Blog - siječanj 2017
utorak, siječanj 31, 2017
Seniori OSK-a sutra će odigrati drugu pripremnu utakmicu, u Šibeniku protiv istoimenog drugoligaša. Za ovu utakmicu Bašić je pozvao 17 igrača i 2 vratara.

Početak je u 14:30 sati.

nk-oskotok @ 18:45 |Isključeno | Komentari: 0
ponedjeljak, siječanj 30, 2017
- Seniori OSK-a u nedjelju su odigrali prvu pripremnu utakmicu u sklopu priprema za proljetni dio sezone. Protivnik je bio Kamen iz Ivanbegovine, a susret je odigran u Sinju na igralištu NK Tekstilac. Završilo je 3:0 za goste, rezultat je naravno irelevantan u ovoj fazi priprema, a i nije realan s obzirom na viđeno.

Za razliku od OSK-a koji je promašivao izgledne prilike gosti su svoje uspješno pretvarali u pogotke, a ono što je očigledno jest da OSK-u nedostaje napadač koji bi realizirao stvorene prigode. U ovom susretu nastupilo je 17 igrača, prve nastupe u dresu OSK-a upisali su Ivan Zebić i Krešimir Grgat. Uz trenera-igrača Petra Bašića još nisu nastupili Nikola Bašić, Zvonimir Grgat, Marin Karamarko te Bruno Munivrana.

Na vratima je bio Bilandžić, u obrani A. Banić-Škojo, Banić, Norac-Kevo i Ramljak. Dva zadnja vezna bili su Poljak i Zebić, ispred njih Bašić-Šiško, desno I. Bašić, lijevo Katić i u vrhu napada S. Banić-Škojo.

Prvu prigodu na susretu vidjeli smo u 12. minuti kada je netko od gostiju pucao, a Bilandžić nogom obranio nakon čega se lopta odbila u vratnicu te u teren. U 26. minuti prva prigoda za OSK, imao ju je najbolji pojedinac OSK-a Petar Bašić-Šiško čiji udarac odlazi pokraj gola. Četiri minute kasnije isti igrač je u još boljoj prigodi, prvo je Katić dodao loptu prema S. Banić-Škoji da bi ju uzeo Bašić-Šiško, sjurio se prema golu gostiju i pucao lijevom nogom no vratar gostiju odbio je to u korner.

Sveprisutni Bašić-Šiško je u novoj prigodi u 38. minuti nakon odlične lopte Stipe Banić-Škoje, gađao je veznjak OSK-a u suprotnu stranu no ponovno za malo pokraj gola.

U 40. minuti Kamen je poveo, nakon ubačaja iz kornera najbolje je skočio bivši igrač OSK-a Filip Omazić i glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu prvu prigodu ima OSK u 54. minuti kada je pucao Bašić-Šiško na dodavanje I. Bašića, vratar gostiju brani taj udarac. Dvije minute kasnije Kamen je povećao vodstvo - nakon ubačaja s desne strane napadač gostiju ostao je sam u sredini, primio loptu i mirno zabio.

U 59. minuti pucao je Krešimir Grgat, vratar gostiju bio je dobro postavljen. Dvije minute kasnije stopostotna situacija za OSK, sjajno je Bašić-Šiško podvalio loptu za I. Bašića koji je izišao sam na vratara gostiju no pogotka nema, vratar Kamena pročitao je namjeru našeg krilnog napadača.

U 62. minuti šansa za Kamen, a u 66. minuti na drugoj strani u prigodi je bio A. Banić-Škojo koji je bio u dobroj poziciji, pucao iskosa no i ovaj put vratar gostiju izlazi kao pobjednik. U 69. minuti udarac gostiju obranio je Mačina, kao i u 76. minuti, a prije toga još jednu dobru prigodu ne koriste naši igrači - Bašić-Šiško je prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu za Antu Banića-Škoju koji s nekoliko metara loše zahvaća loptu i promašuje gol.

Konačan rezultat postavljen je u 78. minuti, upućena je oštra prizemna lopta s desne strane koju nije uspio zaustaviti Mačina te gostujući igrač na drugoj vratnici nije imao težak zadatak.

Bilo je to sve od ove sadržajne utakmice, a sljedeću pripremnu utakmicu OSK igra u gostima kod drugoligaša Šibenika u srijedu u 14:30 sati.
Utakmicu su sudili Branimir Poljak, Mirko Odrljin i Tomislav Šentija.

OSK: Bilandžić, A. Banić-Škojo, Banić, I. Norac-Kevo, Ramljak, Zebić, Poljak, I. Bašić, Bašić-Šiško, Katić, S. Banić-Škojo. Još su igrali: Tadić, Grgat, M. Bašić, Mačina, Milanović-Trapo i T. Norac-Kevo. Trener: Petar Bašić.
nk-oskotok @ 21:43 |Isključeno | Komentari: 0
nedjelja, siječanj 29, 2017
Na posljednoj sjednici Izvršnog odbora NK "OSK" gospodin Ilija Bašić zbog privatnih je razloga podnio ostavku na funkciju člana IO-a. Zahvaljujemo mu se na kvalitetnoj suradnji i doprinosu u radu Kluba.

Uprava NK "OSK"

nk-oskotok @ 20:26 |Isključeno | Komentari: 0
subota, siječanj 28, 2017
Nakon šest održanih treninga seniori OSK-a sutra će odigrati prvu pripremnu utakmicu u sklopu zimskih priprema.

Protivnik našoj momčadi biti će Kamen iz Ivanbegovine, a utakmica je na rasporedu u 14 sati u Sinju na igralištu NK Tekstilac.

Za ovaj test trener Bašić ne može računati na Z. Grgata te ozlijeđenog Karamarka.

OSK - Kamen (nedjelja, 29.01.) - Sinj, igralište NK Tekstilac - 14:00

nk-oskotok @ 19:38 |Isključeno | Komentari: 0
četvrtak, siječanj 26, 2017
OSK je doživio veliki hendikep - naime, iskusni napadač Dražen Jelić seli u Njemačku te zbog toga prestaje sa igranjem za naš klub. Jelić je u OSK stigao u kolovozu te u 11 nastupa postigao 3 pogotka. Osim igrački OSK je odlaskom Jelića izgubio na možda i bitnijim stvarima - a to je da smo ostali bez osobe koja je svojom pozitivom i karizmom zadobila simpatije svih članova kluba i pridonosila atmosferi u klubu. Ostali smo bez osobe koja je uvijek bila na strani mlađih igrača, pomagao im je savjetima, bio im podrška i potpora u svakom trenutku treninga i utakmice i tako im olakšavao da se oslobode treme, grča... Dražen, igrač sa bogatom i uspješnom prvoligaškom karijerom, se nikada nije stavljao iznad kluba i slično samo zato što je on igrač sa pedigreom, a OSK "mali" klub.

Uvijek je bio "jedan od", jednostavan, pristupačan, svakoj vježbi pristupao je i odrađivao je kao da je na početku, a ne na zalasku karijere.

Iako je bio relativno kratko naš član dojam je da nas napušta igrač koji je tu godinama. Sigurni smo da su Otok i OSK njemu zauvijek u srcu, a i sam je često je znao reći da ga Otok i ovaj kraj podsjećaju na rodnu Usoru.

Na kraju Draženu želimo sreću i uspjeh u svakom segmentu života.

Jela, pozdrav do ponovnog susreta!

nk-oskotok @ 19:52 |Isključeno | Komentari: 0
srijeda, siječanj 25, 2017
Poznat je raspored prvog kola županijskog kupa u kojemu će OSK biti gost pobjedniku utakmice pretkola Trilj - Čaporice-Trilj.

Utakmica prvog kola na rasporedu je u subotu, 18.02., u Trilju s početkom u 14:30 sati.

nk-oskotok @ 09:57 |Isključeno | Komentari: 0
utorak, siječanj 24, 2017
- Mlađi pioniri OSK-a (2004. godište i mlađi) koje trenira Bože Poljak jučer su započeli s treninzima u drugom dijelu sezone.

Treninzi će se za sada održavati u školskoj dvorani.

nk-oskotok @ 19:54 |Isključeno | Komentari: 0
- Seniori OSK-a jučer su imali prvi trening u sklopu priprema za drugi dio sezone. Trening je održan na pomoćnom terenu sa umjetnom travom te je prošao u dobroj atmosferi, a većinu treninga vodio je kondicijski trener Stipe Tomić dok se na kraju malo i zaigralo.

Za ovaj tjedan planiran je jedan trening dnevno, a već za vikend slijedi prva pripremna utakmica.

FOTOGALERIJA S TRENINGA

nk-oskotok @ 19:46 |Isključeno | Komentari: 0
petak, siječanj 20, 2017
- U klupskim prostorijama danas je održana prozivka seniorske momčadi kojoj se odazvalo 25 igrača. Zbog obveza na poslu svoj izostanak je opravdao Duje Banić, a u odnosu na momčad koja je završila jesensku polusezonu uz prije spominjanog Lipotića u kadru OSK-a više nema ni juniora Marina Samardžića koji je odlučio prestati sa igranjem.

Kako smo već objavili redove OSK-a pojačao je Ivan Zebić, a kažimo i kako je sve bilo dogovoreno i s napadačem Šimunom Grčićem (koji je također bio na prozivci), no otvorila mu se poslovna opcija u Njemačkoj te zbog toga neće postati član našeg kluba.

Pripremama su priključeni i neki talentirani kadeti što je postala već tradicionalna praksa.

Igrače je prvo pozdravio predsjednik Petar Džaja: - Drago mi je da vas se ovoliko odazvalo, gotovo svi pozvani, a posebno me veseli vidjeti neke mlade igrače. Ono što klub od svih vas traži je ozbiljnost i uredan odnos prema svojim obvezama, a isto tako će i Uprava kluba raditi na tome da se obveze prema vama uredno servisiraju te vam kao i uvijek stojimo na raspolaganju za bilo što. Na kraju nemam što više reći osim poželjeti vam uspješne pripreme.

Potom se igračima obratio i trener Petar Bašić: - Pozdravljam sve prisutne. Od ponedjeljka startamo od nule, ostali smo više-manje u istom sastavu. Cilj koji je postavljen jest da momčad napravi iskorak u odnosu na prvi dio prvenstva, smatram da mi to možemo. Očekujem da budete redoviti na treningu, svjestan sam da neki zbog posla ne mogu biti na svakom treningu, ali potrudite se da budete na barem 80 posto treninga. Dogovorili smo 7 prijateljskih utakmica, tu je i kup, svi ćete dobiti priliku da se pokažete i da vidimo koje su vaše mogućnosti. Prvi trening bit će u ponedjeljak u 15:30 dok ćemo se za ostalo dogovoriti sukladno vašim mogućnostima dolaska jer mi je cilj da vas bude što više na treningu.

Popis igrača prisutnih na prozivci: Banić-Škojo Ante, Banić-Škojo Stipe, Bašić Ivica, Bašić Marko, Bašić Nikola, Bašić-Šiško Petar, Bilandžić Ante, Grgat Filip, Grgat Zvonimir, Jelić Dražen, Karamarko Marin, Katić Ivan, Mačina Frano, Milanović-Trapo Luka, Munivrana Bruno, Norac-Kevo Ivan, Norac-Kevo Toni, Plavša Dominik, Poljak Bože, Ramljak Goran, Samardžić Alen, Samardžić Tomislav, Tadić Marko, Vuleta Bože, Zebić Ivan.

nk-oskotok @ 20:00 |Isključeno | Komentari: 0
Današnjom prozivkom službeno su započele pripreme OSK-a za drugi dio sezone, a istoj je prisustvovao i jedan novi igrač OSK-a.

Radi se o 19-godišnjem veznjaku Ivanu Zebiću koji je cijelu karijeru proveo u Glavicama, a posljednje tri godine je bio standardan igrač seniora.

Posebno je napredovao posljednjih godinu dana pa je tako ljetos sve oduševio na selekciji gdje je prošao u trećeligaškoj konkurenciji. Iskoristiv je na više pozicija u veznom redu, a vrlo značajan je i podatak kako je još dvije i pol sezone u kvoti zaštićenih igrača.

Ivanu želimo dobrodošlicu u OSK.

nk-oskotok @ 19:48 |Isključeno | Komentari: 0
četvrtak, siječanj 19, 2017
Prozivka seniorske momčadi OSK-a zakazana je za sutra u 18 sati u klupskim prostorijama dok pripreme počinju u ponedjeljak.

Osim Ivana Lipotića koji je prešao u Uraniju drugih odlazaka zasada nije bilo, a što se tiče dolazaka o istima ćemo vas obavijestiti u narednim danima.

Dogovorene su pripremne utakmice protiv Kamena, Šibenika, Kamešnice, Uskoka, Primorca (B), Jadrana (T) i Dugopolja, a slijede i kup obveze. O svim terminima i mjestima odigravanja utakmica ćemo vas pravodobno obavijestiti.

nk-oskotok @ 18:07 |Isključeno | Komentari: 0
nedjelja, siječanj 15, 2017
- Seniori OSK-a s pripremama za proljetni dio sezone formalno će početi u petak, 20. siječnja, kada će biti održana prozivka dok će se s trenažnim aktivnostima započeti u ponedjeljak, 23. siječnja.

Dodajmo kako su zasad dogovoreni termini četiriju pripremnih utakmica - protiv Dugopolja, Uskoka, Primorca (B) i Jadrana (T).

nk-oskotok @ 11:47 |Isključeno | Komentari: 0
srijeda, siječanj 4, 2017
Redove OSK-a napustio je 23-godišnji krilni napadač Ivan Lipotić. Lipotić se OSK-u priključio u kolovozu nakon povratka iz Njemačke gdje je nastupao za FC Ismaning.

Ukupno je za OSK nastupio u 13 utakmica te postigao 2 pogotka.