Blog - svibanj 2013
srijeda, svibanj 29, 2013
- Mlađi i stariji pioniri su utakmicama u Kaštel Sućurcu protiv domaćeg Jadrana zaključili svoja prvenstva. Mlađi su poraženi sa 6:1, a olakotna okolnost je što ih je nastupilo samo 10 zbog školskog izleta na koji ih je išla većina. Gol za OSK je postigao Krešimir Grgat.

Stariji pioniri su odigrali odličnu utakmicu i slavili sa 6:3. Četiri gola je postigao Tomislav Samardžić, a po jedan Stipan Jukić i Antonio Erceg.

Početnici su sa 7:0 poraženi od Spinuta,

Veterani su sa 6:1 kod kuće poraženi od Dugopolja.

Kadeti i juniori sutra u Imotskom igraju utakmice 29. kola. Utakmice se igraju u 14 i u 16h.

nk-oskotok @ 10:17 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
nedjelja, svibanj 26, 2013
-U pravom stilu, na najbolji mogući način, su igrači OSK-a zaključili sezonu 2012./13. Sa 5:0 svladan je Jadran iz Tučepa, a rezultat je mogao biti i kudikamo veći

- OSK je uz Orkan najfair ekipa u ligi - to su jedine dvije ekipe bez crvenog kartona u cijeloj sezoni

Što se tiče današnje utakmice, OSK-u su nedostajala dva standardna braniča – Duje Banić i Ante Tolj. Nakon dugo vremena u momčad se vratio Marin Samardžić i doradio vrlo dobrih 60-ak minuta na poziciji stopera.

Utakmica nije mogla bolje početi – igralo se manje od 60 sekundi kad je OSK poveo. Varvoda je uputio jednu dugu loptu koja dolazi do kapetana OSK-a, Stipe Banić Škoje, koji ju volejom posprema u kut nemoćnog Vojnovića. Utakmica je nakon toga bila ravnopravna, gosti su imali nekoliko dobrih izlazaka prema naprijed no ili nisu bili dovoljno konkretni ili su braniči OSK-a na vrijeme otklanjali te opasnosti.

Vrlo aktivna je bila lijeva strana OSK-a na kojoj su igrali I. Grgat i Dukić. Upravo je preko te strane pao i drugi pogodak u 26. Banić-Škojo je proigrao spomenutog Grgata koji centrira a na 7-8m odlično skače Norac-Kevo i glavom neobranjivo pogađa za povećanje vodstva. U 31. Banić-Škojo puca, vratar gostiju brani i odbija loptu do Dukića čiji pokušaj opet brani Vojnović. Drugi svoj pogodak Banić-Škojo postiže u 39. Bašić-Šiško je sa desne strane pucao u bliži kut, vratar Jadrana loptu odbija a najbliži joj je Banić-Škojo koji ju bez problema posprema u mrežu. Minutu prije kraja umalo je postigao hat—trick nakon prodora i ubačaja Z. Grgata.

Drugi dio je počeo bez nekih većih prilika – prvu bilježimo u 64. u suradnji dvojice Grgata – Ivan je ubacio, a Zvonimir pucao glavom. Nedugo potom I.Grgat odličnim driblingom riješava svog čuvara i ubacuje u sredinu gdje Šimunović sa nekoliko metara ne uspijeva poentirati. U 68. I. Samardžić dodaje Banić-Škoji, a ovaj proigrava Z. Grgata koji sa desne strane postiže svoj deveti pogodak u sezoni. U 88. Banić-Škojo je izborio 11-erac kojeg su na zanimljiv način riješili Porobija i I. Samardžić što možete vidjeti na linku ispod teksta.

Na koncu mislim da možemo biti zadovoljni sa ovom sezoni i sa prikazanim od strane vrlo mlade ekipe OSK-a. U nekim susretima je nedostajalo iskustva i sreće da bi konačni rezultat bio bolji.

Prvo mjesto klupskih strijelaca dijele Stipe Banić-Škojo i Zvonimir Norac-Kevo sa 10 pogodaka.

5

Otok, ŠC Gola Brda, 26.05., 17:00, 26.kolo  1. ŽNL. Gledatelja:  100

JADRAN Tučepi

0

Suci:Antonio Krišto, Hrvoje Ćatipović, Ante Budić. Delegat: Jurica Blažević

Strijelci:  1:0 – Banić-Škojo (1.), 2:0 – Norac-Kevo (26.), 3:0 – Banić-Škojo (39.), 4:0 – Z. Grgat (67.), 5:0 – I. Samardžić (88.)

utorak, svibanj 21, 2013
Solidnu nogometnu predstavu su gledatelji mogli vidjeti u lokalnom derbiju između Glavica i OSK-a. Završilo je neodlučeno, 1:1, a oba gola su pala na otvaranju susreta, točnije u prvih 6 minuta. Loša vijest za OSK je da je gotova sezona za Antu Tolja kojeg čeka najmanje mjesec dana pauze. Osim njega, zbog tri žuta će u posljednjem kolu pauzirati i Duje Banić.

OSK-u je u današnjem susretu nedostajao vratar Samardžića, a umjesto njega je na gol stao Marković.

Glavice su povele u trećoj minuti. Vuković je pucao sa 25m, udarac nije bio jak no Marković nije najsjajnije reagirao i lopta je završila u mrežu. Tri minute poslije OSK je izjednačio. Dupli pas na desnoj strani su odigrali Z. Grgat i Bašić-Šiško, a potonji je odličnim udarcem postigao pogodak – lopta je od prečke završila u mreži.

OSK je u prvom dijelu imao inicijativu i vrlo dobro stajao na terenu, no i tada je dojam bio da se igra pod nekom kočnicom. U 16. minuti bilježimo akciju OSK-a, nakon koje Bašić-Šiško puca, a Labrović brani i odbija do Dukića čiji udarac vratar Glavica također brani. U 31. akciju je započeo Bašić-Šiško, a udarac Šimunovića odsjeda na gredi. U 43. za Glavice prijeti Katić no Marković brani.

U drugom poluvremenu i Glavice i OSK su imale po nekoliko prilika. Glavičani su uglavnom prijetili nakon prekida. U 48. lijepa akcija OSK, u gol-šansi se našao Dukić no odugovlačio je i domaći su to očistili. U 56. filigransko proigravanje Šimunovića za Z. Grgata koji puca, ali Labrović opet brani.

U 64. netko od domaćih puca nakon kornera, ali Marković je bio siguran. No ono što su igrači OSK-a promašili u 66. minuti spada u rubriku vjerovali ili ne. Z. Grgat je probio po desnoj strani i ubacio – sam je na 7-8 metara bio Šimunović koji smiruje loptu i puca no preslabo. Potom se lopta odbija do Banić-Škoje koji iz dva pokušaja ne uspijeva postići mrežu. Do kraja su Glavice imale blagu dominaciju no bez konkretne prilike.

U sljedećem kolu OSK je domaćin Jadranu iz Tučepa.

GLAVICE Glavice

1

Glavice, Igralište Glavica, 21.05., 17:00, 24.kolo  1. ŽNL. Gledatelja:  100

1

Suci: Marino Majstrović, Damir Silić, Mladen Jurić. Delegat: Ante Jelavić

NK

Strijelci:  1:0 – Vuković (3.), 1:1 – Bašić-Šiško (6.)

nk-oskotok @ 20:14 |Komentiraj | Komentari: 0
Pioniri su u 25. kolu ugostili GOŠK. Mlađi pioniri su slavili 1:0 zahvaljujući ranom pogotku Ante Katića. Kod starijih je GOŠK zasluženo slavio sa 3:2. Golove za OSK su postigli Mario Raič i Marin Samardžić.

Početnici OSK-a su na turniru u Zagrebu, Darko Tironi 2013, ispali u grupnoj fazi. Poraženi su od Dubrave i Cibalije, a slavili su protiv Zagorca.

Danas seniori igraju u Glavicama. Utakmica je na rasporedu u 17h.

nk-oskotok @ 06:24 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, svibanj 17, 2013
- Veterani OSK-a su sa minimalnih 0:1 na domaćem terenu poraženi od Brnaza. Nije to bila najbolja predstava OSK-a, puno se griješilo i promašivalo te su gosti spretno i sretno došli do pobjede.

U subotu u sklopu 25. kola 1. Lige NSŽSD pioniri i mlađi pioniri igraju kod kuće sa GOŠK-om. Mlađi pioniri igraju u 9, a stariji u 10:30.

U nedjelju su kadeti i juniori trebali igrati u Makarskoj protiv Zmaja no ti su susreti odgođeni.

Seniori u 25. kolu gostuju u Glavicama, a utakmica je na rasporedu u utorak, 21.05., u 17h.

Početnici OSK-a u subotu i nedjelju sudjeluju na turniru za početnike u Zagrebu, pod nazivom "Darko Tironi 2013." OSK je u grupi sa Cibalijom, Dubravom i Zagorcem.

nk-oskotok @ 20:36 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, svibanj 12, 2013
- Mlađe kategorije OSK-a u pet utakmica ovaj vikend nisu zabilježili niti jedan poraz.

24. kolo - Mlađi i stariji pioniri

Mlađi pioniri: Vinjani - OSK 0:6 (Krešimir Grgat 3, Bože Vuleta, Roko Marinović, Karlo Marković)

Mlađi pioniri OSK-a su dugo napadali da bi sredinom prvog dijela "špinu" otvorio Bože Vuleta pogotkom glavom nakon kornera. Do kraja poluvremena su još zabili Roko Marinović i Karlo Markovič. U drugom dijelu je kapetan OSK-a Krešimir Grgat u šest minuta postigao hat-trick za visoku pobjedu.

Stariji pioniri: Vinjani - OSK 3:4 (Marin Samardžić 2, Tomislav Samardžić, Mario Raič)

Stariji pioniri su imali vodstvo od 0:4 da bi se potom opustili i na kraju strepili za pobjedu. Za vodstvo je zabio Tomislav Samardžić, minutu potom asistira Raiču za 0:2, a sa dva pogotka sa 11m 0:4 donosi Marin Samardžić. Domaći su smanjili na 3:4 no više od toga nisu mogli.

26. kolo - Kadeti i juniori

Kadeti: OSK - Solin 2:2 (Tomislav Samardžić, Bruno Čikara)

Kadeti su dvaput lovili vodstvo Solina. Na 1:1 je izjednačio Tomislav Samardžić, a bod OSK-u duboko u sudačkoj nadoknadi donosi Čikara.

Juniori: OSK - Solin 4:4 (Ante Banić-Škojo 2, Ilija Samardžić, Alen Samardžić)

Odličnu utakmicu punu preokreta odigrali su juniori OSK-a i Solina. Solin je nakon dvadesetak minuta imao 0:2 no do kraja poluvremena OSK je preokrenuo na 3:2. 4:2 je postavio Ante Banić-Škojo svojim drugim pogotkom na početku drugog dijela da bi potom gosti došli do zasluženg boda s obzirom da su bili nadmoćan protivnik u drugom poluvremenu.

19. kolo - Početnici

Početnici: OSK - Čaporice-Trilj 5:1 (Ante Erceg 2, Domagoj Tomašević, Denis Žižić-Gušo)

Bez većih problema su početnici OSK-a riješili Čaporice.

nk-oskotok @ 18:11 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, svibanj 11, 2013
Još jednu sjajnu predstavu svojim navijačima pružili su igrači OSK-a. Gosti sa Brača su ispraćeni sa pet golova te se niz neporaženosti na domaćem terenu u ligaškim utakmicama produžio na 15 utakmica. Apsolutno svi igrači OSK-a su danas bili na potrebnoj razini što je rezultiralo odličnom i organiziranom igrom.

Dojam je da je razlika na koncu mogla biti i puno veća no u drugom poluvremenu se istaknuo gostujući vratar Martinić. Dva gola postigao je kapetan Stipe Banić-Škojo, a po jedan Ilija Samardžić, Josip Dukić i Zvonimir Norac-Kevo.

Već u prvoj minuti bilježimo zanimljivu situaciju. Probio je Z. Grgat po desnoj strani i ubacio, gostujući stoper vraća loptu u ruke svom vrataru no sudac to nije označio kao indirektan udarac. Postirani uzvraćaju u trećoj minuti – nakon pogreške u domaćoj obrani do lopte je došao Ivančević i poslužio J. Matulića koji puca no siguran je vratar OSK-a, Samardžić. U 8. minuti sa desne strane je ubacio Norac-Kevo no Dukić ne uspijeva poentirati. Potom je glavom zaprijetio Samardžić nakon ubačaja Bašić-Šiške iz kornera, a u 14. Dukić sa nekoliko metara prebacuje prazan gol nakon ubačaja Varvode – činilo se da mu je lopta nezgodno odskočila tik pred udarac. U 17. udarac Bašić-Šiške odlazi pokraj gola da bi minutu potom OSK poveo – ubacio je Varvoda, Banić-Škojo je pucao a Martinić obranio te se lopta potom od prečke odbila do Norac-Keve koji nema težak posao. U 25. Banić-Škojo smiruje loptu za Norac-Kevu koji  u padu puca iz voleja malo pored gola. U 29. brza akcija OSK-a, Banić-Škojo je prizemnom loptom pronašao Samardžića koji sa 7-8m postiže pogodak. U 32. još jedna lijepa akcija za pogodak OSK-a. Samardžić je odličnom dugom loptom pronašao Norac-Kevu, on potom ubacuje za Banić-Škoju koji poentira. Gosti se tada bude i prijete u dva navrata – prvo preko M. Matulića a zatim i preko Mladinea no oba udarca su otišla van okvira gola.U 44. minuti i četvrti pogodak OSK-a – Bašić-Šiško je ubacio iz slobodnog udarca, a gol glavom postiže Banić-Škojo.

Na poluvremenu umjesto Norac-Keve ulazi I. Grgat. U 48. Tolj ubacuje sa lijeve strane, a Banić-Škojo još jednom odlično skače i puca, no ovaj put malo pored gola. U 59. Dukić je imao priliku no nije ju realizirao. No zato jest realizirao onu minutu poslije – snažnim prizemnim udarcem je postavio konačnih 5:0 na asistenciju Tolja. Do kraja je OSK imao još 6-7 prilika, a prijetili su I. Grgat, Samardžić i Bašić-Šiško.

U sljedećem kolu OSK-a očekuje gostovanje u Glavicama.

5

Otok, ŠC Gola Brda, 11.05., 17:05, 24.kolo  1. ŽNL. Gledatelja:  100

POSTIRA-SARDI Postira

0

Suci: Josip Borzić, Marko Kraljević, Antonija Grbavac. Delegat: Domagoj Čelić

Strijelci:  1:0 Norac-Kevo (18.), 2:0 – I. Samardžić (28.), 3:0 – Banić-Škojo (32.), 4:0 – Banić-Škojo (44.), 5:0 – Dukić (60.)

Mlađi pioniri: OSK - Čaporice-Trilj 0:2

Obje ekipe su imale izgledne prilike. Gosti su za razliku od OSK-a svoje iskoristili i na koncu slavili.

Stariji pioniri: OSK - Čaporice-Trilj 9:0 (Bruno Marković 4, Antonio Erceg 3, Mario Raič, Tomislav Samardžić)

U jednosmjernoj utakmici semafor se zaustavio na 9:0. Četiri gola postigao je Bruno Marković, tri je dodao Antonio Erceg a po jednom su se u strijelce upisali Mario Raič i Tomislav Samardžić.

25. kolo - kadeti i juniori

Kadeti: Orkan - OSK 10:0

Loša predstava od strane OSK-a, olakotna okolnost je što su za kadete igrali gotovo svi pioniri.

Juniori: Orkan - OSK 2:3 (Alen Samardžić 2, Toni Dukić)

U uzbudljivoj utakmici sa nekoliko preokreta OSK je na koncu slavio. Poveli su gosti preko Alena Samardžića da bi Orkan potom okrenuo na 2:1. Zatim opet na scenu stupa Samardžić i postiže eurogol za 2:2. Pred kraj susreta je Dukić izbio sam pred vratara Orkana, zaobišao ga i zabio za pobjedu.

18. kolo - početnici

Početnici: Pomak - OSK 7:1 (Ante Erceg)

Pomak nije dopustio iznenađenje, počasni gol za OSK je postigao Ante Erceg.

nk-oskotok @ 11:36 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, svibanj 5, 2013
U 23. kolu OSK je gostovao u Runovićima kod Mračaja. OSK je bio bolji protivnik u drugom poluvremenu, no domaćini su prvi poveli iz svoje praktički jedine prilike u drugom dijelu. Više nego zasluženi bod OSK-u u zadnjoj minuti donosi Z. Grgat.

I na ovom gostovanju je OSK bio desetkovan, na klupi su bili tek Ante Banić-Škojo i pričuvni vratar Stipe Tomašević. Ipak, to nije bio problem budući da je OSK fizički puno spremnija ekipa od Mračaja.

Oporavkom Porobije ponovno je na lijevom beku zaigrao Tolj. Nakon mjesec i pol dana pauze ponovno se vratio Josip Dukić te je igrao na lijevom krilu. Odličnih 90 minuta su odradili stoper Banić, desno krilo Z. Grgat i Šimunović koji je bio sjajan na poziciji polušpice.

Prvo poluvrijeme nije obilovalo pretjerano kvalitetnim nogometom za razliku od drugog. Domaći igrači su neprestano dugim loptama tražili robusnog  napadača Puljiza. Prvu priliku bilježimo u 15. minuti u kada je udarac okušao Dukić. Mračaj uzvraća u 33. minuti preko Jukića koji puca iz daljine, i njegov udarac odlazi pokraj gola. Dvije minute kasnije zaprijetio je Bašić-Šiško, a najveća prilika je bila u 40. kada je nakon nekoliko odbijanja lopta došla do kapetana domaćih, Puljiza, koji puca sa 12-13m no taj udarac blokira Porobija.

Drugo poluvrijeme prilikom otvara Mračaj kada je u 48. minuti pucao Lešina. Školsku akciju OSK-a u nekoliko poteza smo vidjeli u 51. minuti. Samardžić je odlično rukom bacio Tolju koji se sjurio lijevom stranom, odigrao dupli pas sa Dukićem i na kraju pucao no van gola.

U 65. je sa nekih 27-28m sjajno iz slobodnog udarca pucao Bašić-Šiško. Snažni udarac je dodirnuo gredu i odbio se u gol-aut. U 67. je pucao Dukić, a domaćin su poveli u 69. sa lijeve strane je ubacio Jukić a glavom je neobranjivo pogodio napadač domaćih, Ante Puljiz. U 85. je sa 15m pucao Tolj, lopta odlazi pokraj gola. I kada su svi očekivali kraj, jedna duga lopta dolazi do Stipe Banić-Škoje koji ju glavom prenosi u 16-erac domaćih, za njom se sjurio Z. Grgat i prebacio vratara Mračaja, Jakića.

U subotu u Otoku gostuje NK Postira Sardi.

MRAČAJ Runovići

1

Runovići, ŠC Pojilo, 05.05., 17:00. 23.kolo  1. ŽNL. Gledatelja:  100

1

Suci: Ivan Ćurak, Mario Rajčić, Bernard Kasalo. Delegat: Nikola Tokić

NK Mračaj

Strijelci:  1:0 – Ante Puljiz, br. 11 (69.), 1:1 – Grgat (90.)

srijeda, svibanj 1, 2013

Prije nekoliko mjeseci sam najavio da mi je cilj napraviti arhivu o nastupima, golovima i slično. Taj mukotrpni posao je jednim dijelom završen, obrađeno je posljednjih 20 sezona. Stoga vam donosim tablicu sa nastupima i golovima. Vodeći u obje tablice je Zvonimir Norac-Kevo sa 352 nastupa i 172 pogotka.

NASTUPI IGRAČA OSK-a U SEZONAMA – 93/94, 94/95, 97/98, 98/99, 99/00, 00/01, 01/02, 02/03, 03/04, 04/05, 05/06, 06/07, 07/08, 08/09, 09/10, 10/11, 11/12, 12/13, 13/14, 14/15, 15/16, 16/17