Blog - srpanj 2015
četvrtak, srpanj 30, 2015
OSK je jučer odigrao prvu od (zasad) šest planiranih prijateljskih utakmica. Gostovalo se u Stobreču kod Primorca 1929, a susret je pred 50-ak gledatelja završio 2:1 pobjedom domaćina koji su u posljednjih 10-ak minuta preokrenuli rezultat.

S obzirom da je prva utakmica, s pet novih igrača u momčadi te da je iza OSK-a deset dana napornih treninga igra je bila više nego dobra, na trenutke i dopadljiva, te je OSK veći dio susreta bio bolji protivnik u jučerašnjem dvoboju.

OSK je započeo u formaciji 4-2-3-1. Na golu je bio Marijan Samardžić, a ispred njega sasvim nova obrambena četvorka. Na desnom beku je igrao Ivan Samardžić koji će nesumnjivo biti velika snaga OSK-a jer je to igrač koji je pojačanje svakom klubu u 3. ligi. Do njega je na desnom stoperu igrao Marko Bašić pred kojim su još dvije juniorske sezone i koji se nakon početnog grča u uvodu kasnije oslobodio te imao nekoliko lijepih defanzivnih reakcija.

Njegov partner u obrani bio je Ivan Norac-Kevo koji je mnogo situacija riješio rutinski i bez panike te je jučer bio vođa obrane. Na lijevom beku je bio Ivan Grgat za kojeg se uopće nije dalo primijetiti da je imao pauzu od skoro 10 mjeseci te je odigrao odlično pogotovo što se obrane tiče.

Osigurač ispred obrane bili su Petar Bašić-Šiško i Bože Poljak, pogotovo potonji koji se često spuštao između dva stopera omogućujući im dodatno riješenje pri fazi započinjanja napada kao i mogućnost jednom beku da krene malo ofenzivnije (najčešće Samardžić).

Na desnom krilu započeo je Dominik Plavša, na lijevom Petar Bašić dok je na polušpici bio Jure Matijašević koji je potvrdio sve svoje kvalitete. Najistureniji je bio Stipe Banić-Škojo. Odmah na početku drugog poluvremena ušao je Z. Grgat dok su prigodu još dobili I. Bašić, Vukas, Šimunović i Vladova.

Uvodni dio susreta prošao je bez prilika, a na prvu smo čekali do 14. minute kada je Samardžić s desne strane uputio lijep centaršut, a Banić-Škojo loptu glavom šalje iznad gola. Bilo je još nekoliko poluprigoda gdje je udarac ili završavao u bloku ili je ključno dodavanje bilo za malo prekratko. Domaćini su s druge strane najviše pokušavali preko lijeve strane gdje je igrao Vukčević no isti igrač je 4-5 puta bio u zaleđu te je vratar OSK-a prvi dio bio bez posla. U 39. minuti Samardžić je pucao iz slobodnog udarca, lopta je nekoga dodirnula te umalo završila u mreži no domaći vratar ju je uspio odbiti u korner. Nakon izvedenog kornera lopta dolazi do Poljaka koji sa 16 metara puca preko gola.

U drugom poluvremenu OSK nastavlja s još većim pritiskom pa tako u 54. minuti Matijašević puca pokraj gola. Tri minute kasnije OSK je poveo. Poljak je uputio sjajnu dijagonalu na desnu stranu, Z. Grgat je primirio loptu, namjestio se na lijevu nogu i s vrha 16-erca prizemnim udarcem zatresao mrežu domaćih. U 60. minuti prijeti Banić-Škojo, a prvu iole ozbiljniju prigodu domaćini imaju u 64. minuti no obrana OSK-a otklanja opasnost. U 69. minuti opet je u šansi Banić-Škojo, od svega tek ubačaj iz kuta.

U 73. minuti netko od domaćih puca preko gola da bi u 77. minuti Z. Grgat bio u velikoj prigodi za drugi pogodak. Lijepo ga je proigrao Banić-Škojo, Grgat je povukao loptu na lijevu stranu te pucao. Prvi pokušaj vratar domaćih je obranio da bi na odbijenu loptu naš napadač ponovno natrčao ali ovaj put ga je zaustavila vratnica.

Tokom utakmice, pogotovo u drugom dijelu bilo je još nekoliko ovakvih situacija no posljednje dodavanje nije bilo dovoljno precizno što je i razumljivo s obzirom da ni noge "ne slušaju" u ovoj fazi priprema. Poravnanje stiže u 82. minuti kada je nakon povratne lopte sa 8-9 metara zabio Bakić, a isti igrač u 88. minuti ponovno zabija. OSK je imao korner, loptu domaći odbijaju do Ćalete koji proigrava Bakića, a ovaj zaobilazi vratara OSK-a i zabija. Tražili su naši igrači zaleđe, dojam je i bio da su braniči OSK-a u pravo vrijeme istrčali ali prvi pomoćnik ništa nije signalizirao. No što je tu je, i sucima ove utakmice služe kao priprema za prvenstvo tako da vjerovatno i njima treba vremena da nakon 2 mjeseca pauze ponovno dobiju "osjećaj".

U posljednim trenucima Samardžić je obranio dobar pokušaj domaćih i to je bilo sve od ove zanimljive i sadržajne utakmice, a sljedeći test OSK ima u subotu u Unešiću u 18 sati.

OSK: M. Samardžić, I. Samardžić-M. Bašić-Norac-Kevo, I. Grgat, Poljak-Bašić-Šiško, Plavša-Matijašević-P. Bašić, S. Banić-Škojo.

Još su igrali: Z. Grgat, I. Bašić, Vukas, Šimunović, Vladova.

nk-oskotok @ 10:05 |Isključeno | Komentari: 0
srijeda, srpanj 29, 2015
Seniori OSK-a danas će odigrati prvu pripremnu utakmicu, a protivnik je Primorac 1929 iz Stobreča. Početak utakmice je u 18:30 sati, a trener-igrač OSK-a Petar Bašić na put vodi 21 igrača.

Biti će to prilika da na djelu vidi nove igrače, pristigle ovo ljeto, kao i neke mlade igrače OSK-a koji rade s prvom momčadi od početka priprema. Ono što je evidentno na prvi pogled na trenutni roster je da nedostaje stoper tako da Bašić na raspolaganju ima Ivana Norca-Kevu koji je gotovo cijelu proteklu sezonu igrao na poziciji lijevog beka, te dva juniorska stopera - Marka Bašića i Bruna Čikaru. Druga dva stopera iz kadra (Marin Samardžić i Franko Žižić) zbog obveza nisu u mogućnosti započeti s pripremama.

Naravno da se uvijek nešto može eksperimentirati, no to može biti za jednu utakmicu, a nikako na duge staze. Ipak, na pronalasku stopera koji odgovara onome što OSK traži užurbano se radi pa bi i to pitanje trebalo biti brzo riješeno.

Što se tiče same utakmice, ovo je prva međusobna utakmica ova dva protivnika nakon tri godine.

nk-oskotok @ 07:55 |Isključeno | Komentari: 0
utorak, srpanj 28, 2015
- Kvartet igrača koji je ovo ljeto napustio OSK (Hrvoje Mandac, Josip Vardić, Nino Vučemilović-Alegić, Dino Ljubas) svoje igračke karijere nastaviti će u Mosoru.

OSK će 12.08. odigrati prijateljsku utakmicu u Žrnovnici pa će se tako već i prije prvenstva dogoditi njihov susret sa OSK-om.

nk-oskotok @ 20:57 |Isključeno | Komentari: 0
nedjelja, srpanj 26, 2015
Jure Grgat zbog poslovnih obveza više neće biti u mogućnosti biti trener u omladinskom pogonu NK OSK. Jure je u protekloj sezoni napravio odličan posao sa mlađim pionirima te nagovijestio veliki trenerski potencijal te je uistinu šteta što će morati prekinuti s tim no posao je ipak prioritet.

Jure, želimo ti mnogo sreće i uspjeha u privatnom i profesionalnom životu!

nk-oskotok @ 18:49 |Isključeno | Komentari: 0
Igrači seniorske momčadi te mlađi početnici OSK-a bili su dio prekrasne procesije povodom 300. obljetnice bitke s Turcima kada su Otočani svojim otporom i žrtvom (od tada 500 stanovnika poginulo je 140, 50-ak ih se spasilo dok su ostali odvedeni u ropstvo) dali dragocijeno vrijeme ostalom dijelu Cetinske krajine da se pripremi za obranu.

Također, u centru Otoka otkriven je spomenik braniteljima poginulim u Domovinskom ratu.

nk-oskotok @ 11:21 |Isključeno | Komentari: 0
subota, srpanj 25, 2015
- Zbog radova na terenu na Golim Brdima seniori OSK-a danas su trenirali u Trilju te po prvi put ozbiljnije "osjetili" loptu.

Zahvaljujemo se NK Čaporice-Trilj na ustupanju terena.

nk-oskotok @ 13:07 |Isključeno | Komentari: 0
ponedjeljak, srpanj 20, 2015
Seniori OSK-a započeli su s pripremama za novu sezonu. Imali su vjerovatno najkraći odmor u povijesti kluba. Posljednju službenu utakmicu protekle sezone OSK je odigrao 14. lipnja, dakle tek nešto više od mjesec dana odmora.

Na prozivci se treneru Petru Bašiću odazvalo 20 igrača: Banić-Škojo Ante, Banić-Škojo Stipe, Bašić Ivica, Bašić Marko, Bašić-Šiško Petar, Čikara Bruno, Grgat Ivan, Marković Ivan, Matijašević Jure, Norac-Kevo Ivan, Plavša Dominik, Poljak Bože, Samardžić Ivan, Samardžić Marijan, Samardžić Marin ml., Samardžić Tomislav, Šimunović Anđelko, Tadić Marko, Vladova Ivan, Vukas Neven-Ivan.

Izostali su Bašić Nikola, Grgat Zvonimir, Samardžić Marin i Žižić Franko.

Kao što je vidljivo iz popisa novi igrači su Petar Bašić-Šiško, Jure Matijašević, Ivan Samardžić, vratio se Ivan Grgat koji će u momčadi biti do listopada, a iz Junaka se vratio junior Marko Bašić koji igra na pozicija stopera. Također, priključeno je još nekoliko juniora.

Prije prvog treninga igračima se obratio sam trener te predstavio kondicijskog trenera Stipu Tomića. Nakon toga je prisutne pozdravio i predsjednik kluba Branko Samardžić da bi potom započeo prvi trening.

Trening je protekao u dobroj atmosferi, a nadamo se da neće biti ozljeda tokom pripremnog perioda.

nk-oskotok @ 20:52 |Isključeno | Komentari: 0
OSK je dobio veliko pojačanje za narednu sezonu.

Klubu je pristupio domaći igrač, 24-godišnji Ivan Samardžić, koji igra na pozicijama desnog beka i desnog krila. Ivan ili poznatiji po nadimku "Nane" u OSK stiže iz Vinogradara gdje je bio posljednjih pola godine.

Svoju karijeru započeo je u OSK-u gdje je bio sve do 2007. godine kada odlazi u Trogir gdje je bio sve do 2009. godine. Poslije Trogira četiri pune godine bio je član Junaka koji je u to vrijeme bio drugoligaš.

Ispadanjem Junaka u 3. HNL Samardžić prelazi u drugoligaša Solin gdje je bio pola sezone te je potom godinu dana ponovno član Junaka.

Želimo mu dobrodošlicu u klub!

nk-oskotok @ 12:58 |Isključeno | Komentari: 0
Nogometaši OSK-a danas će započeti s pripremama za novu sezonu u kojoj će OSK po prvi put nastupati u 3. HNL Jug.

Trener Petar Bašić-Bosi prozivku je zakazao za 19 sati, a očekuje se još pokoje novo ime u redovima OSK-a.

nk-oskotok @ 11:04 |Isključeno | Komentari: 0
subota, srpanj 18, 2015
Kapetan pionira, a od sljedeće sezone kadet OSK-a, Toni Norac-Kevo nekoliko dana boravio je na probi u Zrinjskome. Ostavio je više nego dobar dojam tako da će sljedeći tjedan ponovno put Mostara kako bi tamošnja struka dobila još bolji uvid u njegove mogućnosti.

nk-oskotok @ 19:36 |Isključeno | Komentari: 0
petak, srpanj 17, 2015
Pripreme OSK-a započinju u ponedjeljak, a prva prijateljska utakmica na rasporedu je 29.07. (srijeda) u Stobreču protiv Primorca 1929.

Spomenimo kako će se 24. izdanje memorijalnog turnira "Luka Erceg i Ivan Kamber" održati 06., 07. i 08. kolovoza, a uz OSK na turniru će još nastupiti dva drugoligaša - Dugopolje i Imotski te trećeligaš Solin.

nk-oskotok @ 18:59 |Isključeno | Komentari: 0
srijeda, srpanj 15, 2015
Kapetan starijih pionira OSK-a i jedan od najboljih igrača u mlađim uzrastnim kategorijama našeg kluba, Toni Norac-Kevo, dobio je poziv da na nekoliko dana boravi u kampu prvoligaša BiH Zrinjskog iz Mostara gdje će trenirati s vršnjacima iz HŠK Zrinjski te odigrati jednu utakmicu.

Toniju, koji igra na poziciji stopera, želimo mnogo sreće i da pokaže sve što zna!

nk-oskotok @ 19:38 |Isključeno | Komentari: 0
Danas nas je u 44. godini života napustio Ivica Glavan - Ićo.

Glavan je trener OSK-a bio u dva navrata, a posebno dubok trag ostavio je u prvom mandatu (1998.-2001.).

Posljednjih 6 godina obnašao je funkciju sinjskog gradonačelnika.

Ićo, počivaj u miru!

utorak, srpanj 14, 2015
- Jutros je započela sanacija glavnog terena na šC Gola Brda. U prvoj fazi biti će izvedeno čepovanje terena te nasipanje kvarcnim pijeskom. Glavni zahvat je sanacija oštećenih dijelova travnjaka, a tu se misli na 16-erce. Biti će postavljeno ukupno 400 kvadrata novog travnatog tepiha.

nedjelja, srpanj 12, 2015
U prostorijama Hotela Dujam sutra će se u 11 sati održati plenum klubova 3. HNL Jug gdje će između ostalog biti usvojen raspored natjecanja, izabran predsjednik plenuma te izvučeni parovi.

nk-oskotok @ 21:08 |Isključeno | Komentari: 0
utorak, srpanj 7, 2015
Kvartet odlazaka zaokružuje sjajni napadač Nino Vučemilović-Alegić (26).

Uistinu je šteta što odlazi jer se pokazao kao jedno od najboljih pojačanja posljednjih godina. U 20 nastupa za OSK postigao je 18 pogodaka i tako dao veliki doprinos sjajnim rezultatima OSK-a.

Nino, hvala ti na svim pogocima za OSK i sretno!

nk-oskotok @ 18:34 |Isključeno | Komentari: 0
Još jedan igrač napušta redove OSK-a, a radi se o 24-godišnjem stoperu Dinu Ljubasu s kojim nije dogovorena daljnja suradnja. Dino je u OSK stigao početkom veljače, a odigrao je sve utakmice u proljetnom dijelu sezone.

Zahvaljujemo mu se na dobrim partijama u dresu OSK-a i želimo mnogo uspjeha u novom klubu.

nk-oskotok @ 14:28 |Isključeno | Komentari: 0
ponedjeljak, srpanj 6, 2015
Ivica Rogulić, koji je proteklih pola godine bio trener vratara svih uzrasta odlazi u NK Dugopolje gdje je dobio novi angažman.

Želimo mu mnogo sreće i uspjeha u daljnoj trenerskoj karijeri.

nk-oskotok @ 13:37 |Isključeno | Komentari: 0
nedjelja, srpanj 5, 2015
Danas su na Cetini početnici OSK-a koje vodi Krešo Erceg imali prigodno druženje kojim su proslavili uspješnu sezonu tijekom koje su nas mnogo puta razveselili svojim uspjesima.

Podsjetimo, prvo su osvojili turnir u Livnu, potom osvojili treće mjesto na turniru u Otoku, zatim su postali prvaci lige Cetinske krajine, a prije tjedan su osvojili treće mjesto na turniru u Čaporicama gdje su između ostalog izbacili i splitskog Hajduka.

nk-oskotok @ 12:30 |Isključeno | Komentari: 0
petak, srpanj 3, 2015
Pouzdani zadnji vezni igrač Josip Vardić (23) u sljedećoj sezoni poput Mandaca neće biti stanovnik svlačionice OSK-a.

S obzirom da je na njegovoj poziciji najveća konkurencija, a još su stigli Bašić-Šiško i Matijašević u jednu ruku je ovo bilo i očekivano.

Vardić je u protekloj sezoni nastupio u 29 utakmica i zabio 2 pogotka.

Želimo mu mnogo uspjeha u nastavku karijere!

nk-oskotok @ 13:23 |Isključeno | Komentari: 0
- Iskusni stoper Hrvoje Mandac (30) odlazi nakon jedne godine provedene u našem klubu.

Do prekida suradnje došlo je zbog nepronalaska zajedničkog jezika vezano za narednu sezonu. Mandac je igrao standardno i na visokom nivou tokom cijele sezone, a dres OSK-a nosio je ukupno 29 puta i postigao dva pogotka.

Osim što je nastupao za seniore također je bio trener pionira OSK-a tako da se sada treba popuniti i ta rupa.

Hrvoje, želimo ti mnogo sreće i uspjeha u budućnosti!

nk-oskotok @ 11:30 |Isključeno | Komentari: 0