Blog - kolovoz 2012
četvrtak, kolovoz 30, 2012
- Nakon više od 100 dana, u subotu počinje nova sezona. Prvi protivnik OSK-u će biti ekipa Vinjana koju vodi Alen Kljenak. Sa ovom ekipom se OSK u protekloj sezoni lako obračunao. U Vinjanima je bilo 3:0 za OSK dok je u Otoku u posljednjem, 26.kolu, rezultat bio čak 7:0.

No, jasno je da te utakmice u subotu ništa ne znače i ni pod koju cijenu ih se ne smije uzimati kao neko mjerilo. U prijašnjim sezonama ekipa Vinjana je često znala zagorčati život OSK-u. Da bi se to spriječilo, mora ju se shvatiti maksimalno ozbiljno.

Navijači OSK-a imaju pravo biti optimistični. Momčad je odlično radila u pripremnom razdoblju - do utakmice je održano 80-ak treninga te odigrano 6 prijateljskih utakmica, sa odreda, objektivno, kvalitetnijim momčadima.

Dovedena su dva sjajna pojačanja za obrambeni red - lijevi bočni Ante Tolj (Kamen)  te stoper Alen Runje (Dinara). Potonji je protekla dva tjedna imao problema sa ozljedom, ali za očekivati je da će nastupiti u susretu s Vinjanima. Dva pojačanja su dovedena i u napadački dio momčadi - Zvonimir Grgat (slobodan) i Mate Sučić (Dinara). Grgat je siguran u prvih 11 dok Sučić još nije potpuno spreman.

Utakmica na Golim Brdima je na rasporedu u 17 sati.

nk-oskotok @ 12:24 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, kolovoz 27, 2012
Trener OSK-a Boris Pavić je iznio svoja očekivanja o narednoj sezoni. Također je predstavio nova pojačanja i trenutni kadar.

Podsjetimo, na klupu OSK-a je došao početkom travnja i u 7 kola je momčad pod njegovim vodstvom uspjela osvojiti dovoljan broj bodova da zadrži više nego solidnu 4. poziciju.

O predsezoni je rekao: "Pripreme su započele 16.7. a prva dva tjedna su obuhvaćala bazični dio s naglaskom na razvijanju aerobnih kapaciteta. Potom su na red došla tehničko-taktička usavršavanja te odigravanje utakmica."

OSK je odigrao 6 prijateljskih utakmica - "Utakmice smo igrali s nominalno jačim protivnicima (drugoligašima i trećeligašima) iz razloga da dečki vide da trud nije uzaludan, da vide da mogu parirati jačim ekipama. Sve utakmice smo odigrali na visokoj razini i ne mogu biti nezadovoljan.
Ekipa je već dobila prepoznatljive obrise - "Točno, momčad se standardizirala. Status su zaslužili radom, ponašanjem i odnosom prema klubu. Imamo skupinu od 20-ak igrača koji žele napredovati i za sve što pokazuju im treba odati priznanje. Sam odaziv na treninge je fenomenalan. Uglavnom, sjajan spoj iskustva i mladosti."
Prijelazni rok je kvalitetno odrađen - "Igrače smo dovodili ciljano, težili smo karakternim igračima. Ante Tolj je izniman profesionalac, jedan od najboljih igrača u ovom rangu te je primjer mladim igračima u apsolutno svemu. Polivalentan je igrač i sigurno kvaliteta više za nas. Alen Runje je igrač s napretek iskustva druge i treće lige, pravi profesionalac. Poput Tolja može kvalitetno odigrati na više pozicija. Kratko rečeno - igrač za momčad. Zvonimir Grgat je domaći kadar. Iako je imao dugu pauzu čini se da to nije ostavilo većeg traga na njemu. Fantastičan borac, agresivan, tehnički superioran. U svakom slučaju, čeka ga lijepa budućnost. Također razmišljamo o još nekoliko igrača."
U razgovoru smo se za kraj dotaknuli samih ambicija kluba - "Želimo učiniti korak više u odnosu na lani. Nećemo skrivati, ako se ukaže prilika pucati ćemo na sam vrh. U svaku utakmicu ćemo ići na pobjedu, to mogu obećati. Liga je jaka, ali možemo se više nego kvalitetno nositi na svima. Osjećam da su igrači gladni pobjeda i to me raduje.
Za kraj želim pohvaliti sve ljude u klubu - od predsjednika, direktora, tajnika, uprave i svih drugih koji su nam na raspolaganju 24 sata."
nk-oskotok @ 07:11 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, kolovoz 17, 2012
           OSK - Zagora 2:0 (Norac-Kevo, Z. Grgat)

Zanimljivu, dinamičnu i utakmicu sa puno šansi su vidjeli gledatelji danas na Golim brdima. OSK je bolje otvorio utakmicu sa nekoliko poluprilika da bi u vodstvo došao u 21. minuti. Tolj je ubacio iz kornera, S. Banić-Škojo je sa prve vratnice glavom prenio loptu u sredinu gdje je Norac-Kevo izmakao pažnji svojih čuvara i zabio za vodstvo.

I nakon vodstva je OSK bio taj koji je diktirao tempo i prijetio. Pritisak se isplatio u 35. minuti. Varvoda je sjajnim prodorom po desnoj strani izašao prema Duki, snažno puca a lopta se od vratara Zagore odbija do Z. Grgata koji ju posprema u mrežu. Ubrzo potom je Norac-Kevo odlično reagirao nakon greške domaćeg stopera ali mu je nedostajalo svježine u završnici.

Drugo poluvrijeme šansom Dukića otvara OSK da bi Zagora koja je uvela nekoliko svježih igrača ubrzo zagospodarila terenom. Imali su nekoliko prilika, ali je Samardžić bio siguran. Pred kraj utakmice OSK je mogao i povećati vodstvo.

Bila je ovo sjajna utakmica domaćina, sa puno trke i agresivnosti. Zbog izostanka Banića Pavić je napravio nekoliko rošada. U srce veznog reda premješten je I. Grgat, na lijevo krilo Z. Grgat a partner u napadu Dukiću je bio Norac-Kevo.

Dodajmo još da će OSK u 1. kolu 1.ŽNL ugostiti ekipu Vinjana. Zanimljivo je da je upravo s Vinjanima OSK zaključio proteklu sezonu. Bilo je 7-0 ali ovo će biti sasvim drugačija utakmica.

OSK: M. Samardžić, Radman-Livaja, Tolj, Runje, I. Samardžić, Varvoda, S. Banić-Škojo, I. Grgat, Z. Grgat, Dukić, Norac-Kevo.

Zamjene: A. Banić-Škojo, Sučić, Svalina, Šipić, Šimunović, Vladova.

Zagora: Duka, Jakelić, Šimić, Škugor, Ćaleta, Jurić, Nuić, Slugan, Đuras, Šiklić, Vuković.

Zamjene: Škomrlj, Batinica, Goreta, Maleš, Vrljac.

nk-oskotok @ 21:03 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, kolovoz 11, 2012
                       FINALE: Junak - Hrvace 3:0

Odmah u prvoj minuti se Kozina našao u šansi, ali nije ju uspio realizirati. Sinjani u vodstvo dolaze u 5. minuti preko Matića koji je Balićev ubačaj glavom pospremio u mrežu. Hrvace prijete u 24. preko Bazine, a Sinjani uzvraćaju preko Matasa koji se sjurio desnom stranom ali na njegov ubačaj je Balić ostao malo kratak. Najveću priliku Hrvace su imale u 50. minuti kada je Tomić proigrao Zadru ali ovaj ne uspijeva zabiti u situaciji 1 na 1. Tri minute poslije taj promašaj kažnjava Matas lijepim pogotkom sa 18 metara. U 66. je Tadić ubacio za Kozinu koji prebacuje Odžu, ali i vrata. 80. minuta je donijela kontru Junaka koju je golom završio Tadić. Do kraja su Hrvace zaprijetile preko Majića i Vulića.

JUNAK: Runje (od 46. Grčić), Matić, S. Poljak, Ajduković, Matas (od 75. Vukas), Matijašević, B. Poljak (od 60. Stipanović), Petričić (od 60. Kolić), Mastelić (od 60. Tadić), Kozina (od 75. Vitić), Balić (od 75. Batovanja).

HRVACE: Odža, Ramljak (od 58. Radović), Zorica, Bilandžić (od 56. Vulić), Bazina (od 56. Vardić), Bešlić, Bandalo, Tomić, Šentija (od 64. Alebić), Zadro (od 81. Majić), Kunac (od 67. Galić).

ZA 3. MJESTO: OSK - Dugopolje 0:4
Prvu pravu priliku su Dugopoljci i iskoristili. U 8. minuti sa lijeve strane je udarac uputio Šimunović, Samardžić brani ali se lopta odbija do Repića koji ju sa par metara posprema u mrežu. U 23. Banić proigrava I. Grgata koji ne uspijeva poentirati. Dugopoljci vodstvo povisuju u 29. kada je Franić nakon kornera ostao nečuvan i zabio sa 7 metara. U 30. min Z. Grgat puca glavom, a dvije minute kasnije Žuljević proigrava Šimunca koji matira Samardžića. U 40. minuti prijeti Banić nakon što mu je Z. Grgat ostavio povratnu loptu. Zadnju priliku u prvom dijelu ima OSK ali udarac I. Grgata Smodlaka brani.
Drugo poluvrijeme počinje šansom Šimunovića koji je pucao sa 20-ak metara. U 53. su I. Grgat i Banić lijepo kombinirali ali nijedan od njih nije uspio uputiti udarac. U 57. Blažević je sjajno iznio loptu sve do 16-erca Dugopolja ali umjesto da puca odlučuje se na asistenciju što se pokazuje pogrešnom odlukom. Veliku priliku u 59. je imao Petranić ali puca po sredini gola. U 68. udarac Franića odsjeda na gredi. Priliku za smanjenje vodstva OSK je imao u 73. nakon što je 11-erac izborio Z. Grgat, ali udarac Banića čita Bečić. Petranić se u 78. iskupio za promašaj zabivši za konačnih 4-0.
OSK: Marjan Samardžić (od 85. Vladova), Marin Samardžić (od 34. Radman-Livaja (od 87. Laco)), Tolj (od 58. Ruščić), Runje (od 34. Blažević), Porobija (od 71. Šimunović), Banić (od 78. Mažurin), Varvoda (od 34. A. Banić-Škojo (od 87. Pupić-Bakrač)), S. Banić-Škojo (od 64. Šipić), Dukić (od 74. Norac-Kevo), Z. Grgat (od 74. A. Samardžić), I. Grgat (od 69. I. Samardžić).

DUGOPOLJE: Smodlaka (od 55. Bečić), Gruica, Štimac, Barišić (od 68. Runje), Šimunović (od 52. Klarica), Šimunac, Žuljević (od 83. Zebić), Radošević, Balić (od 46. Kljajić), Franić, Repić (od 46. Petranić).
Pehar za prvo mjesto Junaku je uručio predsjednik OSK-a i načelnik Općine Otok Branko Samardžić, pehar za drugo mjesto je uručila Ana Erceg, supruga poginulog Luke Ercega, a za 3. mjesto Dujo Kamber, otac poginulog Ivana Kambera.
Osim momčadskih, podijeljena su i individualna priznanja. Nagrada za najboljeg igrača pripala je Božidaru Baliću iz Junaka a uručio ju mu je Dušan Norac-Kevo, član Uprave NK OSK. Najbolji strijelac je Antonio Repić iz Dugopolja a nagradu je primio iz ruku Ante Lace, dopredsjednika NK OSK. Zlatko Runje je u obje utakmice sačuvao svoju mrežu i zasluženo mu je pripala nagrada za najboljeg vratara, a istu mu je uručio kapetan NK OSK, Stipe Banić-Škojo.

nk-oskotok @ 21:38 |Komentiraj | Komentari: 0
petak, kolovoz 10, 2012
                            Dugopolje - Hrvace 1:2

U drugoj polufinalnoj utakmici Hrvace su pogocima Kunca i Ramljaka nakon 45 minuta vodili 2-0. Oba pogotka su pala nakon prekida. Ni Dugopolje nije bilo bez šanse, a najveću je propustio Zebić. U 50. minuti nakon kombinacije sa Zebićem sjajni Repić postiže gol za smanjenje vodstva. Do kraja utakmice je bilo još nekoliko prilika sa obje strane. Najveće su propustili Kunac za Hrvace te Grujica za Dugopolje.

Sutra se u utakmici za 3. mjesto sastaju OSK i Dugopolje (16:00h) dok je u 18h na rasporedu finale između Junaka i Hrvaca.
DugopoljeBečić, Jerković (46. Grujica), Paponja, Klarica, Zebić, Kljajić (46. Balić), Fuštar, Petranić, Repić, Caktaš, Pajčić.
Hrvace: Odža, Lozina (40. Bandalo), Bešlić, Zorica, Ramljak, Vardić (66. Šentija), Vulić (Bilandžić 46.), Kunac (71. Alebić), Galić (61. Majić), Zadro (82. Radović), Škorput (29. Tomić).

nk-oskotok @ 20:37 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, kolovoz 9, 2012
                              OSK - Junak 0:1

- Pred 200-tinjak gledatelja Junak je pogotkom Balića svladao OSK-a u prvom polufinalu 21. izdanja Memorijalnog turnira "Luka Erceg i Ivan Kamber".

U prvih 10-ak minuta se igralo na sredini terena, a prvu priliku za Junak ima Tadić nakon što mu je Mastelić dodao loptu glavom. OSK je uzvratio u 18. minuti kada je Dukić nakon sjajnog driblinga pucao po sredini gola. Do kraja poluvremena su bile dvije prilike - po jedna na svakoj strani. U 30. je Vukas pokušao sa 20 metara, a u 42. Varvoda nakon kombinacije s Dukićem .

U 50. minuti prijeti Tolj nakon lijepe akcije domaćih. Tukao je snažno ali neprecizno. Potom slijede dvije prilike Stipanovića ali ne uspijeva poentirati. Gol je pao u 66. minuti nakon što je sudac propustio dosuditi prekršaj Tadića na Porobiji, a do lopte je došao Balić i udarcem u bliži kut doveo Sinjane u vodstvo. Zbog prigovora je Porobija isključen, a umjesto njega je ušao I. Samardžić. Do kraja je OSK prijetio preko Banića i Norca-Keve, a u 90. Mandac umalo postiže autogol ali ga spašava vratnica.

Utakmica je bila tvrda, obje ekipe su se borile, bilo je i oštrih prekršaja ali gledatelji su zasigurno mogli uživati.

OSK: Marjan Samardžić, Marin Samardžić, Runje, Porobija, Tolj, Varvoda, S. Banić-Škojo, Banić, I. Grgat, Z. Grgat, Dukić.

Zamjene: I. Samardžić, Šipić, Norac-Kevo, A. Banić-Škojo, Svalina.

Junak: Runje, Samardžić, Čavar, Ljubas, Mandac, Medvid, Batovanja, Kolić, Mastelić, Vukas, Tadić.

Zamjene: Matas, Balić, Stipanović, Grčić, Poljak.

U drugom polufinalu se u petak sastaju Hrvace i Dugopolje.

nk-oskotok @ 23:37 |Komentiraj | Komentari: 0
utorak, kolovoz 7, 2012
- 9. kolovoza utakmicom domaćina OSK-a i branitelja naslova Junaka započeti će 21. izdanje Memorijalnog turnira Luka Erceg i Ivan Kamber. Turnir će otvoriti načelnik Općine Otok Branko Samardžić. Ovaj turnir se održava u spomen na 14 smrtno stradalih branitelja sa područja Općine Otok.

Prije početka turnira položiti će se cvijeće na centralni križ u spomen na stradale branitelje.

Prva polufinalna utakmica OSK-a i Junaka na rasporedu je u četvrtak u 18h, dan kasnije igraju Hrvace i Dugopolje. U subotu se igraju utakmice za treće mjesto i finale.

Podsjetimo, prošle godine je slavio Junak nakon boljeg izvođenja 11-eraca dok su u utakmici za 3. mjesto Hrvace bile bolje od OSK-a sa 3:1. Najboljim igračem proglašen je Junakov Tino Lagator, strijelcem njegov kolega iz napada Josip Kozina, a vratarom Mario Smodlaka iz Dugopolja.

Vrijedi spomenuti da otkad se turnir igra u ovom formatu (prije je bio malonogometnog karaktera) OSK još nije podignuo pobjednički pehar, a ne treba isticati koliko bi taj trijumf značio ljubiteljima OSK-a.

nk-oskotok @ 21:57 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, kolovoz 4, 2012
                       Jadran KS - OSK 2:1 (Varvoda)

U odnosu na prethodnu utakmicu u današnjoj su bile 2 promjene. Od početka su startali Porobija i Radman-Livaja umjesto I. Samardžića i A. Banića-Škoje. OSK je 70 minuta bio bolji protivnik ali nije uspio realizirati brojne prilike. U prvoj polovici 1. poluvremena igra je bila ravnopravana. Prvu akciju su domaći imali u 5. minuti ali bez uspješne završnice. Poveli su u 13. minuti preko Periša nakon ubačaja iz kornera i nesporazuma među igračima OSK-a.

OSK pomalo preuzima inicijativu i prijeti preko I. i Z. Grgata, ali obrana i vratar domaćih uspješno otklanjaju prijetnje. U 24. je Dukić pucao iskosa, a izjednačenje je došlo u 36. minuti. Porobija je lijepo pronašao Z. Grgata koji je osvojio dosta prostora i dao dubinsku loptu za Varvodu, a desno krilo OSK-a mirno zabija. U 40. minuti sjajna akcija OSK-a nakon koje su Dukić i Z. Grgat pucali ali je golman Jadrana odlično reagirao. Posljednih 15 minuta prvog dijela Jadran jedva da je prelazio centar. Sigurna i čvrsta obrana te Duje Banić u veznom redu su bili noćna mora domaćih.

Drugo poluvrijeme OSK bolje otvara preko Dukića koji se spetljao u ključnom trenutku nakon sjajnog dodavanja Tolja.  U 58. Z. Grgat ubacuje iz kornera, a Banić puca iznad gola. U 61. je ponovno na sceni Z. Grgat, a ovaj put njegov udarac odlazi pokraj gola. U 72. igrač domaćih je ulovio Markovića na spavanju i zabio sa 35 metara. Do kraja je OSK imao još 3 prilike - 2 preko Šimunovića i jednu I. Samardžića čiji je udarac netko od domaćih očistio sa gol-crte.

Iako je rezultat nebitan u prijateljskim utakmicama ipak je ostao gorak okus jer je OSK dominirao i prijetio. Prijetnje domaćima su stizale sa svih strana. Obrana u kojoj su 3 od 4 već prekaljeni igrači su lakoćom riješavali prijetnje domaćih i mirno započinjali akcije. U veznom redu su preko krila neprestano prijetili I. Grgat i Varvoda i lakoćom bježali svojim čuvarima, dok su Banić i S. Banić-Škojo mirnim i preciznim pasevima držali konce igre. Dvojac u napadu je neprestano vršio pritisak na obranu domaćih i prisiljavao ih na pogreške.

U nastavku su zamjene odlično reagirale, pogotovo povratnik Vuković te M. Samardžić.

Vrijedi spomenuti i vrlo široki kadar koji Paviću daju puno mogućnosti i opcija za razne taktičke varijante.

OSK-u sad slijedi utakmica s Junakom. Radi se o prvoj polufinalnoj utakmici 21. memorijalnog turnira "Luka Erceg i Ivan Kamber".

OSK: M. Samardžić, Radman-Livaja, Runje, Porobija, Tolj, Varvoda, S. Banić-Škojo, Banić, I. Grgat, Z. Grgat, Dukić.

Zamjene: Marković, Vuković, Šipić, Mažuran, M. Samardžić, Pupić-Bakrač, A. Banić-Škojo, Šimunović, I. Samardžić, A. Samardžić, Laco.

nk-oskotok @ 21:40 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, kolovoz 1, 2012
               Primorac - OSK 3:1 (Dukić)

- Tko je očekivao da će se utakmica ovako rasplesti...Već u 3. minuti sudac Mikulić dosuđuje smiješan kazneni udarac. Nakon ubačaja sa lijeve strane Barać puca glavom sa 10m, a sudac jedini vidi prekršaj I. Samardžića. Plazonić je izveo 11-erac i zabio. U 7min pokušava I. Grgat, ali to je lak posao za Stipicu. U 26. minuti Dukić je zaprijetio iz daljine. U 29. nakon dobre kombinacije sa Baraćem Medak mirno zabija za 2:0 domaćih. Minutu prije kraja Josip Dukić sjajnim driblingom prolazi domaće braniče i praktički iz mrtvog kuta svladava Stipicu. Zadnju šansu u 1. dijelu ima OSK. Banić je sjajnom loptom pronašao Varvodu koji vraća za S. Banića-Škoju a njegov udarac u zadnji trener blokira netko od domaćih.

OSK bolje otvara drugo poluvrijeme i kontrolira igru, ali domaćini prvi prijete. Prvo preko Tomičića, a kasnije netko od domaćih promašuje cijela vrata u idealnoj poziciji. OSK-ov pritisak je urodio plodom, ali ne ako se pita suca. Tolj je izveo slobodan udarac sa desne strane, Norac-Kevo je ostao sam i u prvom dodiru sa loptom zabija glavom. No, opet na scenu stupaju "pravednici" i dosuđuju zaleđe. Ali zato zaleđe nisu vidjeli u 68. minuti. Bencun je pucao, Samardžić obranio a netko od igrača domaćih je sa par metara zabio. Gol je priznat iako se radilo o očitom zaleđu.

Nakon još jedne pristrane reakcije suca, trener OSK-a burno reagira a sudac ga isključuje. Pavić odbija napustiti teren i sudac na sugestiju pomoćnika svira kraj utakmice u 75. minuti.

Da ne bi sve bilo crno vrijedi istaknuti odličnu partiju napadača Josipa Dukića.

U subotu OSK gostuje u Kaštel Sućurcu kod Jadrana.

OSK: M. Samardžić, A. Banić-Škojo, Runje, I. Samardžić, Tolj, Varvoda, S. Banić-Škojo, Banić, I. Grgat, Z. Grgat, Dukić.

Još su igrali: Šimunović, Radman-Livaja, Norac-Kevo, Mažurin.

nk-oskotok @ 21:54 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
- Od naredne sezone umjesto 4. HNL Jug B naziv ove lige je 1. ŽNL SD županije. To znači da je liga pod županijskim savezom a ne HNS-om. Sezona 2012/2013 brojiti će 13 klubova. U 3. ligu se plasirao Kamen, a u 2. ŽNL je ispala Sloga. U ligu je ušla ekipa Hvara.

Također, pravilo o obvezna minimalno 4 igrača mlađa od 21 godine se mijenja u U-22, što znači da će se kao spomenuti mlađi igrači računati svi rođeni 1.7.1990. i mlađi.

nk-oskotok @ 13:55 |Komentiraj | Komentari: 0