Blog - travanj 2012
subota, travanj 28, 2012

Kamen - OSK 3:0 (1:0)

U jednosmjernoj utakmici Kamen je lako porazio OSK-a, a po prigodama je rezultat mogao biti i uvjerljiviji. Od samog početka se vidjela razlika u kvaliteti i Kamen je pokazao da ima materijala za 3. ligu.

Prvu priliku Kamen ima u 3. minuti, ali vratar Samardžić to odbija. Minutu poslije igrač domaćih je išao sam prema vrataru OSK-a koji čita njegovu namjeru. Domaćini vrše veliki pritisak. Prije vodećeg gola bilježimo još jedan opasan udarac Kamena koji je otišao malo preko vrata.

Kamen je došao u vodstvo u 10. minuti preko Gorete koji je realizirao sumnjivi jedanaesterac. Naime, Marin Samardžić se poskliznuo i pao na Radmana-Livaju a domaći igrač postavlja nogu i pada preko njih. Pavić je nasjeo i pokazao na bijelu točku.

U 14. minuti Bajamić je izveo korner, a netko od domaćih igrača neometan loše puca glavom. OSK u ovom periodu uspostavlja ravnotežu na terenu i pomalo seli igru na domaću polovicu. U 21. lijepa akcija OSK-a koju je udarcem završio Varvoda. U 29. Goreta pokušava iz slobodnog, Samardžić je na mjestu. U 39. je domaći igrač prevario Marina Samardžića, ali drugi Samardžić ispravlja tu grešku.

U 42. pokušaj neugodnog Bajamića odlazi pored gola. U 52. opasna situacija u gostujućem 16-ercu, ali domaći igrač previše odugovlači. OSK je malo čvršći u nastavku i ne dopušta da domaćini tako lako dolaze do prilika. U 61. se dogodio ključni trenutak na utakmici. Domaći igrač je pao u kaznenom prostoru OSK-a, dojam sa tribina je bio da je to prekršaj za kazneni udarac, ali Pavić ništa nije dosudio. U nastavku akcije sudac ne dosuđuje očiti prekšaj na igraču OSK-a kompenzirajući time nedosuđeni penal, a izritiran time N. Bašić radi prekršaj na domaćem igraču i napucava suca loptom te zarađuje isključenje. Iz tog prekida je kapetan domaćih Čelić povećao vodstvo Kamena.

Tada je sve krenulo naopako po OSK. Kamen je nizao šanse, ali je golman Samardžić u par navrata čudesno reagirao. Ipak, domaćini su uspjeli zabiti još jedan gol. Zabio je Biloš sa par metara nakon što je Samardžić odbio udarac Bajamića.

Sve u svemu, zaslužena pobjeda domaćih. OSK-a u sljedećem kolu očekuje susjedski derbi protiv Glavica koji će ipak biti u sjeni utakmice između Mladosti i Kamena.

OSK: Marijan Samardžić, Radman-Livaja, Ruščić, Marin Samardžić, Porobija, Vardić, Varvoda, Banić-Škojo, Dukić, N. Bašić, Marinović.

Zamjene: Svalina, I. Samardžić, Šimunović.

petak, travanj 27, 2012
22. kolo OSK-u donosi teško gostovanje u Ivanbegovini kod vodećeg Kamena. Nakon dva poraza od 3-0 (protiv Croatije i Omladinca) Kamen se u zadnja 3 kola vratio na pobjedničke staze i zabilježio 3 pobjede. Svladali su GOŠK-a, Jadrana i Glavice i drže prvo mjesto sa 49 bodova.

Podsjetimo, u susretu 9. kola u Otoku su ove dvije ekipe odigrale neriješeno 2:2. Kamen je nakon 45min vodio sa 2:0 pogocima Gorete i Lizatovića, da bi OSK preko Vardića i Marina Samardžića uspio sustići dva gola zaostatka. Također, pri rezultatu 1:2 Marijan Samardžić je obranio penal iskusnom Goreti.

OSK-u će sutra nedostajati P. Bašić, Blažević i Norac-Kevo. Pravdu će krojiti Teo Pavić sa pomoćnicima Kraljevićem i Pušićem.

subota, travanj 21, 2012

OSK - Jadran 3:0 (2:0) (P. Bašić 2, Blažević)

Konačno je prekinut loš niz od 6 utakmica zaredom bez pobjede. Po lijepom i ugodnom vremenu, ali kišom natopljenom terenu domaći igrači su prikazali kvalitetnu igru i goste ispratili sa 3 gola.

Junak je bio Petar Bašić sa dva gola, a sudjelovao je i kod trećeg. Osim njega, vrijedi istaknuti sjajnu partiju Marina Samardžića koji je bio igrač utakmice. Pokrivao je cijeli teren, iskazao veliku borbenost i sigurno je držao sredinu OSK-a.

Inače, postoji jedna zanimljivost. Petar Bašić je do današnje utakmice na kontu imao samo jedan gol. Zabio ga je upravo Jadranu. Sa današnja dva došao je na 3 ovosezonska gola. Dakle, zbog toga ovaj naslov. Iako,  igrač njegova kalibra bi u ovoj ligi trebao zabiti najmanje 10-15 golova.

Pavić je postavio momčad u klasičnu 4-4-2 formaciju da bi se u drugom poluvremenu prešlo na 4-2-3-1. Napadački dvojac su činili Bašić i Norac-Kevo. Ponovno vrijedi istaknuti odlično izdanje Radmana-Livaje na desnom boku.

U 1. minuti Bašić iz slobodnog puca preko gola. Dvije minute kasnije uzvraća Bušelić udarcem po sredini gola koji je bio neugodan, ali Samardžić odbija u korner. U 9.minuti mrtva, i pokazat će se kasnije, najbolja šansa Jadrana. Jović je proigrao Bušelića koji je izašao oči u oči sa Samardžićem, ali ga nije uspio nadmudriti.

Nakon toga kreće dominacija OSK-a koji u vodstvo dolazi u 16. minuti. Bašić je prošao par igrača Jadrana, pretrčao pola terena i udarcem u bliži kut matirao Ercega. U 21. danas posebno inspirirani Bašić lukavo vara obranu gostiju i puca sa 20m. Erceg se ispružio koliko je dug i širok i loptu izbio u korner. U 27. min Bašić dodaje Baniću-Škoji koji odugovlači u dobroj situaciji, vraća povratnu za Vardića, a veznjak OSK-a snažno puca iznad gola.

U 32. je 2-0. Bašić je petom proigrao Varvodu koji se sjurio u kazneni prostor gdje ga Mrčela ruši. Penal čist ko suza, a siguran realizator je Bašić.

U 54. Radman-Livaja je predriblao gostujućeg igrača i dobro šutirao sa 35m. Gosti nakon dugo vremena u priliku dolaze u 59. kad je Jović izbjegao zaleđe i pucao sa 20m, ali ne pretjerano opasno.

Minutu poslije Blažević postavlja konačni rezultat. Bašić je ubacio iz kornera, a Samardžić puca glavom. Njegov udarac netko blokira na gol-crti ali odbija kratko do Blaževića koji nema težak posao. Njegov prvijenac u dresu OSK-a. U 63. Bašić puca iz slobodnog, otišlo je pokraj lijeve vratnice.

OSK niže šanse, ali ne uspijeva zabiti 4. gol. U 87. je Samardžić nakon ubačaja N. Bašića iz kornera efektno volejem u padu pucao malo iznad gola.

Na kraju treba napomenuti da je Nikola Bašić ponovno zaigrao nakon višemjesečne pauze.

OSK: Marjan Samardžić, Radman-Livaja, Ruščić, Blažević, Porobija, Vardić, Varvoda, Marin Samardžić, Norac-Kevo, P. Bašić, Banić-Škojo.

Zamjene: Dukić, N. Bašić, Grgat.

Jadran: Erceg, Radić, Jelavić, Džoja, Mrčela, Šimić, Bušelić, Vidić, Jović, Herceg, Antunović.

petak, travanj 13, 2012
        Omladinac - OSK 3:2 (2:1) (Norac-Kevo, Varvoda)

Boris Pavić svoju trenersku epizodu u OSK-u je zapoceo porazom u gostima kod Omladinca 3-2. Domaćini su zasluženo pobijedili i ostali u utrci za vrh. Golove za OSK su zabili Varvoda i Norac-Kevo.

OSK: Vladova, Radman-Livaja, Ruščić, Blažević, Porobija, Vardić, Varvoda, Banić-Škojo, Norac-Kevo, Svalina, Marinović.

Zamjene: Grgat, Šimunović

Sljedeću utakmicu OSK igra sa Jadranom iz Tučepa 21.4 u Otoku.

Pavić je prije OSK-a trenirao Mladost iz Prološca.

nk-oskotok @ 23:40 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, travanj 7, 2012
                             OSK - Croatia 0:0

U 19. kolu na megdan OSK-u je stigla Croatia iz Zmijavaca. Po na trenutke obilnoj kiši i po teškom terenu igrači OSK-a su iskazali veliku borbenost i zalaganje, ali nažalost nisu uspjeli postići nijedan gol iako je bilo prilika. Gosti su u 1. poluvremenu bili potpuno sterilni, da bi u 2. poluvremenu ulaskom hitrog Petra i Marija Šute u nekoliko navrata zaprijetili.

Kako je bilo najavljeno, ulogu trenera danas je preuzeo Zvonimir Norac-Kevo. Odigrao je 50-ak minuta, a ostatak utakmice je ekipu žustro vodio uz aut-liniju .

U 2. minuti upravo je on imao odličnu šansu nakon što mu je Bašić dao odličnu loptu, ali se Zakon nažalost spetljao. U 15. minuti opet kombinacija Bašić-Norac Kevo. Bašić je ubacio iz kornera, a potonji na prvoj stativi glavom pucao iznad gola. Nekoliko minuta poslije su bile izmijenjene uloge. Norac-Kevo je dao loptu na desnu stranu za Bašić koji se previše namještao i netko od gostiju je loptu izbio u korner. Iz tog kornera se opet rodila dobra šansa, ali Norac-Kevo je neprecizan.

U 23. Svalina je pokušao iz slobodnog, ali Ćapin loptu vadi ispod prečke. U 35. Bašić ubacuje oštru loptu ali Norac-Kevo je za malo prekratak. 41. minuta je donijela prvu ozbiljniju šansu gostiju. A. Karoglan je ispremiješao obranu OSK-a, ali nitko od Zmijavčana nije uspio doći do lopte.

U 52. P. Šuto je odlično proigrao prezimenjaka Marija koji se sjurio po lijevoj strani i ubacio prizemnu loptu, ali golman OSK-a ju ipak spretno kupi.  U 53. svoj udarac isprobava Banić-Škojo, šut sa 18m je otišao malo pokraj gola. Zanimljiv pokušaj smo vidjeli u 57. kad je Bašić više iz očaja opalio sa 35m ali je na kraju to ispalo vrlo opasno. Bašić se u 61. našao ispred gola, ali je lopta zapela u blatu i dobra šansa je propala. Ista situacija u 70. Ovaj put je Bašić zavaljao golmana i umjesto u praznu mrežu loptu je poslao pokraj gola.

Do kraja utakmice je OSK pokušavao doći do gola, ali obrana gostiju na čelu sa kapetanom G. Karoglanom je lako otklanjala te opasnosti.

Kod OSK-a vrijedi istaknuti odličnu partiju Radmana-Livaje na poziciji desnog bočnog. Odigrao je bez greške po teškom terenu.

Sudac: Ivan Čurak

OSK: Marijan Samardžić, Radman-Livaja, Ruščić, Blažević, Marin Samardžić, Vardić, Varvoda, Banić-Škojo, Norac-Kevo, Svalina, Bašić. Zamjene: Dukić, Grgat.

Croatia: Ćapin, Milas, Prlić, G. Karoglan, Tolić, Todorić, Čuljak, Kristić, Mišević, A. Karoglan, Tonković. Zamjene: P. Šuto, M. Šuto.

nk-oskotok @ 18:42 |Komentiraj | Komentari: 0
Iako se činilo da je Matijašević novi trener, dogodio se veliki preokret. Zbog većeg nezadovoljstva njegovim izborom, odlučeno je da on ipak neće voditi ekipu kroz nastavak sezone.

OSK danas igra protiv Croatije, a očekuju se da će ekipu danas voditi Zvonimir Norac-Kevo.

nk-oskotok @ 09:15 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, travanj 5, 2012
Dosadašnji trener Nenad Vučković podnio je ostavku na mjesto trenera koja je i prihvaćena. Novi trener seniorske momčadi će biti Damir Matijašević. Matijašević je već vodio OSK-a, bio je i igrač-trener. Također je uz seniore istodobno uspješno vodio i mlađe kategorije.

Promovirao je nekoliko mlađih igrača koji su danas već uspješni nogometaši (Luka Gusić, Tino Lagator). U karijeri je još bio trener stobrečkog Primorca i Hrvaca.

Vučković je u 18 utakmica osvojio 29 bodova, zabilježio je 9 pobjeda, 2 remija i 7 poraza te je momčad standardizirao i stabilizirao u vrhu ljestvice.

nk-oskotok @ 19:07 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, travanj 1, 2012
              Postira - OSK 3:2 (3:0) (Norac-Kevo 2)

OSK je zabilježio treći poraz u posljedne tri utakmice.  U 18. kolu u gostima je poražen sa 3:2 u Postirama na Braču. Oba gola za OSK-a je zabio iskusni Norac-Kevo. Tokom cijele utakmice, a pogotovo prvo poluvrijeme OSK je bio bolja ekipa, ali su domaćini za razliku od OSK-a svoje šanse iskoristili. Ulaskom Norca-Keve OSK je sa dva gola unutar 10min smanjio vodstvo domaćih, ali nažalost nije uspio osvojiti barem bod.

Sastav: Samardžić, Varvoda, Ruščić, Blažević, Porobija, Vardić, Svalina, Šipić, Šimunović, Bašić, Banić-Škojo.

Zamjene : Grgat, I. Samardžić, Norac-Kevo.

Iduće kolo OSK-u u goste dolazi kvalitetna Croatia koja ima dva boda više od OSK-a. S obzirom da su danas poraženi kod kuće od Glavica vjerojatno će i oni u Otoku tražiti priliku za iskupljenje.