Blog - veljača 2013
četvrtak, veljača 28, 2013
- Kadeti i juniori u subotu igraju u Stobreču protiv Adriatica.

U nedjelju mlađi i stariji pioniri igraju u Otoku protiv Glavica, dok seniori gostuju u Vinjanima.

nk-oskotok @ 22:33 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, veljača 26, 2013
Trogir 1912 - Trogirani su u Gomilici domaćini GOŠK-u. Očito su vidjeli da je ono na jesen bilo kriminalno, barem što se tiče rezultata. Igra im je bila nabij, skoči, udri. Opasni iz prekida, ali bez neke kreacije, radna ekipa. Tek su u drugom dijelu polusezone doveli Stojana. Promijenili su i trenera. Umjesto mladog Antiše Pavkovića stigao je Nikša Boljat i doveo dosta igrača (Marić-Arić, Karaman, Bilić..).

VS

GOŠK -
GOŠK je i na jesen imao sjajnu ekipu tako da 4. pozicija ne čudi. Sad su iz Vala vratili Antu Mulu, odličnog igrača koji u Kaštel Starom nije dobio priliku. Doveli su i Marija Marovića. Visoki napadač, hajdukova škola. Pamtimo ga iz prošle sezone u dresu Sloge, sad je došao iz Jadrana.

Vinjani - meni osobno ne pretjerano omiljena ekipa, pogotovo u Vinjanima. Trenutno su 11. sa 13 bodova, puno osciliraju. Ne samo tokom prvenstva nego i tokom utakmice. U Otoku i Tučepima su imali komotna vodstva i prosuli.Iz Mračaja su doveli Ujevića i Grizelja na kojeg ne mogu računati u 14. kolu.

VS

OSK
- klub su napustili stoperi Runje i Blažević, oba vrlo kvalitetna. Došao je Bazina kojeg Pavić zasad koristi na desnom beku. Na stopera je povukao Banića koji igra sjajno ko sat. No obrani možda malo fali brzine. Van stroja je zbog ozljede već mjesec dana sjajni bek Ante Tolj. Solidno ga zasad mijenja Gilić. Kroz posljednji tjedan-dva su ozljede imali Z. Grgat i Bašić-Šiško, dva vrlo bitna igrača za OSK, no za očekivat je da će bit spremni za nastavak prvenstva.

Mračaj - u Runoviću je atmosfera očito vrlo dobra, ako ne i odlična. Sam početak jesenske polusezone je bio dosta čudan. Velike pobjede pa neočekivani gubitci bodova. Isticao se problem viška napadača, a manjak veznjaka. Nalaze se na 6. poziciji i u ovu polusezonu kreću znatno pojačani. Uz Lešinu, tu su došli Josip Puljić, povratnik iz Kamena, Andrija Puljiz, Ante Puljiz.

VS

Omladinac - sjajna, mlada ekipa, Igraju lijepo, dojmljivo. Nisu puno mijenjali, nije bilo ni razloga. Trenutno su drugi i zasigurno ne žele dati Croatiji da im pobjegne.

Jadran - domaćinska ekipa, na jesen sa realno limitiranim kadrom. I oni se žele maknuti sa dna, a da to ostvare su doveli Goretu, Hercega, Jakira.

VS

Urania -
imaju najvjernije i najorganiziranije navijače u ligi, sigurno je užitak igrati uz takvu podršku.Nalaze se na 8. mjestu. Kod kuće su znali zagorčat živoz GOŠK-u, Omladincu dok su u gostima slabiji.

Postira - meni draga ekipa, simpatična. Cijelo mjesto živi za klub. Igrači su iz Postira i okolice. Kod kuće su vrlo dobri, puno zabijaju. Imaju vodećeg strijelca lige u svojim redovima, Predraga Mićanovića.

VS

Orkan - na jesen su bili pravo osvježenje, dugo su bili na vrhu da bi tek pred kraj popustili i pali na 3. mjesto. Igraju otvoreno, lijepo za oko. Vrlo vjerojatno je da će pomrsit račune Croatiji i Omladincu.

Glavice - sigurno su očekivali više od 10. mjesta na jesen. Isto zanimljiva ekipa, i mladost i iskustvo. Na jesen su puno puto prikazali bolju igru od protivnika ali to ne bi kapitalizirali. Ostaje vidjeti jesu li se popravili u tom segmentu.

VS

Mladost -
Mladost je dovela Predraga Šimića koji bi trebao puno donijeti na sredini terena. Sigurno su vrlo motivirani i žele se uključiti u borbu za vrh.

nk-oskotok @ 22:28 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
subota, veljača 23, 2013
- OSK je ispao iz županijskog kupa nakon domaćeg poraza od Hrvaca od 4:0. Iako rezultat sugerira veliku nadmoć Hrvaca to ipak nije bilo tako. OSK je imao najmanje četiri stopostotne šanse te navijači domaćih ipak ne mogu biti nezadovoljni igrom koja je prezentirana.

OSK se sada okreće prvenstvu, a prvi protivnik u proljetnom dijelu sezone će biti Vinjani u Vinjanima.

Na samom početku utakmice je OSK visoko pritisnuo goste, no prvi pokušaj imaju gosti, preciznije Šentija u 6. minuti. U 10. minuti je ubacio Varvoda, no ni Stipe Banić-Škojo ni Dukić nisu uspjeli na vrijeme stići na taj ubačaj. U 14. minuti su lijepo kombinirali Čović i Stipić, potonji je pucao ali je Samardžić bio siguran. Dvije minute poslije Bešlić je lijepo pogodio u kut vrata OSK-a i doveo svoju momčad vodstvo.

U 19. minuti smo vidjeli lijepu kombinaciju Varvode i A. Banić-Škoje nakon koje je sa 15m pucao I. Grgat, ali je Banić obranio njegov pokušaj. U 26. minuti robusni napadač gostiju Igor Čović koristi neodlučnost u domaćoj obrani, dolazi do lopte i zabija za povećanje vodstva.

U nastavku je Pavić uveo M. Samardžića i Norca-Kevu umjesto Bazine i A. Banića-Škoje. Već na početku poluvremena za goste prijeti Ante Stipić.

U 50. Banić puca glavom nakon kornera, a Banić brani na samoj gol-crti. Minutu poslije I. Grgat ima priliku smanjiti rezultat nakon proigravanja I. Samardžića no ponovno je Banić siguran. Iz protuudara Hrvace dolaze do 3:0. Tomić je dugo vukao loptu, opalio sa 20m, a lopta je okrznula Porobiju i prevarila Samardžića.

U 63. I. Samardžić puca iz slobodnog, a Banić odbija u korner. Iz tog kornera ubacuje Varvoda, a Norac-Kevo puca glavom pored gola.

U 75. minuti igrači OSK-a su odigrali pravu malonogometnu akciju te se u još jednoj velikoj šansi našao I.Grgat. Banić je i po treći put bio pobjednik u njihovom dvoboju. U 78. Škorput postavlja konačnih 0:4.

Najviše problema je OSK-u zadao Igor Čović. S druge strane, dobru partiju je pružio Ivan Grgat.

OSK-su nedostajali Tolj, Z. Grgat i Bašić-Šiško (koji je bio na klupi, no nije bilo smisla riskirati pogoršanje ozljede na onako teškom terenu). Priliku od 1. minute je dobio junior Ante Banić-Škojo koji je trkački odradio vrlo dobrih 45 minuta.

0

OTOK, ŠC Gola brda, 2. Kolo kupa NSŽSD 23.02.2013., 14:30h.

Gledatelja: 150

HRVACE Hrvace

4

Suci:Mario Soldić, Damir Silić, Ante Grčić. Delegat: Vladimir Mikulić.

Strijelci: 0:1 – Bešlić (16.), 0:2 – Čović (26.), 0:3 – Tomić (53.), 0:4 Škorput (78.)

srijeda, veljača 20, 2013
- U zaostalim utakmicama 14. kola protiv Imotskoga kadeti i juniori su zabilježili polovičan učinak.

Kadeti su izgubili 2:1 u vrlo zanimljivoj utakmici.

Juniori su slavili sa 4:2. Dva gola je zabio Ante Banić-Škojo, a po jedan Ivan Grgat i Ilija Samardžić.

U 2. kolu kadeti i juniori će igrati protiv Junaka u Sinju, a ne protiv Jadrana KS kako smo prvotno rekli.

nk-oskotok @ 17:28 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, veljača 19, 2013
- U 2. kolu županijskog kupa kadeti i juniori će gostovati u K. Sućurcu kod Jadrana. Utakmice će se igrati u nedjelju, 24.2.

Što se tiče ostalih vijesti zabilježimo da je ozljedu zgloba u utakmici protiv Vrlike zabilježio Zvonimir Grgat te najvjerojatnije neće biti spreman za susret s Hrvacama.

nk-oskotok @ 20:24 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, veljača 18, 2013
- Nakon što je izbacio Vrliku sa 3:1, OSK će u drugom kolu kupa NSŽSD-e igrati protiv Hrvaca. Hrvace su u 1. kolu pobijedile Tekstilac sa 3:1 pogocima Marunice, Čovića i Šentije. OSK i Hrvace su prije nekoliko tjedana igrali prijateljsku utakmicu u kojoj su Hrvace slavile sa 2:0.

Utakmica će se igrati u subotu, 23.2. u 14:30h.

nedjelja, veljača 17, 2013
OSK je teže od očekivanog svladao Vrliku, slomivši otpor ove mlade i zanimljive ekipe tek pred kraj golovima Z. Grgata i Norca-Keve. Prvo poluvrijeme je bilo vrlo zanimljivo te su obje ekipe igrale izrazito ofenzivno, a šanse su redale na obje strane. OSK je prijetio preko Z. Grgata, Dukića, a najveća šansa je bila udarac Banića-Škoje glavom koji je očisšćen s crte. Gosti su poveli nakon prodora Klepe, a u sredini je najspretniji veznjak Antonio Varnica koji postiže pogodak.

U 40. minuti je Dukić srušen u u 16-ercu, ali sudac se nije odlučio pokazati na bijelu točku. No 3 minute poslije ipak je sviran penal za OSK nakon što je Varvodu koji je bio u prodoru srušio Ivan Maras. Loptu je uzeo Porobija, ali je njegov udarac pročitao danas sjajni vratar gostiju Marko Jurić.

Na poluvremenu je Pavić izvadio Bazinu koji je igrao više nego dobro no na beku je bio potreban ofenzivniji igrač, a ušao je Norac-Kevo. Poziciju beka nakon te izmjene zauzeo je Varvoda. U drugom poluvremenu OSK je većinu vremena provodio na polovici Vrlike dok su se gosti orijentirali na kontre. Odmah nakon ulaska, u 55. minuti, Ivan Turudić je mogao povećati vodstvo svoje momčadi no pucao je pokraj gola. Dvije minute kasnije OSK je izjednačio. Banića-Škoju je srušio netko od gostiju, a siguran realizator najstrože kazne je bio Zvonimir Norac-Kevo. OSK je u nastavku pokušavao doći do pogotka, promašivale su se prilike koje su se za rubriku vjerovali ili ne da bi u finišu, kad su svi očekivali da će se pobjednik znati nakon 11-eraca, domaća momčad došla do pobjede. Prvo je u 88. minuti zabio Z. Grgat nakon lijepe dubinske lopte Dukića da bi u 90. točku na i stavio Zvonimir Norac-Kevo svojim drugim pogotkom. Dobrim predstavama su se kod OSK-a istaknuli Duje Banić i Petar Bašić-Šiško.

Vrlika nipošto nije bila lak zalogaj, prezentirali su se u sjajnom svjetlu. Radi se o vrlo mladoj ekipi koja se sjajno kreće, sa nekoliko brzih igrača te sa pojedinicima koji mogu igrati i u višim rangovima.

Ozljede su kod OSK-a zabilježili Varvoda i Z. Grgat.

3

OTOK, ŠC Gola brda, 1. Kolo kupa NSŽSD 17.02.2013., 14:30h.

VRLIKA Vrlika

1

Suci: Miroslav Čalo, Mario Jadrijević, Damir Jokić. Delegat: Domagoj Čelić

Strijelci: 0:1 – Varnica (35.), 1:1 – Norac-Kevo sa 11m (57.), 2:1 – Z. Grgat (88.), 3:1 – Norac-Kevo (90.)

nk-oskotok @ 18:04 |Komentiraj | Komentari: 0
- Juniori i kadeti su prošli u 2. kolo pobjedama nad Uskokom u Klisu. Juniori su slavili sa 6:3, a strijelci su bili: po dvaput Ilija Samardžić i Ante Banić-Škojo, a po jednom Domagoj Radman-Livaja i Ivan Erceg.

Kadeti su bili još uvjerljiviji, slavili su sa 6:0. Po dva gola su zabili Franko Žižić i Marko Tadić, a po jedan Ivan Vladova i Roko Čović.

nk-oskotok @ 13:39 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, veljača 16, 2013
- U zaostalim utakmicama 9. kola 1. pionirske lige SD županije OSK je ugostio ekipu Omladinca iz Vranjica.

Mlađi pioniri su slavili sa 2:1, a golove su postigli Ante Katić i Roko Marinović.

Stariji pioniri su odigrali 2:2. U uzbudljivoj utakmici je briljirao napadač OSK-a Tomislav Samardžić koji je zabio 2 pogotka i bio neriješiva enigma za obranu gostiju.

mlađi pioniri OSK-a sa trenerima Ivanom Samardžićem i Petrom Džajom

stariji pioniri OSK-a sa trenerima Ivanom Samardžićem i Petrom Džajom

nk-oskotok @ 15:22 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, veljača 14, 2013
- Nakon gotovo 3 mjeseca pauza ponovno nam slijede službene utakmice. Seniori u 1. kolu kupa, u nedjelju u 14:30 sati dočekuju ekipu Vrlike. Vrlika se nalazi na 6. mjestu 2. ŽNL i radi se o mladoj i vrlo zanimljivoj momčadi.OSK je tijekom pripremnog razdoblja zabilježio sljedeće rezultate:

Hrvace - OSK  2:0

Jadran KS - OSK 1:3

Glavice - OSK 1:1

Dinara - OSK 3:0

Pozivamo vas da dođete na ŠC Gola Brda i pružite podršku u prvoj službenoj utakmici u 2013. godini.

Pioniri u subotu dočekuju Omladinca. Utakmice se igraju u 10 i u 11:30 sati.

Utakmice kadetskog i juniorskog kupa su pomaknute za jedan dan pa će tako OSK na Klisu gostovati u nedjelju. Utakmice se igraju u 10 i 12 sati.

nk-oskotok @ 23:15 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
srijeda, veljača 13, 2013
- Kadeti i juniori protiv Imotskog igraju u srijedu, 20.2. u 13 i 15h, dok protiv GOŠK-a u Kaštelima igraju 24.2. (prvotno je bilo planirano 27.2.) u 9 i 11 sati.

nk-oskotok @ 22:19 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, veljača 10, 2013

1. nalazimo se na ulazu u prostorije OSK-a.