasno pa se tako i ovom prilikom zahvaljujemo profesoru Pupić-Bakraču na svemu što je učinio za OSK jer najteže je nešto pokrenuti, postaviti na noge, "odgojiti".

Njegova ljubav prema sportu i Otoku su bile jako velike, a s obzirom da je s grupom mladića iz Otoka osvajao turnire na Gazu 1967. i 1968. nešto mu zasigurno nije dalo mira te je želio tu nadarenost i ljubav Otočana prema nogometu pretočiti u nešto ozbiljnije. U svom naumu je i uspio iako je zasigurno bilo mnogo poteškoća i prepreka, no eto - OSK je preživio i neka turbulentna vremena te proživljava svoju 46. godinu, a sigurni smo da bi "Đurata" bio ponosan na uspjehe kluba da je još među nama.

nk-oskotok @ 21:46 |Isključeno | Komentari: 0
subota, siječanj 16, 2016
- Jučer smo tekst o dolasku Josipa Dukića u OSK zaključili informacijom kako to neće biti jedini povratnik u redove našeg kluba. Zadovoljni smo što vas možemo obavijestiti da je dogovoren povratak domaćeg stopera Duje Banića (24) iz Junaka. Banić, ili poznatiji pod nadimkom "Giggs" u OSK se vraća poslije jedne godine provedene u sinjskom trećeligašu za koji je upisao 24 nastupa i 3 pogotka.

O njemu ne treba trošiti riječi, radi se o pojačanju čije su kvalitete više-manje svima dobro poznate. Za OSK je debitirao 2010. godine te je do odlaska u Junak upisao 71 nastup i 4 pogotka u dresu OSK-a.

O svom povratku u OSK je kazao: - Nakon lijepih godinu dana u Junaku odlučio sam se vratiti u OSK. Nadam se da ću ekipi biti od pomoći i da ćemo uspjeti ostvariti ostanak u ligi jer mislim da je OSK-u tu i mjesto.

nk-oskotok @ 20:22 |Isključeno | Komentari: 0
petak, siječanj 15, 2016
- Nakon godinu i pol provedenih u Hrvacama u redove OSK-a vratio se naš dugogodišnji igrač Josip Dukić (25). Podsjetimo, Dukić je za OSK igrao pet sezona, od veljače 2010. do svibnja 2014., a upisao je ukupno 112 nastupa i 39 pogodaka. Najbolja sezona je bila zasigurno 2013/14 kada je postigao 13 pogodaka i upisao 8 asistencija. Nakon toga prelazi u Hrvace gdje je bio do listopada 2015. godine, a za ovog susjednog trećeligaša nastupio je 35 puta.

Dukić može pokriti nekoliko pozicija u napadu, a u razgovoru je zvučao iznimno motiviran za izazove koji ga očekuju: - Sretan sam što se vraćam u OSK, u klub u kojem sam proveo najveći dio seniorske karijere i ostavio najveći trag. Vjerujem da ću se brzo uklopiti u momčad i da ću ispuniti sva očekivanja.

Josipu želimo dobrodošlicu u OSK, a spomenimo kako uskoro možete očekivati još jednog povratnika u redove OSK-a.

nk-oskotok @ 18:43 |Isključeno | Komentari: 0
srijeda, siječanj 13, 2016
Nakon Jure Matijaševića klub je napustio još jedan igrač koji se ljetos priključio OSK-u.

Frano Dolić (26) zbog novonastalih okolnosti na poslu na kojem radi ne bi bio u mogućnosti redovito trenirati tako da je OSK ostao bez jednog vrlo zahvalnog igrača.

Dolić je u dresu OSK-a odigrao 15 utakmica, od čega 11 po 90 minuta. Iako po vokaciji stoper uskakao je gdje god je bilo potrebno pa je tako igrao i na obje bekovske pozicije te na zadnjem veznom.

Upravo iz ovog razloga je bio jako koristan za našu momčad, a pamtiti ćemo njegovu srčanost i zalaganje u dresu OSK-a.

Želimo mu sreću u nastavku karijere.

nk-oskotok @ 17:16 |Isključeno | Komentari: 0
utorak, siječanj 12, 2016
- Nakon pola godine u dresu OSK-a ofenzivni veznjak Jure Matijašević (20) odlučio je napustiti redove našeg kluba i prihvatiti poziv susjednih Hrvaca.

Podsjetimo, Matijašević je u OSK stigao na ljeto iz Junaka te nastupio u 15 službenih utakmica u kojima je postigao 3 pogotka.

Po svemu sudeći biti će još pokoji odlazak no isto tako u skoro vrijeme očekujte vijesti i o dolascima.

Juri želimo sreću u nastavku karijere.

ponedjeljak, siječanj 11, 2016
- Mlađi početnici OSK-a u nedjelju su nastupili na revijalnoj malonogometnoj utakmici u sklopu Božićno-novogodišnjeg malonogometnog turnira u Sinju. Protivnik našoj generaciji igrača rođenih 2007. i 2008. godine bile su Brnaze, a susret je završio pobjedom naših igrača od 3:1.

Nakon 0:0 u prvom poluvremenu OSK je poveo preko Ante Samardžića da bi ubrzo Ivan Botica povećao rezultat na 2:0. Brnaze su potom smanjile na 2:1, a pitanje pobjednika riješio je Ivan Jukić.

Na kraju su podijeljene medalje i pehari objema momčadimam, a vrijedi spomenuti kako su i jedni i drugi imali gromoglasnu podršku s tribina.

Za OSK su nastupili: Petar Žuljević, Frane Bilokapić, Lovre Bašić, Josip Marković, Ante Samardžić, Ivan Jukić, David Erceg, Dominik Tadić, Marin Radnić, Ivan Bilokapić, Josip Žuljević, Ivan Botica, Josip Milanović i Tomo Putnik. Trener: Nediljko-Krešo Erceg.

nk-oskotok @ 04:58 |Isključeno | Komentari: 0
nedjelja, siječanj 10, 2016
- Kapetan OSK-a Stipe Banić-Škojo ili popularnije "Šuker" postavio je jedan klupski rekord koji će teško biti nadmašen, a to je broj uzastopnih nastupa u službenim utakmicama.

Šuki je skupio 83 uzastopna službena nastupa što je nevjerovatan podatak. Vremenski gledano, nije propustio utakmicu OSK-a više od 2,5 godine.

Niz je počeo u sezoni 2012/13 kada je u posljednjih 6 kola nastupio svih 6 puta. Potom je u sezoni 2013/14 nastupio u svih 26 utakmica, a isto je ponovio i u sezoni 2014/15 kada je nastupio u sve 34 službene utakmice. U jesenskom dijelu tekuće sezone nastupio je u svih 17 utakmica, a loša vijest je da ća ovaj niz nažalost biti prekinut jer je u posljednjoj utakmici dobio treći žuti karton i nema pravo nastupa u prvom kolu nastavka.

Ipak, u veljači mu ostaje 1-2 utakmice županijskog kupa da barem još malo podeblja statistiku.

nk-oskotok @ 10:45 |Isključeno | Komentari: 0