Blog - ožujak 2012
subota, ožujak 24, 2012
                  OSK - Orkan 1:2 (0:0) (Svalina)

Loše partije OSK-a u proljetnom dijelu su se nastavile i u ovom kolu. Tri boda iz Otoka je odnijela ekipa Orkana. Iako je OSK možda više puta bio bliže zgoditku, pobjeda Orkana nema niti jedne mrlje. Junak je bio Hrstić sa dva gola.

OSK je utakmicu započeo u standardnoj formaciji. Novosti su bile te da je Norac-Kevo igrao umjesto Dukića, a Banić je ušao u prvih 11 ispred Vardića i Svaline. Iako je ovaj poraz težak i bolan mora se priznati da je vidljiv kakav-takav napredak u igri OSK-a u odnosu na prijašnje utakmice. Trojka u napadu (Vuković-Bašić-Norac Kevo) je danas dosta mijenjala strane (što dosad nije bio čest slučaj) nastojeći tako zbuniti obranu Orkana.

Upravo je iskusni Norac-Kevo imao prvu prigodu kad je u 4. minuti njegov udarac glavom netko očistio s gol crte. Identična situacija u 13. Bašić je ubacio iz kornera, Norac-Kevo pucao u desni kut, ali golman Blažević odlično reagira. U 14. se Bašić probio po lijevoj strani i vratio loptu Baniću-Škoji koji je odmjereno pucao, ali Blažević je to pročitao. To je bila posljedna ozbiljnija prilika OSK-a u prvom poluvremenu.

U 19. Hrstić daje loptu u prostor za Perišića, Varvoda je brži ali neoprezno reagira te napadač domaćih dolazi do lopte ali pogađa vanjski dio mreže.

U 23. gosti su zaredali sa nekoliko kornera. Zatim slijede dvije velike šanse Orkana koje ih na kraju nisu puno koštale, a mogle su. U 33. Hrstić glavom pogađa stativu, a u 35. nakon odlične kontre u situaciji 1 na 1 Samardžić izlazio kao pobjednik nad Klarićem.

Na poluvrijeme se otišlo bez golova, iako je bilo šansi sa obje strane.

U 52. Porobija je ubacio s lijeve strane, ali Bašić puca pokraj gola. U 54. nakon odlične lopte iz sredine Perišić ide na golmana, ali ga netko od igrača OSK-a stiže i otklanja opasnost.

U 65. Bašić ubacuje, a Svalinin udarac glavom odlazi iznad gola. Gosti su poveli minutu nakon. Dugu loptu u 16-ercu OSK-a Skelin je odlično primio i proslijedio na drugu stranu za Hrstića koji sa 10m zabija.

U 74. Vardić puca pored gola. Gol koji ide na dušu Samardžiću Hrstić postiže u 78. minuti. Sa 35-40m s desne strane je na spavanju uhvatio Samardžića. OSK nakon toga pritišće što rezultira golom u 84. Samardžić i Varvoda su kombinirali na desnoj strani nakon čega je Samardžić ubacio u sredinu za Svalinu koji matira Blaževića.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja.

OSK: Samardžić, Varvoda, Ruščić, Blažević, Porobija, Banić, Vuković, Šipić, Norac-Kevo, Banić-Škojo, Bašić.

Zamjene: Vardić, Svalina, Samardžić,

Orkan: Blažević, Pokrajčić, Lažeta, Ercegović, Lejo, Tomić, Mandurić, Birčić, Perišić, Klarić, Hrstić.

Zamjene: Skelin, Voloder, Mistrić

nk-oskotok @ 17:25 |Komentiraj | Komentari: 0
OSK će danas, s početkom u 15h odigrati utakmicu sa Orkanom. Orkan ne briljira ovo proljeće. U 3 kola su zabilježili dva poraza (Kamen, Glavice) i remi (Jadran). Zabili su jedan, a primili šest golova. Također su prije 10 dana u županijskom kupu poraženi sa 3-1 na svom terenu od Trogira 1912.

Gledajući sa strane OSK-a ništa osim pobjede protiv demoraliziranog Orkana ne dolazi u obzir. Orkan je trenutno 9. na ljestvici.

Urania - OSK 1:0 (1:0)

U 16. kolu OSK je u Baškoj vodi poražen od Uranije sa 1:0 te je time prekinut niz od 7 utakmica bez poraza. Bila je to teška, tvrda utakmica - drugim riječima, prava prvenstvena u kojoj je Urania ipak zasluženo pobijedila.

Prvu šansu imaju domaćini u 2. minuti, ali Banić-Škojo otklanja opasnost. Teren je težak, pun grba i loptu je teško kontrolirati. Urania je gol zabila u 10. minuti. Netko od domaćih je pucao, nije to bio jak udarac ali je zbog grbe odskočio ispred Samardžića, pogodio ga u glavu i odbio se u polje gdje napadač domaćih nema težak posao. Čim je OSK krenuo s centra, Urania je oduzela lopta i imala odličnu priliku, ali namjeru Jezidžića čita Samardžić.

Prvu šansu OSK ima u 14. minuti. Bašić je izveo korner, Dukić najviše skače, ali njegov udarac odlazi uz vratnicu. U 22. minuti lijepa akcija OSK-a. Dukić je kombinirao sa Banić-Škojom koji ubacuje za Vukovića. Sedmica OSK-a daje povratnu za Bašića koji loptu ne zahvaća dobro i ona odlazi pored gola. Minutu poslije u 16-ercu OSK-a netko od domaćih se riješio Ruščića i opasno pucao iz okreta.

U 32. prekršaj na Bašiću kod aut-linije. Slobodan udarac je sam izveo i pogodio gredu. U 36. dobra akcije Uranije. Ubačaj sa desne strane za napadača domaćih koji ostavlja povratnu loptu za suigrača koji puca po sredini gola.

U drugom poluvremenu OSK je djelovao bolje nego u prvom, agresivnost se podignula na višu razinu. U 49. Jukić propušta dosuditi penal na Vukoviću koji je gurnut u 16-ercu. U 55. Jezidžić proigrava Selaka koji se namjestio na lijevu nogu i pucao malo iznad gola. Sredinom drugog poluvremena OSK mijenja formaciju u 3-4-3 gdje je mjesto trećeg stopera zauzeo S. Samardžić koji je zamijenio Varvodu. U 77. minuti je upravo Samardžić promašio loptu, ali igrač domaćih koji je ušao netom prije ne koristi 100%-tnu šansu.

U 75. Jezidžić namjerno igra rukom, ali Jukić ostaje nijem po pitanju kartona. Jezidžiću bi to bio naime, drugi žuti. Do kraja susreta nije bilo nekih većih uzbuđenja.

OSK: Samardžić, Varvoda, Blažević, Porobija, Ruščić, Vardić, Šipić, Vuković, Banić-Škojo, Dukić, Bašić. Zamjene: Svalina, Banić, S. Samardžić.

nk-oskotok @ 19:03 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, ožujak 10, 2012

OSK - Sloga 1:1 (1:1) (Vuković)

U 15. kolu OSK je na Golim brdima unatoč brojnim prilikama u 2. poluvremenu uspio osvojiti tek jedan bod protiv posljedne Sloge.

Već u 1. minuti konfuziju u obrani OSK-a zamalo koristi Radić, ali mladi Vladova odlično reagira. U 7. minuti OSK je poveo. Bašić je dao odličnu loptu za Banića Škoju, kapetan OSK-a loptu prosljeđuje u sredinu za Vukovića koji matira Unušića.

Obje ekipe imaju problema u kontroli lopte zbog grbavog terena. U 22. minuti Marinović puca iz slobodnog, lopta se od živog zida odbija do Marovića koji puca visoko iznad gola. Ruščić se 4 minute poslije sjajno probio po lijevoj strani i ubacio za Dukića koji iz teške pozicije puca glavom, dosta bezopasan udarac.

U 28. Sloga stiže do izjednačenja. Marinović je ostao sam na desnoj strani i ubacio na drugu stativu gdje se Marović našao na pravom mjestu i zabio. U 36. Bašić puca iz slobodnog udarca, ali Unušić efektno brani. U 40. Vardić se izborio za poziciju sa lijeve strane 16-erca, snažno puca i lopta odlazi malo iznad grede. Posljednu šansu u prvom poluvremenu ima Sloga preko Marovića koji se sjurio po lijevoj strani ali je sve upropastio udarcem koji odlazi visoko iznad gola.

Na početku drugog dijela gosti nameću snažan ritam, nastojeći iskoristiti pokoju isforsiranu pogrešku domaćih. U 48. je Marinović presjekao jednu loptu, prošao Porobiju i pucao prizemno. Loptu su svi vidjeli u golu, ali je srećom otišla u gol-aut. U 52. ponovno je glavni akter gostujući kapetan, Marinović. Ovaj put je pokušao lobom iznenaditi Vladovu, ali je mladi golman OSK-a spreman.

U 53. Bašić kroz šumu nogu dodaje Vukoviću koji se spetljao u gol-šansi. U 60. minuti opet Bašić asistira, ali Šipić sa 5 metara puca ravno u Unušića. OSK je u tim trenucima puno bolji protivnik, žele se tri boda. U 69. Norac- Kevo se odlično ogradio i loptu Vardiću koji sa 18m loše puca. Minutu nakon Bašić ubacuje sa lijeve strane, Norac-Kevo najviše skače, ali Unušić krajnjim naporom odbija loptu u korner. U 75. Nakić sa 30m opasno šutira.

U 78. minuti Bašić pogađa gredu iz slobodnog udarca. U 82. Bašić, koji izvodi većinu prekida, ubacuje iz kornera, lopta dolazi do Samardžića koji puca, ali Unušić je opet na mjestu.

Na kraju OSK nikako ne može biti zadovoljan sa ovim rezultatom, pogotovo nakon brojnih neiskorištenih prilika u drugom poluvremenu. Sloga je ostvarila što je naumila i sigurno će se nakon 4 boda iz dva posljedna kola sve više dizati.

OSK: Vladova, Varvoda, Ruščić, Blažević, Porobija, Vardić, Vuković, Banić, Dukić, Banić-Škojo, Bašić.

Zamjene: Šipić, Norac-Kevo, M. Samardžić.

Sloga: Unušić, L. Marović, Kotromanović, Šipić, Ujević, Vujević, Smoljko, Nakić, Radić, Marinović, M. Marović.

Zamjene: Jurić, Bilić-Prcić, Fuštar.

nk-oskotok @ 17:30 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, ožujak 4, 2012
            Mračaj - OSK 0:1 (0:1) (Banić-Škojo)

U napetoj utakmici pred 150 gledatelja OSK je pogotkom kapetana Banića-Škoje pobijedio Mračaj. Prvo poluvrijeme je pripalo OSK-u koji je imao inicijativu tokom cijelog poluvremena. Prvu priliku ima Vardić u 9. minuti kad je pucao sa 25m. Lopta je udarila nekog od domaćih igrača i otišla malo iznad gola. U 14. min Bašić ubacuje iz kornera ali Banić-Škojo u dobroj poziciji promašuje loptu. Pritisak se u 25. minuti isplatio. Blažević je prošao po desnoj strani i centrirao, a konfuziju u domaćoj obrani iskoristio je Banić-Škojo i sa nekoliko metara zabio za vodstvo. Igra Mračaja se svodila na duge lopte prema robusnom Puljizu, ali je Porobija s lakoćom dobijao zračne duele. U 32. min nakon ubačaja iz slobodnog udarca Biočić ostaje sam na desnoj strani, ali puca točno u vratara OSK-a. Ubrzo identična situacija. Ponovno je Biočić ostao nečuvan, ovaj put loptu prosljeđuje do Puljiza koji sa 8-9m puca preko gola. Posljednju šansu u prvom poluvremenu je imao Vuković kada je njegov udarac s desne strane iskosa otišao nekoliko centimetara pored gola. Sve u svemu, bilo je to zasluženo vodstvo OSK-a.

U drugo poluvrijeme Mračaj je ušao bolje, ubacio je u brzinu više i OSK je u tim trenucima bio u podređenom položaju. U 59. minuti igrač Mračaja je pogodio gredu nakon što je Samardžić loše procijenio let lopte. U 63. J. Puljić pokušava iz slobodnog, ali njegov udarac Samardžić odbija u korner. U nastavku te akcije se zaredalo nekoliko udaraca u 16-ercu OSK-a, da bi nakon te gužve J. Puljić volejom pogodio gredu.

OSK pokušava iznijeti loptu, ali oštri domaćini ne dopuštaju. U 79. Bašić je išao sam na golmana ali mu je očito nedostajalo svježine jer je lopta jedva uspjela doći do Jakića.

Do kraja je Mračaj pokušao sa nekoliko udaraca iz daljine, a OSK je imao nekoiko obećavajućih kontri, no rezultat se nije mijenjao. Iako je Mračaj bio bolja ekipa u 2. poluvremenu OSK je taktički dobro stajao i nije bilo previše rupa u obrani.

Sudac Šalinović je u drugom poluvremenu pomalo ispustio konce igre iz ruku te je donio nekoliko nelogičnih i brzopletih odluka.

Ovo je inače 5. pobjeda OSK-a zaredom, a prilika da se nastavi niz je već u subotu kada dolazi posljednja Sloga. Treće žute kartone su dobili Svalina i vratar Samardžić.

Pročitaj kompletan post
nk-oskotok @ 19:21 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
četvrtak, ožujak 1, 2012
Nakon više od tri mjeseca se nastavlja natjecanje u 4. ligi jug (B). OSK će u nedjelju biti gost Mračaju iz Runovića. Podsjetimo, u 1. kolu je OSK pobijedio Mračaj sa 4-1, a strijelci su tada bili Šandrić, Vardić, Banić-Škojo i Norac-Kevo. Ovo sigurno neće biti ni približno takva utakmica. Kod OSK-a nema toliko promjena koliko u Mračaju. U OSK su došli A. Norac-Kevo i Banić. No, najveće pojačanje je ipak ostanak Petra Bašića.

S druge strane, u Mračaju se tijekom zime dogodila prava rekonstrukcija. Neki igrači su se oprostili, dosta ih je otišlo, dok su neki od pridošlih igrača relativno nepoznati navijačima Mračaja. Ekipa Mračaja se nakon 13. kola nalazi na solidnom 8. mjestu sa 17 bodova.

OSK je u zadnjih mjesec dana odigrao nekoliko pripremnih utakmica. Sve su se igrale ili u gostima ili na neutralnom terenu zbog vremenskih nepogoda koje su zadesilo kako Otok, tako i cijelu Dalmaciju.

-> Vrlika - OSK 1:1

-> Primorac 1929 - OSK 2:3

-> Kamen - OSK 5:0

-> Zmaj - OSK 3:0

-> Glavice - OSK 1:1

-> KUP: Junak - OSK 4:0

Po svemu sudeći sastav koji bi u nedjelju trebao istrčati će izgledati ovako: Samardžić - Samardžić, Blažević, Porobija, Ruščić - Banić, Vardić - Vuković, Banić-Škojo, Dukić - Bašić.

nk-oskotok @ 22:28 |Komentiraj | Komentari: 0