OSK je u 13 kola skupio 25 od 39 mogućih bodova ili ukupno 64 %.

Od 13 utakmica je 8 pobjeda (62%), 1 neriješena (7%) i 4 poraza (31%).

Od 8 pobjeda 5 ih je zabilježio kod kuće ili 63%, a tri u gostima ili 37%.

Od 4 poraza 1 je zabilježen kod kuće (25%) a tri u gostima (75%).

Kod kuće je odigrao 7 utakmica i od mogućeg 21 boda skupio 16 bodova ili ukupno 76%.

U gostima je odigrao 6 utakmica i od mogućih 18 bodova skupio 9 bodova ili ukupno 50%.

Najlošije razdoblje je bilo od 3. do 4. kola kada su doživljena dva poraza.

Najbolje razdoblje je od 9. do 13. kola gdje su zabilježene 4 pobjede i 1 remi (13 bodova).

Igrači OSK-a su zabili 26 golova ili 2 gola po utakmici.

Također su primili 18 golova ili 1,39 golova po utakmici.

Od 26 golova 16 ih je postignuto kod kuće (61%),a 10 u gostima (39%).

Golove za OSK je postiglo 10 različitih igrača.

Najviše (po 6) su zabili Dukić i Vuković.

Od 25 golova (nije uračunat gol protiv Orkana) 6 ili 24% ih je postignuto u prvoj trećini utakmice (do 30. minute), 9 ili 36% ih je postignuto u drugoj trećini (od 31. do 60.), a 10 ili 40% ih je postignuto u trećoj trećini (od 61. do 90.).

Maksimalnih 12 odigranih utakmica (nije uračunata utakmica protiv Orkana) ili 100% imaju Marijan Samardžić, Varvoda, Ruščić, Blažević, Banić-Škojo, Dukić i Vuković.

11 nastupa (92%) ima Norac-Kevo.

Po 10 nastupa (83%) imaju Marin Samardžić, N. Bašić i Šipić.

Po 9 nastupa (75%) imaju Vardić, Svalina i Porobija.

6 nastupa (50%) ima P. Bašić.

3 nastupa (25%) ima Šandrić.

2 nastupa (17%) ima S. Samardžić.

Po 1 nastup (8%) imaju Gabrilo, Šimunović i Petrić.

Bez nastupa su Maroš i I. Samardžić.

nk-oskotok @ 13:03 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, studeni 26, 2011
         Vinjani - OSK 0:3 (0:1) (Banić-Škojo, Vuković, Varvoda)

OSK je sa stilom zaključio jesensku polusezonu. Stradala je ekipa Vinjana a rezultat je mogao biti i veći.

Prvu šansu imaju domaćini u 2. minuti kada nakon kornera jedan igrač domaćih neometan puca glavom preko gola. Ubrzo OSK prijeti preko Dukića koji je izbjegao ofsajd zamku ali se spetljao i prilika je propala. U 8. minuti netko od domaćih odlično puca sa 17 metara ali Samardžić taj udarac vadi iz lijevog kuta. Utakmica je dinamična, prilike se izmjenjuju na obje strane. U 13. Ruščić ubacuje sa lijeve strane, najviši u 16-ercu je napadač OSK-a Banić-Škojo koji puca po sredini vrata i to je lak plijen za vratara domaćih, Radeljića. Minutu nakon prekrasna akcija OSK-a po desnoj strani gdje su sa nekoliko dodavanja iz prve izigrali igrače domaćih, ali na dodavanje Vukovića Dukić ne reagira kako bi trebao. 10 minuta kasnije N. Bašić neometan puca sa 16m. Bio je to felšani udarac koji je prošao tik uz vratnicu.

U 27. min je OSK došao do vodstva. N. Bašić je ubacio iz slobodnog, lopta je pogodila gredu i odbila se do Banić-Škoje koji neometan sa 5 metara glavom posprema loptu u mrežu. Vinjani uzvraćaju opasnim udarcem po sredini gola koji Samardžić odbija u korner. U 36. i 37. je OSK mogao povećati vodstvo. Prvo je Vuković išao 1 na 1 ali mu je lopta odskočila u ključnom trenutku. Odmah nakon toga istu situaciju ima Banić-Škojo koji neshvatljivo odugovlači, čeka N. Bašića čiji udarac odlazi preko gola i rezultat je do poluvremena ostao nepromijenjen.

U 47. minuti sudac dosuđuje penal za Vinjane. Prekršaj je napravio Porobija, ostaje pitanje je li taj prekršaj bio van 16-erca.

Loptu je uzeo Stipica Slišković, ali Samardžić čita udarac i brani. U 52. Ruščić je započeo akciju, dao hitrom Vukoviću koji umjesto da šutira vraća Ruščiću čiji udarac domaćini blokiraju. Po 3. put nije iskorištena 100%-tna šansa. U 64. minuti se napadač domaćih odlično snašao u 16-ercu i pucao ali Samardžić je opet na mjestu.

Minutu poslije OSK podiže vodstvo. Ruščić je odlično dao loptu Vukoviću koji matira golmana.

U 70. Samardžić ponovno briljira kad brani još jedan težak udarac. U 74. Varvoda izlazi sam na Radeljića ali puca točno u njega. U 78. identična situacija ali ovaj put je Varvoda precizan.

To je definitivno bio kraj, do kraja utakmice su plavi kontrolirali utakmicu i mirno priveli kraju.

OSK: Samardžić, Varvoda, Blažević, Porobija, Ruščić, Vardić, Šipić, N. Bašić, Vuković, Dukić, Banić-Škojo. Zamjene: Svalina, Samardžić, Norac-Kevo.

U ekipi OSK-a danas nije bilo lošeg pojedinca. Svi su odigrali fenomenalno. Igra je bila odlična, precizna. Sredina je bila gusta te je zaustavila opasnog M. Sliškovića, dok su krila bila ubojita. Posebno je dojmljiva desna strana sa brzim igračima Varvodom i Vukovićem.

Na kraju možemo žaliti što slijedi velika pauza jer teško da itko može zaustaviti ovakvog OSK-a.

Treće žute kartone su dobili Varvoda, Dukić i N. Bašić koji stoga neće biti Vučkoviću na raspolaganju u 14. kolu kada je Mračaj domaćin Otočanima.

nk-oskotok @ 19:07 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, studeni 19, 2011
            OSK - Mladost 2:1 (2:1) (Vuković, Dukić)

3 gola, 3 isključenja, penal - to je epilog zbivanja na utakmici u kojoj su frcale iskre kako na terenu, tako i na tribinama. OSK je dočekao Mladost bez izostanaka, jedina novost je bila ponovni povratak Ruščića u prvih 11.

U prvom napadu OSK je poveo. P. Bašić je prošao po lijevoj strani, ušao u 16-erac i dodao Vukoviću koji zabija za vodstvo. U 7. minuti P. Bašić dobro puca iz slobodnog, a 3 minute poslije proigrava agilnog Vukovića koji u situaciji 1 na 1 sa vratarem Jukićem ne uspijeva poentirati po drugi put. Gosti nemaju nikakvih šansi, OSK dominira. Snažni, ali spori stoperi Mladosti - Romac i Bošković nemaju rješenja za dubinske lopte. U 28. minuti N. Bašić daje upravo jednu takvu dubinsku loptu za Dukića koji zabija za 2:0. U 32. Ruščić puca sa 25 metara ali je zamalo neprecizan. Trener gostiju Pavić do 40. minute je već napravio dvije izmjene. Pogotovo mu se isplatio ulazak Hrvoja Ercega koji je u 40. minuti izborio penal, a strijelac je bio Paradžik. U 44. minuti dobro su kombinirali Zdilar i Begić, ali je potonji loše pucao. U istoj minuti je isključen stoper gostiju, Bošković, zbog udaranja Vukovića bez lopte. Pred sam odlazak na odmor, P. Bašić još jednom puca iz slobodnog ali pogađa vanjski dio mreže.

U 50. minuti je sudac propustio dosuditi kazneni udarac za OSK-a kad je Dukić očito gurnut u situaciji gdje je imao priliku matirati Jukića. Sredinom drugog poluvremena, dogodio se duži prekid. Romac je udario Banić-Škoju, zatim i P. Bašića. Umiješali su se svi igrači, treneri, a na koncu je sudac Kulušić isključio Romca i P. Bašića.
Do kraja je OSK čekao svoju šansu, Vučković je imao 3 zamjene te je osvježio ekipu u pravo vrijeme. Mladost je zadnju i možda svoju najveću šansu imala u 96. kad je napadač gostiju Češljar sa 4m promašio loptu.
Zasluženu pobjedu igrači OSK-a su proslavili pjesmom na centru i s navijačima.

OSK: Samardžić, Varvoda, Ruščić, Blažević, Porobija, Šipić, Vuković, N. Bašić, Dukić, Banić-Škojo, P. Bašić. Zamjene: Vardić,. Samardžić, Norac-Kevo

Mladost: Jukić, Grabovac, Bilić, Romac, Bošković, Češljar, Paradžik, Zdilar, Begić, Šerlija, Bilić. Zamjene: Češljar, Erceg, Klarić Dračar.

nk-oskotok @ 16:37 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
subota, studeni 12, 2011
                          OSK - GOŠK 1:0 (1:0) (Dukić)

U utakmici 11. kola OSK je kao domaćin dočekao GOŠK-a. Teren je bio dosta težak, klizav, grbav, a vrijeme je bilo idealno.

Od mnogobrojnih šansi OSK je iskoristio samo onu prvu. U 3. minuti P. Bašić daje loptu Varvodi koji se sjurio po desnoj strani i prizemno ubacio za Dukića koji sa 2 metra posprema loptu u mrežu. Nakon mirnog razdoblja GOŠK prijeti preko Milardovića a potom i preko Boduljaka. Sredinom prvog poluvremena na 20m od gola je srušen P. Bašić koji sam izvodi slobodni udarac. Lopta je prohujala tik uz vratnicu. U 34. min nije dosuđen čisti penal za OSK nakon što je neki od gostujućih braniča sapleo P. Bašića. P. Bašić u 45. minuti ponovno pokušava i slobodnog, ovaj put lopta odsjeda na gredi.

Drugo poluvrijeme je u potpunosti pripalo OSK-u, gosti su ozbiljnije zaprijetili tek u finišu. U 50. minuti je Vuković iz dobre pozicije pucao visoko preko gola. Gosti uzvraćaju preko Mule čiji pokušaj iz slobodnog Samardžić lako kupi. U 70. minuti Čulić ruši kapetana OSK-a, Banića-Škoju, a Vrbatović pokazuje na bijelu točku. Loptu je uzeo P. Bašić ali slabo puca te Čulić brani. Iz odbijanca Bašić puca pokraj gola. U 76. min Banić-Škojo odlično puca iskosa ali lopta prolazi uz lijevu vratnicu. U 85. Josip Dukić se odlično izborio za poziciju te pucao sa 20m ali se Čulić ispružio i odbio loptu u korner. Korner je izveo Vardić, P. Bašić glavom puca ali netko od gostiju čisti sa gol-crte. GOŠK nakon toga prijeti preko robusnog Botice koji glavom pogađa stativu nakon ubačaja sa lijeve strane. Po desnoj strani se po tko zna koji put probio Varvoda, ubacio za Dukića koji šokantno puca preko gola. I posljednju šansu je imao Norac-Kevo čiji pokušaj prolazi malo iznad grede.

Sve u svemu, OSK je više nego zasluženo slavio, ali se ponovno propustio veliki broj šansi.

OSK: Samardžić, Varvoda, Samardžić, Blažević, Porobija, Šipić, Vuković, N. Bašić, Dukić, Banić-Škojo, P. Bašić. Zamjene: Vardić, Ruščić, Norac-Kevo.

GOŠK: Čulić, Bobeta, Šošić, Boduljak, Marić Arić, Vujić, Konsa, Ercegović, Milardović, Miše, Ercegovac. Zamjene: Roguljić, Mula, Botica.

Igrač utakmice:  Hrvoje Varvoda.

nk-oskotok @ 15:55 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, studeni 6, 2011
        Glavice - OSK 1:2 (0:2) (Vuković, Dukić)

U 10. kolu OSK je na gostovanju u Glavicama slavio sa 2:1. Bila je to utakmica u kojoj je OSK cijelo prvo poluvrijeme imao inicijativu te na poluvrijeme otišao sa 2 gola prednosti.

Vrijeme je bilo teško, vjetrovito, pred kraj je počela kiša. Također, ni teren nije bio idealan.

Prvu šansu za OSK ima Milan Vuković, ali njegov udarac je obrana domaćih blokirala. Kako je već rečeno, OSK ima inicijativu, dominira ali bez većih prilika. Do vodstva dolazi u 34. minuti preko Vukovića koji je odlično reagirao na ubačaj Samardžića sa lijeve strane. Putnik uzvraća u 38. iz slobodnog udarca, ali vratar Samardžić odlično brani. Nekoliko minuta prije kraja poluvremena prednost OSK-a se povećala. Sa desne strane je Vuković poslao centaršut u sredinu, vratar domaćih Labrović je pogrešno procijenio loptu koju Dukić posprema u mrežu sa par metara.

Drugo poluvrijeme domaćini bolje otvaraju, te stvaraju nekoliko poluprilika. OSK se ubrzo budi te prijeti preko Bašića, a u 61. i preko Dukića čiji su udarac svi vidjeli u golu, ali je prošao tik uz vratnicu. U sljedećem napadu Glavice smanjuju. Na ubačaj iz slobodnog udarca najbolje reagira Dragan Romac i glavom sprema loptu u mrežu. U 73.minuti je isključen Toni Marić zbog drugog žutog kartona.

Domaćini nemaju što izgubiti te svim snagama kreću u napad, ostavljajući dosta prostora OSK-u za kontre. Bilo je nekoliko takvih kontri ali Norac-Kevo i Varvoda nisu bili precizni.

Domaći su zadnjih 10 minuta pritisnuli OSK-a, najviše su prijetili iz brojnih prekida koji su dosuđivani vrlo lagano u njihovu korist. Na kraju je OSK ipak izdržao sve nalete i zasluženo odnio sva 3 boda.

Glavice: F. Labrović (Matić), Poljak, Marić, Gusić, J. Labrović, T. Romac (Čović), Jerkan, J. Romac, D. Romac, Putnik, Vučić.

OSK: Marijan Samardžić, Varvoda, Marin Samardžić, Blažević, Porobija, Vardić, Vuković, Šipić, Dukić (Ruščić), Banić-Škojo (Norac-Kevo), Bašić (S. Samardžić)

Igrač utakmice: Milan Vuković

nk-oskotok @ 16:21 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, studeni 1, 2011
             OSK - Kamen 2:2 (0:2) (M. Samardžić, Vardić)

OSK je u subotu na Golim brdima remizirao sa vodećom ekipom u ligi, Kamenom. Na kraju je bilo 2:2, a gosti su vodili 2:0.

Utakmicu bolje otvara Kamen te prijeti, ali su ti pokušaji bili relativno bezopasni. Nakon tog početnog naleta gostiju OSK se pribrao i uspostavio ravnotežu na terenu te prijeti preko Svaline i Dukića.
Gosti uzvraćaju preko Ivice Lizatovića koji nakon ubačaja sa desne strane sa 5m puca preko gola.
U 27.minuti Goreta koristi konfuziju u domaćoj obrani i lako zabija za vodstvo gostiju. OSK se još nije ni oporavio od tog šoka kad je stigao drugi. Vratar Samardžić je istrčao na jednu loptu, ali je Lizatović bio brži te ga je zaobišao i pospremio loptu u mrežu.

OSK je sve do 60.minute djelovao beskrvno, a igra je bila previše raštrkana. U 60.min je P. Bašić izveo slobodni udarac, vratar Perica nije uspio ukrotit taj šut te je loptu samo odbio do Banić-Škoje koji šokantno promašuje praktički prazan gol.
6 minuta kasnije OSK je smanjio. Nakon lijepe akcije, Šipić ubacuje sa desne strane, Čelić kratko odbija a Vardić iz prve prekrasno zakucava loptu u mrežu.

U 72.minuti Goreta je imao priliku riješiti utakmicu i postati junak, ali mu penal brani Samardžić.
Taj promašaj je kaznio stoper OSK-a, Marin Samardžić koji zabija nakon kornera.
Na kraju susreta N. Bašić je pogodio stativu sa 20-25 metara. Treba ipak priznati da je remi u konačnici najrealniji.

OSK: Samardžić, Varvoda, Blažević, Samardžić, Ruščić, Vardić, Šipić, Svalina, Banić-Škojo, Dukić, P. Bašić. Zamjene: Vuković, N. Bašić, Norac-Kevo.

Kamen: Perica, Kujundžić, Tolj, Kegelj, Juričić, Tomić, Čelić, Kljenak, Lizatović, Goreta, Kujundžić. Zamjene: Žužul, Šabić, Biloš.

nk-oskotok @ 09:12 |Komentiraj | Komentari: 0