Na turniru održanom 2007. godine nastupili su OSK, Junak, Hrvace i Dugopolje.

U finalu je Junak sa 3:1 bio bolji od Dugopolja.

nk-oskotok @ 20:02 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, srpanj 30, 2014
- Na turniru održanom 2006. godine sudjelovali su OSK, Primorac 1929, Vinjani i Omladinac.

OSK je u polufinalu bio bolji od Primorca, a Omladinac od Vinjana.

U finalu je u susretu OSK-a i Omladinca nakon regularnog dijela bilo 1:1 da bi Omladinac slavio nakon izvođenja 11-eraca sa 5:4.

Najbolji igrač turnira je bio Ante Porobija (OSK), a vratar Ivica Bulić (Omladinac).

nk-oskotok @ 11:12 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, srpanj 29, 2014
- Danas je u Otoku OSK odigrao pripremni susret protiv Solina. Na koncu su gosti bili bolji sa 3:1.

Stotinjak prisutnih gledatelja moglo je uživati U živoj i kvalitetnoj nogometnoj predstavi. Nažalost, u 60. minuti došlo je do podužeg prekida kada je došlo do ozljeda. Jedan igrač Solina je ozljedio gležanj, dok se drugi sudario s Mandacem glavom o glavu te su sva trojica morala napustiti igru. Kod OSK-a su odličnu partiju odigrali stoper Duje Banić te lijevi bek Ivan Grgat.

Gosti su bolje ušli u susret i u prvih 10-ak minuta zagospodarili terenom. Inicijativa im se isplatila u 10. minuti kada Bilonić presijeca jednu loptu te sa 17-18 metara pogađa u desni kut.

U 13. minuti zaprijetio je Rajčić, a njegov udarac Samardžić brani. U 15. minuti Romac proigrava Ivana Grgata koji prolazi po lijevoj strani i puca, a odbijenu loptu A. Banić-Škojo šalje preko gola. U 22. minuti nakon ubačaja sa desne strane Svalina glavom puca preko gola.

OSK je izjednačio u 28. minuti. Netko od gostujućih braniča srušio je Antu Banić-Škoju, a siguran realizator najstrože kazne je bio Duje Banić. Isti igrač je zaprijetio i u 31. minuti kada je iz obrane povukao jednu loptu te pucao sa 30-ak metara no vratar gostiju je bio spreman na to. Finiš prvog dijela također je pripao gostima koji su dvaput zaprijetili preko Svaline i Rendića.

Solin je u drugom dijelu promijenio kompletnu postavu dok je kod OSK-a bilo pet promjena.

Nakon ulaska Mandaca obrana OSK-a je dobila još više na sigurnosti, a upravo je Mandac dobro pucao u 53. minuti ali udarac mu je otišao malo iznad gola. Dvije minute potom u prilici se našao i Plavša.

Potom dolazi spomenuta 60. minuta kada je došlo do prekida zbog ukazivanja pomoći trojici igrača.

U 70. minuti u šansi se nalazi Rendić. OSK zatim ima dvije stopostone šanse, obje preko Z. Grgata. Oba puta je išao sam na vratara, jednom se odlučio na lob, a drugi put na asistenciju. Nažalost, ništa od toga nije prošlo.

Nakon toga je Labrović uveo i ostale igrače, a Solin u 84. i 86. preko Pavlinovića i Rendića (koji je ponovno ušao u igru umjesto jednog od ozljeđenih igrača) koristi premoć i dolazi do pobjede.

Očigledno je da pojedini igrači OSK-a još nisu potpuno fizički spremni, no pred njima je još više od mjesec dana do prvenstva - sasvim dovoljno da ulove formu i budu spremni za izazove koji ih očekuju.

Danas je nedostajao Stipe Banić-Škojo.

OSK: Samardžić, Varvoda, Banić, I. Norac-Kevo, I. Grgat, Vardić, Vukas, A. Samardžić, A. Banić-Škojo, Romac, Z. Grgat.

Još su igrali: Marković, Mandac, Putnik, Šimunović, Z. Norac-Kevo, Plavša, M. Samardžić, Vladova, Bašić, Žižić, Tadić i Čikara.

Solin: Višić, Šunjić, Bilonić, Bauk, Štimac, Medak, Svalina, Rajčić, Rendić, Marinović, Radovniković.

Još su igrali: Kragić, Čule, Z. Teklić, A. Teklić, Barač, Mikelić, Pavlinović, Perković, Žižić, Grubišić i Kolak.

FOTOGALERIJA

nk-oskotok @ 21:50 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, srpanj 28, 2014
- Seniori OSK-a sutra će odigrati drugi pripremni susret.

Nakon poraza od Zmaja u Makarskoj od 4:0 sutra u Otok stiže Solin. Solin je nedavno ispao iz 2. HNL te je od ove sezone član 3. lige.

U odnosu na utakmicu sa Zmajem u početnom sastavu biti će dvije promjene, a simpatizeri OSK-a imati će priliku na djelu vidjeti nove igrače OSK-a.

Susret je na rasporedu u 18 sati.

nk-oskotok @ 21:53 |Komentiraj | Komentari: 0
Nastavljamo s prisjećanjem na dosadašnja izdanja Memorijalnog turnira "Luka Erceg i Ivan Kamber"

Na turniru održanom 2005. godine sudjelovali su OSK, Hrvace, Primorac 1929 i Val.

U polufinalu OSK je sa 3:0 bio bolji od Vala, a sva tri gola postigao je Zvonimir Norac-Kevo. U drugom polufinalu Hrvace su sa 2:0 pogocima Lagatora i Porobija bile bolje od Primorca 2:0.

U finalnom susretu nakon 90 minuta bilo je 1:1, a nakon izvođenja 11-eraca 4:2 za Hrvace. Istaknuo se Damir Silić, vratar Hrvaca koji je obranio dva jedanaesterca. Povele su Hrvace u 59. minuti preko Lagatora, a u 65. minuti poravnava Damir Matijašević.

Za OSK su nastupili: Vugdelija, Marinović, L. Bašić, Marković, Matijašević, J. Erceg (N. Bašić), Jukić-Bračulj (od 63. L. Marinović), Samardžić, Norac-Kevo, Hrgović, P. Marinović.

Za Hrvace su nastupili: Silić, Šandrić (od 72. Armanda), Porobija (od 75. Stipanović), Titlić, Omrčen-Čeko (od 46. Gabrilo), Bašić (od 46. Pavić), Runje, Kunac (od 35. Eljuga), Domazet-Lošo (od 46. Radan), Ni. Bašić (od 44. Romac), Božinović (od 46. Lagator).

Igračem turnira proglašen je Ante Hrgović iz OSK-a, a vratarem Damir Silić iz Hrvaca.

Na slici ispod načelnik Općine Otok Branko Samardžić uručuje pehar Anti Hrgoviću.

Fotografija: Nastavljamo s prisjećanjem na dosadašnja izdanja Memorijalnog turnira "Luka Erceg i Ivan Kamber"  Na turniru održanom 2005. godine sudjelovali su OSK, Hrvace, Primorac 1929 i Val.  U polufinalu OSK je sa 3:0 bio bolji od Vala, a sva tri gola postigao je Zvonimir Norac-Kevo. U drugom polufinalu Hrvace su sa 2:0 pogocima Lagatora i Porobija bile bolje od Primorca 2:0.  U finalnom susretu nakon 90 minuta bilo je 1:1, a nakon izvođenja 11-eraca 4:2 za Hrvace. Istaknuo se Damir Silić, vratar Hrvaca koji je obranio dva jedanaesterca. Povele su Hrvace u 59. minuti preko Lagatora, a u 65. minuti poravnava Damir Matijašević.  Za OSK su nastupili: Vugdelija, Marinović, L. Bašić, Marković, Matijašević, J. Erceg (N. Bašić), Jukić-Bračulj (od 63. L. Marinović), Samardžić, Norac-Kevo, Hrgović, P. Marinović.  Za Hrvace su nastupili: Silić, Šandrić (od 72. Armanda), Porobija (od 75. Stipanović), Titlić, Omrčen-Čeko (od 46. Gabrilo), Bašić (od 46. Pavić), Runje, Kunac (od 35. Eljuga), Domazet-Lošo (od 46. Radan), Ni. Bašić (od 44. Romac), Božinović (od 46. Lagator).  Igračem turnira proglašen je Ante Hrgović iz OSK-a, a vratarem Damir Silić iz Hrvaca.  Na slici ispod načelnik Općine Otok Branko Samardžić uručuje pehar Anti Hrgoviću.

nk-oskotok @ 10:16 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, srpanj 27, 2014
Danas su se navršile 4 godine od kada nas je u 28. godini napustio Ivan Đerek. Ivan ili Pile kako su ga prijatelji zvali za OSK je nastupao tri sezone i dres OSK-a je odjenuo 51 put.
Ivane, OSK te nikada neće zaboraviti!

nk-oskotok @ 11:35 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, srpanj 26, 2014
2004. godine na turniru su uz domaći OSK još sudjelovali Val, Hrvace i Primorac 1929.
U finale su prošli OSK i Hrvace. Poveo je OSK u 4. minuti pogotkom Zvonimira Norac-Keve da bi za Hrvace izjednačio Mirko Labrović u 72. minuti pogotkom iz kaznenog udarca.
Nakon izvođenja 11-eraca Hrvace su slavile sa ukupnih 6:5. Precizni za OSK su bili Marinović, I. Bašić, I. Marković i Martinić, a promašio je Porobija. Za Hrvace su zabili: Silić, Romac, Domazet, Labrović i Omrčen-Čeko.

Najboljim igračem proglašen je Ivica Bašić iz OSK-a, a vratarem Damir Silić iz Hrvaca.

nk-oskotok @ 14:34 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, srpanj 25, 2014
- U prvoj pripremnoj utakmici OSK je bio gost trećeligašu Zmaju iz Makarske.

Rezultat je na koncu bio visok, 4:0 za Makarane no sam rezultat je nebitan jer cilj ovakvih utakmica je da se vidi koje su trenutno mane ekipe da bi se iste otklonile putem treninga.

Primljeni golovi su došli dosta jeftino nakon loših reakcija igrača OSK-a. Osim toga, evidentno je da je ekipa Zmaja u ovom trenutku fizički dosta spremnija što i ne čudi s obzirom da treniraju dvaput dnevno.

Imao je i OSK svojih izglednih situacija ali bez pogotka. Dodajmo da su nedostajala dva napadača - kapetan Stipe Banić-Škojo te Jurica Romac.

Prvu priliku imaju domaćini nakon odbijene lopte poslije kornera no Samardžić je taj udarac obranio. Nakon toga se Z. Grgat sam izborio za dobru poziciju i pucao no Franić je siguran.

Zmaj je poveo u 28. minuti - doslovno iz ničega. OSK je imao napad na desnoj strani, lopta je loše proslijeđena te ju domaći branič isprve napucava napamet. Lopta je preletjela Mandaca,  a do nje dolazi Zebić i sa vrha 16-erca lob-udarcem savladava Samardžića.

Nakon toga je OSK imao priliku iz slobodnog udarca, lopta je na koncu završila na vratnici. U 64. Zmaj je povećao vodstvo - nakon kornera OSK-a vratar Franić ispucava loptu, a zahvaljujući lošoj komunikaciji igrača OSK-a do nje dolazi domaći igrač, zaobilazi Samardžića i pogađa mrežu.

Priliku za OSK nakon toga ima Marin Samardžić no njegov udarac je otišao malo iznad gola. U posljednjih 6 minuta domaća momčad postiže još dva pogotka za visoku pobjedu, a ponovno je tome kumovalo loše postavljanje OSK-ovaca.

Sve u svemu, utakmica je poslužila svojoj svrsi i Labrović je zasigurno uvidio stvari koje treba popraviti.

Za OSK su nastupili: Marijan Samardžić, Varvoda, Banić, Mandac, I. Grgat, Vardić, Vukas, A. Banić-Škojo, A. Samardžić, Plavša, Z. Grgat.

Ušli su: Z. Norac-Kevo, I. Norac-Kevo, Šimunović, Putnik, M. Samardžić, Marković, Bašić, Vladova, Žižić, Tadić, T. Samardžić.

U utorak u 18 sati OSK na Golim Brdima igra prijateljsku utakmicu protiv Solina.

nk-oskotok @ 22:25 |Komentiraj | Komentari: 3 | Prikaži komentare
- Nakon devet dana od početka priprema i 8 održanih treninga OSK će odigrati i prvu pripremnu utakmicu. Protivnik će biti trećeligaš Zmaj iz Makarske s kojim je OSK igrao i prije nekoliko mjeseci u Otoku u sklopu županijskoj kupa gdje su gosti bili bolji sa minimalnih 1:0.

Trener OSK-a Mirko Labrović zadovoljan je dosadašnjim tijekom priprema - ozljeda, istegnuća i sličnih stvari koji bi pojedine igrače mogle izbaciti iz stroja nema i to je ono najvažnije. Isto tako zadovoljan je i igračkim kadrom.

Pojedini mladi igrači su se u dosadašnjem tijeku priprema pokazali u zanimljivom svjetlu no treba vidjeti kako će se snaći u samoj utakmici.

Zbog privatnih obaveza nedostajati će Jurica Romac dok bi svi ostali trebali biti na raspolaganju za današnju utakmicu koja je na rasporedu u 18 sati.

nk-oskotok @ 09:33 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, srpanj 23, 2014
Te godine po prvi put su na turniru sudjelovale ekipe velikog nogometa.
Uz domaći OSK još su sudjelovali Primorac 1929, Split i Uskok. U polufinalu je OSK bio bolji od Splita, a Primorac 1929 od Uskoka.

U finalu je Primorac 1929 bio bolji od OSK-a sa 2:1. OSK je poveo pogotkom Zvonimira Norac-Keve u 5. minuti, da bi preokret dvama pogocima, u 30 i 85. minuti, donio Petar Zemunik.

Za OSK su nastupili: Bradvica, Marinović, J. Norac-Kevo, A. Marković, Matijašević, I. Bašić, N. Bašić, M. Norac-Kevo, Z. Norac-Kevo, Milanović, I. Marković. Još su igrali: Gugić i Božinović.

Za Primorac su nastupili: Knezović, I. Bašić, Dubovac, Vulić, Glavinić, Vidović, T. Bašić, Šegović, Zemunik, Delić, Bilonić. Još su igrali: Barać, Plazibat i Rodić.

Najboljim igračem proglašen je Ivica Marković iz OSK-a, a vratarem Ante Knezović iz Primorca.

nk-oskotok @ 11:01 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, srpanj 19, 2014
OSK je svoj napadački dio osnažio iskusnim napadačem Juricom Romcem (30). Romac je već godinama najbolji strijelac Glavica, a često je bio i u vrhu najboljih strijelaca lige. Osim za Glavice još je nastupao za Junak, Hrvace, Solin i Naftaš-Ivanić grad.

Dovođenjem Romca OSK sada ima raznovrsna rješenja u napadačkom dijelu, a može se reći da je svako mjesto u ekipi kvalitetno pokriveno.

Romac se treninzima OSK-a priključuje sljedeći tjedan.

nk-oskotok @ 17:07 |Komentiraj | Komentari: 0
2002. godine odigrano je posljednje izdanje Memorijalnog turnira "Luka Erceg i Ivan Kamber" kao malonogometnog. Nakon te godine počeo se održavati turnir u velikom nogometu.

Pobjednik 2002. godine je bila ekipa Boban Gradnja koja je u finalu sa 2:1 bila bolja od Rude.

Polufinala: Općina Otok - Boban Gradnja 2:3 (Tonći Samardžić 2 / Tihomir Poljak, Dino Vuković, Denis Labrović)
Ruda - CB Most Kometa 2:1 (Mario Norac-Kevo, Boris Pavić / Nino Cikojević)

Utakmica za 3. mjesto: Općina Otok - CB Most Kometa 2:5 (Jurica Vugdelija, Tonći Samardžić / Andrija Bogdanović 2, Ivan Topić, Rudolf Vukić, Jakov Ivišić)

Strijelci za pobjedničku ekipu u finalu su bili Tihomir Poljak i Ivica Bašić, a za Rudu Zvonimir Norac-Kevo.

Sastavi ekipa u finalnim susretima - Boban Gradnja: Frano Labrović, Ivica Bašić, Petar Marinović, Tihomir Marinović, Tihomir Poljak, Denis Labrović, Stipe Labrović, Dino Vuković, Ante Munivrana.

Ruda: Joško Marković, Damir Matijašević, Zvonimir Norac-Kevo, Mario Norac-Kevo, Ivan Gašpar, Ivan Đerek, Luka Bašić, Andrija Botica, Boris Pavić.

Najboljim igračem proglašen je Petar Marinović, strijelcem Tonći Samardžić, a vratarem Joško Marković.

Nakon ovog turnira prijelazni pehar napravljen od mramora, težak 12 kilogram, otišao je u zasluženu mirovinu.

nk-oskotok @ 14:36 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, srpanj 18, 2014
- Seniori OSK-a održali su dva pripremna treninga. Što se tiče ovog tjedna trenirati će i danas popodne te sutra ujutro.

Sljedeći tjedan također će se trenirati svakodnevno. Spomenimo i da će se utakmica sa Zmajem najvjerojatnije pomaknuti sa subote na petak,  a o čemu će službena objavi ići sljedećih dana.

nk-oskotok @ 11:47 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, srpanj 16, 2014
- Seniorska momčad OSK-a danas je započela s pripremama za novu sezonu. Na pripremama su se pojavila 24 igrača. Prvo je u klupskim prostorijama održana prozivka na kojoj su bili prisutni članovi Uprave kluba, a ispred iste svim nazočnima se obratio dopredsjednik Ante Laco. Predstavio je igračima novog trenera kao i igrače koji su pristigli u klub. Zaželio im je sreću uz napomenu da će rezultat doći samo uz naporan rad.

Potom se prisutnima obratio sam trener, Mirko Labrović, te u svom izlaganju igračima ukratko iznio što od njih očekuje. Također, u kratkim crtama im je predstavio plan i program rada pa će tako seniori OSK-a ovaj tjedan odraditi ukupno četiri treninga.

Nakon toga je održan i prvi trening pod vodstvom Labrovića i njegovog asistenta, legendarnog igrača kluba, Anđelka Markovića.

Popis igrača koji su bili prisutni: Banić Duje, Banić-Škojo Ante, Bašić Nikola, Grgat Ivan, Mandac Hrvoje, Marković Ivan, Norac-Kevo Ivan, Norac-Kevo Zvonimir, Plavša Dominik, Putnik Stipe, Samardžić Alen, Samardžić Marijan, Šimunović Anđelko, Vardić Josip, Varvoda Hrvoje.

Bilo je prisutno i nekoliko mlađih igrača: Bašić Ivica, Čikara Bruno, Prološčić Mateo, Samardžić Josip, Samardžić Tomislav, Tadić Marko, Vladova Ivan, Vukas Neven-Ivan i Žižić Franko.

Kroz sljedećih dana priključiti će se standardni igrači Marin Samardžić, Stipe Banić-Škojo i Zvonimir Grgat, a očekuje se i još pokoji dolazak.

Od novih imena osim već prije spomenutih Mandaca i Vardića tu su vratar Ivan Marković iz Glavica te povratnici iz juniora RNK Split Ante Banić-Škojo i Dominik Plavša.

Ivan Marković je u Glavice prešao proteklu sezonu te standardno branio za njih.

Ante Banić-Škojo je igrač koji već ima iskustvo igranja za seniore. Zabilježio je 16 nastupa za OSK i postigao 1 pogodak. Protekle zime prešao je u Split gdje je nastupao za juniore i postigao nekoliko pogodaka.

Iz Splita se vratio i Dominik Plavša koji je i sljedeće sezone junior. U Splitu je proveo ukupno 5 godina i igra na poziciji lijevog krila.

Mateo Prološčić je igrač koji je stigao iz Dugopolja, radi se o junioru koji će se pokušati nametnuti kroz naredni period.

nk-oskotok @ 20:27 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, srpanj 15, 2014
Nastavljamo s prisjećanjem na dosadašnja izdanja turnira "Luka Erceg i Ivan Kamber".

2001. godine odigrano je 10. izdanje istog, a pobjednik je na koncu bila ekipa Mesnica Džimbeg.

U polufinalu je spomenuta ekipa bila bolja od ekipe Almon Gasta i Bule nakon izvođenja penala. U regularnom dijelu je bilo 0:0.

Drugi finalist je bila ekipa Bigi-Dicmo koja je u polufinalu sa 2:1 svladala CB Điđi. Pogotke za pobjedničku ekipu su postigli Krešo Bogdan i Boženko Špalj, a za poražene Ivica Marković.

U utakmici za 3. mjesto slavila je ekipa Almont Gasta i Bule rezultatom 4:2. Dva pogotka za njih postigao je Dražen Dukić, a po jedan Josip Dukić i Mario Pavela. Oba pogotka za CB Điđi postigao je Ivica Marković.

U finalnoj utakmici Mesnica Džimbeg je slavila 2:0 zahvaljujući Damiru Matijaševiću koji je postigao oba pogotka.

Za pobjedničku ekipu su nastupili: Jozo Masle, Šime Norac-Kevo, Zvonimir Norac-Kevo, Davor Norac-Kevo, Ivan Modrić, Petar Bašić, Luka Bašić, Damir Matijašević, Mirko Labrović, Frano Mandac i Siniša Omrčen-Čeko.

Za poražene, Bigi-Dicmo,nastupili su: Petar Brčić, Joško Bazina, Krešo Bogdan, Nikica Podrug, Darko Vrleta, Ante Bilandžić, Željko Elez, Julio Bradvica, Boženko Špalj i Boško Perišić.

Najboljim igračem turnira proglašen je Damir Matijašević, vratarem Jozo Masle, a najbolji strijelac je bio Ivica Marković.

Na slici ispod je pobjednička ekipa - Mesnica Džimbeg.

nk-oskotok @ 16:15 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, srpanj 13, 2014
Prvo izdanje Memorijalnog turnira „Luka Erceg i Ivan Kamber“ održano je 1992. godine i najstariji je memorijal u Repblici Hrvatskoj koji se igra u spomen na poginule branitelje.

Prvo mjesto te godine osvojila je ekipa „Sunshine“ Dicmo, drugo mjesto „Cor unum“, a treće „Ned Kelly“.

Spomenute ekipe kao i sudačke ekipe su dobile čekove koje su po vlastitom izboru uručili obiteljima nastradalih branitelja. Također, sva dobit od turnira (oko 30 tisuća kuna) prebačena je u fond Crvenog križa te je dodijeljena obiteljima (ukupno 27) poginulih branitelja sa područja Općine Sinj u jednakom iznosu.

Sve je počelo nakon skupa Inicijativnog odbora memorijalnog turnira koji je održan 25. svibnja 1992. godine. Skup je održan u prostorijama NK OSK pod presjedanjem Dušana Vire. Prvo je utvrđen termin održavanja turnira i to od 8. do 25. kolovoza.
Drugi zadatak je bio osnivanje, odbora, tj. komisija za organizaciju turnira.

U natjecateljskoj komisiju su bili: Ivan Maroš (predsjednik), Ante Laco, Drago Gašpar, Davor Benja, Marko Botica i Zlatko Maleš. Pričuvni članovi su bili: Branko Samardžić, Miljenko Pupić-Bakrač, Jure Vrdoljak i Luka Vugdelija.

U sudačkoj komisiji su bili: Ante Laco, Branko Matić i Alen Kovačić.
Odlučeno je da utakmice sude po dva suca.

U komisiji za marketing i propagandu su bili: Ljiljo Vrdoljak (predsjednik), Mate Krce, Josip Richter, Joško Bošnjak, f. Vatroslav Vugdelija, Luka Grgat, Ante Vidić, Božo Mušterić, Vjeko Barać, Vicencije Bauk, Josip Smoljo, Pavao Budimir, Dušan Milanović-Litre, Mate Jukić, Jerko Blajić i Toni Paštar.

U kulturno zabavnoj komisiji su bili: Mojmir Čačija (predsjednik), Vjeko Barać, Dinko Frankini i Stipe Delonga.

U komisiji za protokol su bili: Ivan Vuleta (predsjednik), Luka Grgat i Stipe Vuleta.

U komisiji za nadzor su bili: Damir Bilokapić (predsjednik), Davor Benja, Ivan Jukić i Ivan Samardžić.

U Izvršnom odboru su bili: Branko Samardžić (predsjednik), Ivan Samardžić (tajnik), Ivan Maroš, Ljiljo Vrdoljak, Ivan Vuleta, Mojmir Čačija, Damir Bilokapić, Dušan Viro, f. Vatroslav Vugdelija, Zlatko Maleš i Luka Grgat.

U Organizacijskom odboru su bili: Joško Bošnjak i Dušan Viro.
Donesena je tom prigodom odluka da se ukupni prihod turnira namijeni u dobrotvorne svrhe i to kao pomoć djeci pokojnih hrvatskih vojnika sa područja Općine Sinj.

9. lipnja 1992. održana je i sjednica Izvršnog odbora turnira na kojoj je prezentiran tok organizacija i pripreme turnira.
Utvrđen je datum početka i trajanja prijava kao i kotizacija za prijavu pa je tako odlučeno da se prijave vrše od 10. srpnja do 1. kolovoza uz kotizaciju od 5 000 HRD po ekipi (100 kuna po današnjoj valuti). Prijave su se vršile u NK OSK te u Alka klubu u Sinju. Ukupno se prijavilo 25 ekipa.

Financiranje turnira su pomogli devet donatora, dvadeset sponzora, dobrohotna društva i pojedinci, mještani Otoka i gosti dobrohotnim prilozima na revijalnoj utakmici OSK-Hajduk (1:7) te Društvo Cetinjana u Splitu i Zagrebu.

Turnir su između ostalih pomogli: OŠ Kamešnica, Lutrija Hrvatske, Fond za šport Općine Sinj, Z.Z. „Privrednik“ Split, Caffe bar „Centar“ Trilj, Dom zdravlja Sinj, HDZ, RO „Ljekarna“ Sinj, P.P „Goldy“, P.P. „Čaporice“ – Trilj, „Naše misto“ Gala, , Republički fond zdravstvenog osiguranja zadravstva Hrvatske – ispostava Sinj, „Simag“ Sinj, P.P. „Čelink“ Vedrine, P.P. „Drvopromet“ Sinj, P.P „G & I“ – Sinj, T.P. „Konkurent“ Sinj, D.P „Mljekara“ Split, „Kutrilin“ Sinj, „Lanterna“ Dicmo, P.P. „Provo“ Cista Provo, „Chemo d.o.o.“ Dicmo i mnogi drugi.

Treba napomenuti da se turnir organizirao i odigrao u vrlo nepovoljno vrijeme glede sigurnosne situacije u Dalmaciji te su postignuti rezultati stoga zadovoljavajući. Učinjen je maksimum moguć u tom trenutku i jedino što možemo jest zahvaliti se inicijatorima pokretanja ovog turnira koji je garancija da se branitelji koji su dali živote za slobodu Hrvatske neće zaboraviti.

nk-oskotok @ 15:21 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, srpanj 12, 2014
Nakon Dukića u redove Hrvaca prešao je i vratar Frano Labrović. U protekloj sezoni ovaj iskusni vratar ubilježio je 10 nastupa za OSK.

Zasad nema nikakvih novosti oko dolazaka, ali u tijeku su pregovori sa nekoliko igrača.

nk-oskotok @ 11:10 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, srpanj 8, 2014
OSK je dobio veliko pojačanje za novu sezonu!

Dogovoren je dolazak 29-godišnjeg stopera Hrvoja Mandaca, dosadašnjeg igrača i kapetana Junaka.

Hrvoje je karijeru započeo u Junaku gdje je bio do 2006. godine nakon čega odlazi u drugoligaša Trogir gdje je bio tri sezone. 2009. godine se vraća u Junak gdje je bio sve do pred pola godine.

S obzirom na igračku kvalitetu i iskutvo ne sumnjamo da će opravdati epitet pojačanja.

nk-oskotok @ 12:43 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
utorak, srpanj 1, 2014
- Najbolji igrač OSK-a u protekloj sezoni, Josip Dukić, odlučio je prihvatiti poziv Hrvaca te će od sljedeće sezone nositi dres trećeligaša čiju seniorsku momčad vodi Boris Pavić, bivši trener OSK-a. Pavić je odlično upoznat s Dukićevim kvalitetama tako da ne čudi što je inzistirao na angažmanu ovog krilnog napadača.

Dukić je u tri i pol sezone za OSK nastupio 112 puta i pritom postigao 39 pogodaka.

Josipu želimo puno sreće u novoj sredini kao i u daljnjoj karijeri.

nk-oskotok @ 21:59 |Komentiraj | Komentari: 6 | Prikaži komentare