OSK - Omiš 5:1 (Denis Žižić-Gušo 2, Ante Erceg 2, Ante Vuleta 1)

Kadeti: OSK - Orkan 2:0 (Franko Žižić 2)

Juniori: OSK - Orkan 1:0 (Ante Banić-Škojo)

nk-oskotok @ 13:23 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
subota, listopad 27, 2012
- Igrači OSK-a su i po treći put ove sezone poraženi u gostima. Ovaj put je sa 3:0 slavio Omladinac uz hat-trick Stipe Vrdoljaka.Što se tiče sastava OSK-a umjesto standardnih Marijana Samardžića i Ante Porobije koji su ovo kolo pauzirali zbog tri žuta zaigrali su Ivan Marković i Ilija Samardžić.

Samu utakmicu je bolje otvorio OSK te je početak izgledao vrlo obećavajuće. U 4. minuti Varvoda je probio desnu stranu ali domaći braniči u zadnji tren blokiraju Zvonimira Grgata. Minutu poslije Z. Grgat je dao dobru loptu za Banić-Škoju koji puca u bliži kut a Perica nogom odbija. Bila je to sjajna prilika za šokirati domaćine odmah na početku.Omladinac prijeti u 11. minuti preko "desetke" Božine ali Marković njegov udarac odbija u korner. Domaći su u vodstvo došli prilično jednostavno u 15. minuti. Igrači OSK-a su izgubili loptu u veznom redu, a domaći iz nekoliko dodavanja doveli Vrdoljaka oči u oči sa Markovićem koji je bio bespomoćan. Samo tri minute poslije još jedan hladan tuš za OSK. Perica je istrčao sa svojih vrata da spriječi kontru OSK-a te napamet ispucao loptu koja prolazi kroz igrače OSK-a a do nje dolazi sjajni Vrdoljak i podiže vodstvo domaćih.

U 21. Matković pogađa gredu, a u 37. Vrdoljak zabija svoj treći gol i postavlja, pokazati će se kasnije, konačan rezultat.Uvodni dio drugog dijela pripao je Omladincu, a ostatak utakmice u potpunosti igračima OSK-a koji nisu iskoristili brojne prilike da smanje vodstvo i dovedu domaće u nezgodnu situaciju. Jednu takvu priliku propustio je Banić-Škojo na dodavanje Z. Grgata.

U 68. i 80. opasno je prijetio Ivan Grgat, inače danas najbolji igrač u redovima OSK-a. Potom je dvije prilike imao Sučić ali su oba neslavno propala. Zadnji pokušaj imao je Samardžić u samom finišu susreta.

Unatoč teškom terenu, prikazana je kvalitetna igra. Domaćini su bili bolji u duelima i skokovima te se to pokazalo presudnim. OSK je pak opet stvorio mnogo prilika u gostima, ali te prilike se nikako ne uspijevaju realizirati.Dodajmo da je svoj debi zabilježio i Ante Grgat (1995.) na poziciji lijevog bočnog.

Omladinac Vranjic

3

VRANJIC, ŠC U kavi, 9. kolo 1. ŽNL, 27.10.2012., 15:30h. Gledatelja: 50

0

Suci: Stipe Zec, Josip Knezović, Mario Rajčić. Delegat: Ante Vuko

NK Omladinac

Strijelci: 1:0 – Vrdoljak (15.), 2:0 – Vrdoljak (18.), 3:0 – Vrdoljak (37.)

Žuti: Omladinac - Škalić

OSK – Nema

Kapetani: Marin Nerlović, Stipe Banić-Škojo.

petak, listopad 26, 2012
- Dvadesetogodišnji Ante Ruščić više nije član OSK-a. Podsjetimo, Ruščić, koji igra na poziciji lijevog bočnog je u OSK došao prošle godine te je jedini lani zabilježio nastup u svih 26 kola. Ove godine je dolaskom Tolja izgubio mjesto te nije zabilježio nijedan nastup.

Prije njega, u Tekstilac je iz OSK-a otišao i vratar Josip Vladova.

OSK - Orkan 09:00, 11:00

I za kraj jedna obavijest. Došao sam u posjed, odnosno pronašao sam arhivu zapisnika od 1995. pa sve do danas. Kad budem imao malo više slobodnog vremena potrudit ću se to sortirati te potom sve staviti na internet tako da svi imate uvid. S obzirom da je to posao koji će iziskivati mjesece rada tu i tamo ću vam napisati npr. tko je nosio dres OSK-a u 11. kolu sezone 95/96.

Siguran sam da će vam to biti zanimiljivo.

nk-oskotok @ 09:22 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
utorak, listopad 23, 2012
2. HNL Jug - Juniori i Kadeti

juniori:Junak - OSK 3:1(Jure Laco)

kadeti: Junak - OSK 5:1 (Franko Žižić)

1. liga NSŽSD - Pioniri i Mlađi pioniri

pioniri: Dalmatinac - OSK 3:3 (Marin Samardžić, Antonio Erceg, autogol)

mlađi pioniri: Dalmatinac - OSK 3:0

2. Liga početnika

Hajduk O.Š. - OSK 4:0

Liga Cetinske krajine

početnici: OSK 2 - Brnaze 1 3:3 (Vinko Džimbeg, Petar Katić, Marinko Sušić)

mlađi početnici: OSK - Čaporice 1:2 (Gabrijel Norac-Kljajo)

nk-oskotok @ 22:22 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
petak, listopad 19, 2012
U derbiju osmog kola ekipe OSK-a i Orkana su odigrali bez pobjednika 1:1 što je i najrealniji ishod. Oba pogotka su pala u prvom poluvremenu dok su u drugom obje ekipe imali neko prilika ali mreže su mirovale. Na lijevom beku je startao Gilić umjesto Tolja koji je na utakmicu stigao tek pred sam početak utakmice zbog zatvorene ceste.

U 3. minuti jedna poluprilika OSK-a ali golman gostiju spretno dolazi do lopte. U 5. minuti se nakon dodavanja Banića u sjajnoj prilici našao Norac-Kevo ali njegov prizemni udarac Bajamić brani. U nastavku te akcije I. Grgat je ubacio, Banić najviše skočio ali je udarac otišao pored gola. U 7. minuti za goste prijeti Batinić na dodavanje Dugeća.

OSK je poveo u 12. minuti, Z. Grgat je prošao sa desne strane u sredinu i dao sjajnu loptu u prostor za Norca-Kevu koji ovaj put puca silovito pod prečku za veliko slavlje domaćih.
No to slavlje, nažalost, nije dugo potrajalo. Orkan je izjednačio preko Bilića u 16. minuti. Prije gola je odličnu priliku imao Dugeć ali je pucao u Samardžića.
U 29. minuti prijeti Bilić. Nekoliko minuta kasnije zaprijetio je Gilić. Prije kraja prvog poluvremena je zbog ozljede izašao Porobija, a ušao Bašić-Šiško.
Na početku drugog poluvremena Tolj je zamijenio Gilića. U 46. je za goste zaprijetio Soćo nakon prekida. U 53. Bašić-Šiško je odlično tukao ljevicom ali je lopta otišla malo preko gola. U 54. se u prilici našao Varvoda ali se odlučio na jedan nepotreban dribling i završio je u gol-autu.
U 56. Blažević na crti blokira udarac Kirevskog. U 60. minuti nakon kornera puca Bilić, Samardžić brani. U 71. Bašić-Šiško puca snažno, prizemno ali pored gola. U 75. minuti je Tolj nanizao nekoliko igrača i dodao Bašić-Šiško koji ovaj put gađa po sredini, ali je Bajamić spreman. U 76. prijeti Klarić a zadnju značajniku priliku OSK ima u 82. minuti kada je pucao Z. Grgat.
Zbog trećih žutih kartona utakmicu u Vranjicu će propustiti Marijan Samardžić i Ante Porobija.
Vrijedi istaknuti da su domaćini danas bili izrazito nezadovoljni suđenjem ne umanjući time zaslužen bod gostiju koji su pokazali da su zasluženo vodeći, a i njihovo ponašanje na terenu je bilo izrazito sportsko.

1

OTOK, ŠC Gola brda, 8. kolo 1. ŽNL, 19.10.2012., 16h. Gledatelja: 150

Orkan Dugi rat

1

Suci: Alen Jakšić, Marko Kraljević, Dražen Bodrožić. Delegat: Marin Matijević.

Strijelci: 1:0 - Norac-Kevo (12.), 1:1 - Bilić (16.)

četvrtak, listopad 18, 2012
NK OSK Otok žiteljima Općine Otok želi sretan dan njihove općine kao i blagdan zaštitnika župe Otok, Sv. Luke.

Pozivamo vas da u petak u 16h u što većem broju dođete podržati nogometaše OSK-a u derbiju sa vodećim i dosad neporaženim Orkanom.

2. liga početnika

OSK - Jadran Supetar 3:1 (Ante Erceg, Denis Žižić-Gušo, Ante Vuleta)

Liga Cetinske krajine - početnici

OSK 2 - Brnaze 2 8:0 (Tomislav Marinović 2, Vinko Džimbeg 2, Petar Bašić 3, Andrija Milanović-Trapo)

Liga Cetinske krajine - mlađi početnici

OSK - Glavice 1:3 (Ivan Marinović)

Liga veterana

OSK - GOŠK 2:1 (Vinko Vuleta, Stipe Bešljić)

nk-oskotok @ 16:25 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, listopad 14, 2012
- Mladost je u današnjoj utakmici zasluženo slavila sa 3:0. Možda ne bi bilo nepravedno ni da je jedna lopta završila u mreži Zebića ali općenito je ovo bila loša utakmica OSK-a. Priliku je od prve minute dobio i mladi Bašić-Šiško te ju iskoristio na najbolji mogući način, opravdavši u potpunosti pruženu mu priliku. Runje je zaigrao na poziciji defanzivnog veznog, ali je Zvonimir Norac-Kevo, koji je danas mijenjao Pavića koji se trenutno nalazi u Sarajevu na polaganju za pro licencu ubrzo napravio nekoliko rošada te je Runje vraćen na stopersku poziciju. Utakmica je počela obećavajuće, pogotovo prvih 20-ak minuta ali u nastavku utakmice momčad nije bila na potrebnoj razini.

U 3. minuti napadač domaćih Jukić puca glavom pored gola. Domaćini dolaze u vodstvo u 7. minuti kada je Erceg pucao a na odbijenu loptu natrčao spomenuti Jukić i pospremio ju u mrežu. U 8. minuti sjajna kombinacija Bašić-Šiške, Z. Grgata i Varvode, potonji je ubacio a netko od domaćih u zadnji tren čisti ispred Dukića. U 10. minuti Samardžić brani udarac Ercega, a u 11. Blaževićev pokušaj glavom završava pored gola.

U 15. minuti je ubacio Z. Grgat a Banić koji je danas ponio kapetansku traku je pucao pored gola. U 18.minuti situacija slična onoj kod prvog gola Mladosti. Erceg je ubacio, lopta je zapela u lokvi, do nje dolazi Jukić ali Samardžić sjajno brani njegov udarac.
U 20.minuti sveprisutni Jukić puca iskosa snažno, ali neprecizno. U 33. Erceg ubacio iz kornera, a Jukić glavom prebacuje vrata OSK-a. Minutu poslije pokušao je Dukić sa 20m.
U 38. Erceg je dobro odradio kontru, ali je blokiran. U 44. isti igrač sjajno puca, ali srećom po OSK-a njegov projektil prolazi preko gola.

Odmah na početku drugog dijela velika prilika za OSK, ali Dukić kasni na ubačaj Varvode. Potom za Mladost prijete Češljar i Erceg. U 73. Tolić puca, a lopta se od glave Porobija odbija u gol. Samardžić je bio nemoćan. Nakon 5 minuta domaćini su zapečatili pobjedu zahvaljujući Češljaru.
U 82. atraktivno je u padu pucao Banić-Škojo, ali lopta završava na stativi.Kod OSK-a vrijedi istaknuti Bašić-Šišku te Tolja koji je danas igrao odlično.

Mladost Proložac

3

Proložac Donji, ŠC Šarampov, 7. kolo 1. ŽNL, 14.10.2012., 16h. Gledatelja: 100

0

Suci: Zlatan Klarić, Matko Palada, Toni Đogaš. Delegat: Anđelko Bešker

NK Mladost

Strijelci: 1:0 – Jukić (6.), 2:0 – L. Tolić (73.), 3:0 – Češljar (79.)

petak, listopad 12, 2012
Utakmice pionira te kadeta i juniora odgađaju se za trenutno nepoznati termin.

Razlog odgode je loše stanje terena uslijed vremenskih neprilika.

nk-oskotok @ 23:18 |Komentiraj | Komentari: 0
U subotu nas na Golim brdima očekuju čak 4 utakmice. Prvo će na teren u 9 sati kadeti protiv Mosora. Potom na red u 11 sati protiv istog protivnika dolaze juniori.

U 13:30 na scenu stupaju mlađi pioniri protiv Vala te u 15h konačno i stariji pioniri.

Isti dan u Stobreču u 10h početnici igraju protiv Jadrana (S).

Seniori u nedjelju u 16 gostuju u Prološcu kod Mladosti.

ponedjeljak, listopad 8, 2012
Kadeti: Jadran KS - OSK 1:3 (Franko Žižić, Ivan Vladova, Domagoj Samardžić)

OSK - Omladinac 0:1

Juniori: Jadran KS - OSK 0:0

OSK - Omladinac 2:1 (Ante Banić-Škojo, Petar Bašić-Šiško)

Mlađi pioniri: Primorac 1929 - OSK 10:0

Stariji pioniri: Primorac 1929 - OSK 2:1 (Antonio Erceg)

Početnici: OSK - GOŠK 1:1 (Denis Žižić-Gušo)

Početnici 2: OSK - Junak 2:2 (Andrija Milanović-Trapo, Ilija Norac-Kevo)

Mlađi početnici: OSK - Junak 4:3 (Maro Vrdoljak 4)

nk-oskotok @ 20:58 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
subota, listopad 6, 2012
I po treći put ove sezone su igrači OSK-a na domaćem terenu uspjeli nadoknaditi početni minus. Podsjetimo, protiv Vinjana je OSK nakon pola sata gubio 0:2 da bi preokrenuo na 3:2 dok je protiv Croatije završilo 2:1 za OSK nakon što su gosti pogotkom Šabića vodili.

Poznato je da trener Pavić ima veliko povjerenje u mlade igrače, a što je dokazano i danas. Od prve minute je pružio priliku Iliji Samardžiću (1994.) i to na osjetljivoj poziciji zadnjeg veznog, a Ilija je u potpunosti opravdao povjerenje odigravši kvalitetnih 90 minuta. Osim toga, Pavić je u nastavku dao priliku i 17-godišnjem Petru Bašić-Šiški koji bi ako sve bude teklo po planu ubrzo mogao i do početne postave. Upravo je to ono što veseli navijače OSK-a. Dok drugi klubovi muku muče sa popunjavanjem ekipe mladim igračima (u prvih 11 su obavezna 3 koja imaju 21 godinu i manje), OSK tih problema nema.

U današnjoj utakmici je u prvih 11 bilo 5 mlađih, a u nastavku su ušla još dvojica. Druga pozitivna stvar je broj igrača u početnoj postavi sa područja Općine Otok. Dok se u prošlosti znalo događati da nema niti jednog, danas je situacija dijametralno suprotna. Od 18 igrača u kadru bilo je čak 12 igrača sa područja Općine Otok, petorica su iz drugih dijelova Cet. krajine dok je jedino Tolj "sa strane".

Kapetansku traku je danas ponio Zvonimir Norac-Kevo koji je još jednom pokazao kakav je lisac kad je praktički iz ničega zabio.

Prvo poluvrijeme je bilo mlako, nije bilo čvrstine da bi u drugom igra OSK-a bila na višoj razini. U 8. minuti Tolj je ubacio iz auta, Dukić glavom prenio u sredinu a Norac-Kevo sa 17m puca iznad gola. Neugodni Topić je prisilio Tolja u 12. minuti da umalo postigne autogol. U 20. je pokušao Vukas, ali bez opasnosti po gol OSK-a. U 28. minuti odlična kombinacija OSK-a iz nekoliko dodira, ali I. Grgat i Dukić nisu uspjeli zabiti. U 32. minuti Goreta je doveo goste u vodstvo na asistenciju Topića. Pred sam kraj poluvremena OSK je uspio smanjiti. Porobija je dao dugu loptu, do koje je došao Norac-Kevo i lagano je gurnuo ispod istrčalog vratara. U 45. je isti igrač mogao zabiti i drugi, ali je malo požurio i ubačaj Tolja mu je prošao iza leđa.

Odmah na početku drugog dijela se vidjelo da je izašla neka druga momčad OSK-a. Ubrzo je došlo i do vodstva OSK-a. Z. Grgat je probio stranu, a lopta dolazi do Dukića koji spretno zabija. Ovaj gol je izazvao veliko oduševljenje s obzirom da mladi napadač u dosadašnjem dijelu sezone nije uspio zabiti, a na treninzima je djelovao možda i najbolje od svih kroz svo vrijeme. U 60. minuti Banić-Škojo je pucao iskosa, ali Tomić brani.

Školska kontra OSK-a u 61. minuti izmamila je pljesak, ali udarac Z. Grgata je blokiran u zadnji čas.

U 65. Z. Grgat je ubacio iz kornera a Banić-Škojo glavom pucao pokraj gola. U 71. za goste prijeti Šuta.

U 79. Banić-Škojo je odlično reagirao i ukrao loptu gostujućem stoperu Šimiću koji ga ruši u 16-ercu i zarađuje izravno isključenje. Siguran realizator 11-erca je bio Porobija. U 85. Tolj je ubacio, Bašić-Šiško je najviše skočio ali udarac glavom je prošao malo pokraj vratnice.

Vrijedi spomenuti da su gosti zadnjih 10-ak minuta igrali s 9 igrača zbog ozljede Cvitkovića, a sve izmjene su bili iskoristili.

Na kraju ne možemo biti nezadovoljni. Igrači su ponovno pokazali karakter i vratili se iz minusa i ponovno je u drugom poluvremenu protivnik sasvim nadigran.

3

Otok, ŠC Gola Brda, 6. kolo 1. ŽNL, 06.10.2012., 16:00h.Gledatelja: 150

Urania Baška Voda

1

Suci: Ivan Ćurak, Marko Kraljević, Stipe Divić. Delegat: Zdeslav Tonković

Strijelci: 0:1 – Goreta (32.), 1:1 – Norac-Kevo (43.), 2:1 – Dukić (47.), 3:1 – Porobija (80.) 11(m)

četvrtak, listopad 4, 2012
- Iako smo najavili da će kadeti i juniori igrati u srijedu (03.10.) te utakmice su na koncu odgođene te prebačene na ponedjeljak (08.10.)) u 14 i 16 sati.

Seniori u subotu u 16h dočekuju kvalitetnu momčad Uranije. Isti dan, također u 16h, početnici u Stobreču igraju protiv GOŠK-a.

U nedjelju je dvostruku program. Pioniri i mlađi pioniri igraju u Stobreču protiv Primorca, a kadeti i juniori u Kaštel Sućurcu protiv Jadrana.

Kako smo spomenuli, u ponedjeljak zaostalu utakmicu igraju OSK i Omladinac.

nk-oskotok @ 19:43 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, listopad 1, 2012
Pioniri su zabilježili dva poraza kod kuće od Omiša. Mlađi su poraženi sa 3:0, a stariji sa 3:2.

Bolji od Primorca su zato bili kadeti koji su slavili sa 3:0 uz hat-trick Franka Žižića. Juniori su uzbudljivoj utakmici sa istim protivnikom odigrali 4:4.

OSK je poveo preko Petra Bašića-Šiške, gosti su potom otišli na 1:3, Ante Banić-Škojo smanjuje na gol zaostatka da bi ubrzo gosti opet otišli na dva gola razlike. Slijedila je infarktna završnica u kojoj su golove zabili Ilija i Alen Samardžić za vrlo vrijedan bod.

Početnici su poraženi od Talenta sa 7:0. Mlađi početnici su svladali Junaka 3:0 dok su Početnici 2 izgubili od Brnaza 1 sa 2:4.

U srijedu kadeti i juniori igraju protiv Omladinca.

Danas su veterani ugostili ekipu Poljičanina 1921. Završilo je 2:0 za Otočane, a golove su postigli Anđelko Marković - Đelina i Josip Radman-Livaja.

nk-oskotok @ 19:33 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare