Blog - listopad 2011
nedjelja, listopad 23, 2011
           Jadran - OSK 2:1 (0:0) (P. Bašić)

Nakon ove utakmice je ostao gorak okus u ustima jer je dojam da se moglo proći i puno bolje.

Prvo poluvrijeme je OSK bio bolji. Nije bilo zrelih šansi, ali se dominiralo na sredini, bolje se stajalo i kretalo od domaćina. Sam teren je bio težak za igru. OSK je u dva navrata bio opasan iz prekida, a osim toga su imali još jednu šansu kad je Varvoda umjesto da puca išao driblati u 16-ercu. Domaćin je imao šansu sredinom prvog poluvremena, ali je udarac glavom kojeg su svi vidjeli u mreži, Samardžić odlično iščupao. I to je sve od prvog poluvremena.

Odmah na početku drugog poluvremena, trener domaćih ubacuje dva nova igrača što se pokazuje odličnim potezom. Posebno je svoj ulazak opravdao iskusni napadač Danko Jović golom i asistencijom. Jadran puno bolje otvara nastavak utakmice te nakon 10-ak minuta dolazi u vodstvo. Ubačaj sa lijeve strane Jović spušta za suigrača koji snažno prizemnim udarcem gađa neobranjivo desnu stranu Samardžićevih vrata. Nakon toga 100%-tna šansa za OSK. Stoper domaćih je promašio loptu, P. Bašić ju je glavom spustio za Banić-Škoju koji je pucao točno u vratara, iako je bio već savladan i na zemlji. Nakon toga sudac propušta dosuditi čisti kazneni udarac za OSK. P. Bašić je išao prema gol iskosa, imao je loptu pod svojom kontrolom, a igrač je domaćih je uletio u njega i srušio ga. Domaćini ubrzo povećavaju vodstvo. Loptu ubačenu u 16-erac OSK-a Blažević je smirio umjesto da ju ispuca što dalje. To odugovlačenje je iskoristio jedan igrač domaćih, ukrao mu loptu i dao natrčalom Joviću koji je zakucava pod gredu. Nakon toga Svalina puca glavom sa 10m, ali domaći čiste sa crte. 10-ak minuta prije kraja OSK je smanjio. Herceg je srušio hitrog Vukovića, a siguran realizator je bio P. Bašić. Taj prekršaj Hercega je bio za žuti, i da mu ga je sudac dao (a više je nego trebao) bio bi isključen jer bi mu bio drugi. Do kraja su domaćini bez problema zadržali vodstvo.

OSK je započeo utakmicu u već pomalo standardnoj 4-3-3 formaciji. Samardžić (6), Varvoda (5,5), Blažević (5,5), Porobija (5,5), Ruščić (6), Vardić (6), Šipić (6), N. Bašić (6), Banić-Škojo (5,5), Dukić (5,5), P. Bašić (6). Zamjene: Vuković (6), Svalina(-), Norac-Kevo (-).

Samardžić - dobar, jednom spasio čisti gol, a jednom umalo postao tragičar kad je krivo procijenio jedan centaršut koji je završio na gredi.

Varvoda - loše reagirao kod dobre šanse za gol, u obrani se u nekoliko navrata se nije dobro postavio u obrani. Dosta nervozan bio.

Blažević - izravan krivac za gol, spomenuti Jović mu je pravio dosta problema.

Porobija - njega je Jović nadskočio kod prvog gola. Danas je u nekoliko navrata učinio napadače Jadrana smiješnima.

Ruščić - najsigurnija karika u obrani.

Vardić - dobro odradio posao u sredini terena.

Šipić - ponovna super partija, odlična rješenja imao, lako se nosio i sa po trojicom suparnika odjednom.

N. Bašić - isto među boljima, u zadnje vrijeme više ne reagira burno u nekim situacijama.

Banić - Škojo - kapetan danas, blijeda igra.

Dukić - loš, najmanje vidljiv danas.

P. Bašić - trsio se, ali mu je malo toga polazilo za nogom.

Vuković - unio živost, izborio penal.

Svalina i Norac-Kevo - premalo igrali.

nk-oskotok @ 19:38 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, listopad 22, 2011
OSK sutra gostuje u Tučepima kod ekipe Jadrana. Jadran je trenutno na 12. poziciji sa 5 bodova. Momčad Jadrana puno golova zabija (1,9 po utakmici) ali i puno prima (2,7 po utakmici).

Na domaćem terenu su zabilježili jedinu pobjedu (5-0 protiv GOŠK-a), jedan poraz (protiv Kamena 2-3 kada su u finišu utakmice u samo 3 minute prosuli vodstvo), te dva neriješena rezultata.

Najbolji strijelac je Antunović sa 4 gola.

Što se tiče OSK-a, očito je da se forma popravlja. Nakon pobjede protiv Omladinca, pobijeđen je i trećeligaš Hrvace.

Za očekivati je da će sutra biti zanimljivo jer je očito da obje ekipe preferiraju napadački i efikasan nogomet.

nk-oskotok @ 18:49 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, listopad 19, 2011
U prijateljskoj utakmici u Hrvacama OSK je bio bolji od domaćina sa 3:1. 2 gola za OSK postigao je Josip Dukić, dok je jednom poentirao Petar Bašić.
nk-oskotok @ 20:50 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, listopad 15, 2011
     OSK - Omladinac 2:1 (0:0) (N. Bašić, Banić-Škojo)

Ljepši dar svojim sumještanima povodom dana Općine Otok igrači OSK-a nisu mogli dati.

U 7. kolu OSK je bio domaćin Omladincu. U napetoj i zanimljivoj utakmici koja je bila puna prekrasnih poteza, akcija ali i tenzija OSK je zasluženo u finišu došao do pobjede.

Gosti su svoju najbolju šansu imali na samom početku kad je nakon ubačaja iz slobodnog udarca igrač Omladinca ostao sam i neometan glavom pucao, ali je Samardžić to odlično iščupao.

OSK je uzvratio preko Dukića koji je umalo postao tragičar utakmice. Nakon odlične dubinske lopte išao je sam na vratara gostiju koji njegov pokušaj blokira. OSK je kombinirao na polovici gostiju ali se teško probijala obrana gostiju. Ubrzo se dogodila identična situacija - Dukić ponovno ide sam na vratara i ponovno vratar brani. Pred kraj poluvremena igrači OSK-a su odlično izigrali obranu, Varvoda dodaje loptu Vukoviću koji ju neometan sa 5 metara šalje preko gola. Najbolji pojedinac u 1.poluvremenu je bio P. Bašić, ali o tome kasnije.

OSK je i u 2.poluvremenu nastavio sa odličnom igrom, što je ubrzo urodilo plodom. Korner sa desne strane izveo je P. Bašić, vratar gostiju je krivo procijenio let lopte koju N. Bašić posprema u gol. I baš kada su gosti bili zreli za još pokoji gol, trener domaćih Vučković radi bespotreban potez i izvodi spomenutog Bašića iz igre. Ušao je Svalina, a mjesto u vršku napada preuzeo je Banić-Škojo. Nakon toga su gosti nanjušili krv i počeli opasnije prijetit. Ubrzo Vučković pokazuje da definitivno želi zatvorit utakmicu. Izvodi N. Bašića i uvodi Samardžića. Gosti su ponuđeno iskoristili. Nakon kornera jedan igrač gostiju ostao je sam na 10 metara i zakucao loptu u mrežu.

OSK se ponovno otvara, igra lijepo, napadački, onako kako jedino zna. Zasluženi pogodak došao je nakon ubačaja Ruščića sa lijeve strane. Stoper domaćih je krivo procijenio let lopte, lopta dolazi do Banića-Škoje koji iz gužve zabija za erupciju oduševljenja na tribinama. Gosti do kraja utakmice nisu ozbiljno zaprijetili i 3 boda su ostala u Otoku. Ovom pobjedom OSK je izravno pomogao i Kamenu da se odvoji na čelu kolone.

Pročitaj kompletan post
nk-oskotok @ 18:08 |Komentiraj | Komentari: 0
U 7. kolu OSK na Golim brdima dočekuje vrlo dobru ekipu Omladinca. Da to nije samo floskula dokazuje i njihova trenutna pozicija - čvrsto drže drugu poziciju sa 15 bodova. U prva 4 kola su imali 4 pobjede, a to nikako ne može biti slučajnost. Jedini poraz su pretprjeli kod lidera Kamena. Prošlu sezonu sa završili na 5. mjestu, a ove sezone očito ciljaju na više. Da je tome tako, dokazuje i angažiranje Tea Karduma, koji im je stigao iz Grčke. Što se tiče OSK-a, nedostajat će Josip Vardić koji je pocrvenio u Zmijavcima.
nk-oskotok @ 11:07 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, listopad 10, 2011
          Croatia - OSK 4:2 (2:0) (Vuković 2)

Treći ukupno, a drugi gostujući poraz OSK je doživio u Zmijavcima kod Croatije.

Na kraju je bilo 4:2. Za OSK je oba gola zabio Milan Vuković.

Domaćini su čak uspjeli promašit i dva kaznena udarca.

Sastav: Samardžić, Varvoda, Ruščić, Blažević, Porobija, Vardić, Šipić, N. Bašić, Dukić, Banić-Škojo, P. Bašić.

Zamjene: Svalina, Vuković, Norac-Kevo.

U sljedećem kolu OSK dočekuje Omladinca kojeg predvodi bivši junior Hajduka i Dinama, Teo Kardum.

nk-oskotok @ 08:35 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
subota, listopad 8, 2011
OSK sutra gostuje u Zmijavcima kod ekipe Croatie. Susret na ŠRC Marijan Šuto Mrma počinje u 16 sati.

Croatia se nakon 5 kola nalazi na 7. mjestu sa 7 bodova. Imaju 2 pobjede, 2 poraza i 1 neriješenu.

Puno golova zabijaju, ali puno i primaju (12:12).  Najbolji strijelac sa 3 gola im je Tomislav Mrkonjić, od čega je 2 je zabio u posljednjem kolu na gostovanju u Glavicama.

Susreti ove dvije ekipe su uvijek zanimljivi, efikasni, stoga vjerujemo da će i sutra biti.

U posljednjem susretu ove dvije ekipe Croatia je slavila u Otoku sa 3-1.

nk-oskotok @ 13:11 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
četvrtak, listopad 6, 2011
Petar Bašić Bosi je novi igrač OSK-a. U svojoj karijeri je nastupao za dosta klubova - Junak, Hrvace, Šibenik, Mosor, Papa (Mađarska), Mladost, Zadar...

Minulo ljeto je trebao potpisati za poljski LKS Lodz, ali se na pripremama u Turskoj ozljedio i transfer je propao.

U OSK je došao iz Primorca (Biograd) za koji je odigrao jednu utakmicu.

Bašić može pokriti sve pozicije na lijevoj strani terena te mjesto napadača. Vjerujem da će ga Vučković koristit upravo na mjestu napadača.

nk-oskotok @ 17:57 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, listopad 2, 2011
OSK - Postira 5:0 (2:0) (N. Bašić, Vardić, Dukić, Banić-Škojo, Vuković)

1:0 Slobodan udarac na 22-23m izborio je Bašić. Sam ga je izveo i zabio za vodstvo.

2:0 Korner sa desne strane izveo je spomenuti Bašić, Banić-Škojo propušta loptu za Vardića koji sa 10m pogađa za 2-0.

3:0 Banić-Škojo je uputio odličnu dugu loptu za Dukića koji ju je odlično primio i sjurio se do 16m te iskosa pogodio neobranjivo pod prečku.

4:0 Banić-Škojo se izborio za loptu, lažnjakom izbacio obranu gostiju te sa 16m pogodio u desni gornji kut.

5:0 Nakon duge akcije lopta je došla do Dukića koji odlično ubacuje. Odlično je ušao Vuković i poentirao glavom.

nk-oskotok @ 12:32 |Komentiraj | Komentari: 0