Blog - rujan 2012
četvrtak, rujan 27, 2012
Seniori OSK-a u ovom kolu će odmarati. 5. kolo je trebalo donijeti gostovanje Hvara u Otoku, ali s obzirom da su odustali OSK je ovo kolo slobodan.

U subotu pioniri i mlađi pioniri igraju protiv Omiša.

Isti dan početnici igraju 3. kolo protiv Talenta.

U nedjelju kadeti i juniori dočekuju Primorca.

nk-oskotok @ 21:33 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, rujan 24, 2012
- Pioniri i mlađi pioniri su gostovali u Trogiru i zabilježili jednu pobjedu te jedan neriješen rezultat. Pioniri su slavili sa 2:0 pogocima Ercega i Jukića dok su mlađi vodstvo prosuli pred kraj susreta nakon ubačaja iz kornera. Strijelac pogotka za OSK je bio Bečko.

Kadeti i juniori su gostovali u Omišu. Zahvaljujući dvostrukom strijelcu Ivanu Vladovi te Mislavu Norac-Kevi kadeti su slavili sa 3:2 dok su juniori bili još uvjerljiviji. 5 golova je završilo u mreži Omiša dok su poput kadeta primili 2. Strijelci su bili Ilija Samardžić, Ante Grgat, Ante Banić-Škojo, Jakov Tadić i Petar Bašić-Šiško.

Početnici (u-11) su u 2. kolu svladali Poljičanina sa 7:2. Po dva gola su postigli Denis Žižić-Gušo i Ante Vuleta dok su jednom poentirali Ante Erceg, Božo Vugdelija i Eugen Marinović.

Krenula je i Liga Cet. krajine. Početnici 2 su svladali Brnaze sa 4:2 a strijelci su bili Andrija Milanović-Trapo, Petar Bašić, Vinko Džimbeg i Tomislav Marinović.

Mlađi početnici su poraženi od Čaporica sa 3:1, a gol za OSK je zabio Ivan Marinović.

nk-oskotok @ 23:00 |Komentiraj | Komentari: 0
subota, rujan 22, 2012

GOŠK - OSK 1:0

Nakon prosutog vodstva prije dva tjedna u K. Gomilici protiv Trogira 1912. ni ova utakmica u K. Gomilici nije dobro završila po OSK-a.

Dominacija u 80% utakmice, besprijekorna fizička sprema, niz prilika, uz nekoliko 100%-tnih nisu bili dovoljni da OSK ugura loptu u mrežu GOŠK-a. Igra je tu, pokazalo se da znamo igrati i u gostima ali nedostaje realizacija. A u gostima se to posebno teško naplati.

Zbog ozljede Radman-Livaje, na desnom beku je zaigrao Blažević i kvalitetno je odradio svoju dionicu. I. Grgat je vraćen na svoju prirodnu poziciju (lijevo krilo) a S. Banić-Škojo u sredinu.

U 5. minuti Duje Banić nakon ubačaja Tolja najviše skače ali njegov udarac glavom završava na gredi. U 7. minuti je Dukić išao sam na Zeca ali je otišao previše u stranu i loše pucao. Prvo opasnije zbivanje pred golom OSK-a je bilo u 20. minuti.

U 23. ponovno prilika za OSK nakon ubačaja Tolja. Netko je u gužvi pucao a domaći čiste s gol-crte. GOŠK uzvraća preko Tomasa te Grbeše da bi u 42. Alfirević doveo domaće u vodstvo. Igrači OSK-a nisu do kraja ispratili prekid te je iskusni Alfirević savladao nemoćnog Samardžića. Prvih 15 minuta drugog poluvremena se GOŠK koliko-toliko držao da bi potom OSK potpuno zagospodario terenom. Nevjerojatnu je priliku propustio Norac-Kevo u 76. kad je nakon centaršuta Tolja neometan sa par metara pogodio već savladanog Zeca u nogu. U 79. isti igrač opasno puca pokraj gola.

U 81. je Porobija pokušao iz slobodnog udarca sa 35m ali je danas sjajni golman GOŠK-a udarac odbio u korner da bi u 83. navijače OSK-a bacio u očaj još jednom fenomenalnom obranom kad je udarac glavom Banića-Škoje doslovno iščupao iz kuta.

Žaliti za bodovima možemo i trebamo jer su bili ponuđeni na pladnju. Kako je spomenuto, realizacija je opet bila problem i to traje od početka prvenstva.

Ono na čemu se još treba raditi su prekidi. Prvenstveno mislim na obrambene jer igrači ne uspijevaju zadržati koncentraciju dok se sva opasnost ne raščisti.

OSK sad ima dva tjedna pripreme za Uraniu s obzirom da je naredni tjedan slobodan. Igru imamo, pronađena je dobitna formula i za domaće i za gostujuće utakmice te vjerujem da će se sve ovo vratiti u našu korist.

GOŠK K. Gomilica

1

K. Gomilica, ŠC Jure Bakotić, 4. kolo 1. ŽNL, 22.9.2012., 16:30h. Gledatelja: 100

četvrtak, rujan 20, 2012
- Prije najave spomenumo da su jučer (srijeda) zaostalu utakmicu 2. gola odigrali stariji i mlađi pioniri OSK-a i Dugopolja. Što se tiče mlađih pionira, oni su slavili sa 2:1 golovima Krešimira Grgata i Marka Milanović-Trape dok su stariji poraženi sa 0:3.

U 3. kolu gorespomenuti u subotu gostuju u Trogiru. Isti dan poslijepodne seniori igraju utakmicu 4. kola u K. Gomilici protiv GOŠK-a.

Početnici u subotu u 15h igraju protiv Poljičanina, dok vikend gostovanja zaključuju kadeti i juniori koji u nedjelju igraju u Omišu.

nk-oskotok @ 18:13 |Komentiraj | Komentari: 0
ponedjeljak, rujan 17, 2012
Juniori su u 3. kolu u odličnoj utakmici poraženi sa 0:1 od Dugopolja. Iako su domaći igrači u prvom dijelu imali popriličan broj kvalitetnih prilika pobjeda je zahvaljujući Kusturi ipak pripala gostima.

Kadeti su protiv istog protivnika poraženi sa 1:3, a strijelac za OSK je bio Franko Žižić.

Početnici su u 1. kolu poraženi od Glavica sa 1:4 a gol je zabio Petar Bašić.

Dodajmo da će se odgođene utakmice 2. kola starijih i mlađih pionira OSK-a i Dugopolja odigrati u srijedu sa početkom u 15, odnosno 16:30h.

nk-oskotok @ 18:28 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
subota, rujan 15, 2012
                 OSK - Croatia 2:1 (2:1) (Z. Grgat 2)

Kao i u utakmici protiv Vinjana OSK je uspio nadoknaditi vodstvo gostiju i sasvim preokrenuti rezultat u svoju korist. Junak današnje utakmice je mladi Zvonimir Grgat koji je sjajnu igru okrunio sa dva pogotka.

Ponovno su igrači OSK-a promašivali zicere, a protivnici zabili iz svoje prve prave prilike. Ipak, kad je lopta spuštena na zemlju do izražaja je došla kvaliteta OSK-a. U ekipi OSK-a je bilo nekoliko promjena. Pavić je prvenstveno pojačao sredinu a i tokom utakmice su neki taktički potezi urodili plodom.

U 3. minuti Z. Grgat je probio stranu i ubacio, ali je to lak plijen za Kragića. Nekoliko minuta nakon te prilike umalo gosti postižu autogol nakon loše komunikacije obrane i vratara. U 10. minuti iz slobodnog udarca puca Tolj. Gosti dolaze u vodstvo u 12. minuti. Kujundžić je dao odličnu loptu za Šabića koji je pobjegao braničima OSK-a i matirao Samardžića.

U 18. minuti Dukić ne uspijeva pravovremeno reagirati na ubačaj Tolja. Izjednačenje je stiglo u 35. minuti. Banić-Škojo je ušao u 16-erac, sjajno zadržao loptu i vratio ju Z. Grgatu koji topovskim udarcem pod prečku vraća sve na početak. Nekoliko minuta potom je opet Banić-Škojo imao prste u golu za vodstvo. Izborio je 11-erac kojeg ne uspijeva realizirati Bašić (Kragić obranio) ali na odbijenu natračava Z. Grgat i zabija svoj drugi i pokazati će se kasnije - pobjedonosni gol. U 45. Tolj dobro puca iz slobodnjaka, ali udarac završava iznad grede.

Prvih 15 minuta drugog dijela pripalo je OSK-u, a ostalih 30 gostima. U 48. nakon kornera udarac Sučića glavom prolazi nekoliko cm iznad gola. U 49. i 53. Bašić prijeti sa dva dalekometna pokušaja.

U 57. minuti umalo autogol gostiju ali se lopta od stative odbija u korner. Do kraja su gosti imali dominaciju, opasno su prijetili ali su igrači OSK-a uspjeli ostati koncentrirani.

Nakon utakmice se dugo čula pjesma iz domaće svlačionice.

Trener: Ante Knezović

Ostali rezultati: Omladinac-Glavice 1:0, Mračaj-Postira 2:2, Orkan-Jadran 2:0, Mladost-Vinjani 3:0, Urania-Jadran 4:2

nk-oskotok @ 20:36 |Komentiraj | Komentari: 0
srijeda, rujan 12, 2012
Najnovije: Utakmice st. i ml. pionira su odgođene za trenutno nepoznati termin.

Kadeti OSK-a su u drugom kolu 2. HNL Jug B poraženi u Splitu od Hajduka sa 4:0. Igrači OSK-a su se dobro držali u prvom dijelu utakmice ali je na koncu Hajduk uvjerljivo slavio. Juniori su u ovom kolu bili slobodni.

Hajduk - OSK 4:0

Nogometni vikend u Otoku otvaraju mlađi i stariji pioniri koji u subotu dočekuju Dugopolje (9:00 i 10:30).

Nakon njih na scenu stupaju seniori koji igraju derbi kola sa Croatijom u 16:30. Konačno, u nedjelju, zanimljiv vikend zaključuju kadeti i juniori koji će kao i pioniri snage odmjeriti sa Dugopoljem.

Također sa natjecanjem kreću i početnici (2. liga U-11) pod vodstvom Nediljka Ercega. Prvo kolo u Splitu igraju protiv Glavica u subotu u 15h. Nedavno je ova generacija ostvarila veliki uspjeh na turniru u Čaporicama osvojivši 2. mjesto te jednu momčadsku i nekoliko pojedinačnih nagrada.

nk-oskotok @ 22:05 |Komentiraj | Komentari: 0
nedjelja, rujan 9, 2012
                       Trogir 1912 - OSK 1:1 (0:0) (Varvoda)

- Zanimljivu, ali i tešku utakmicu odigrali su nogometaši OSK-a u K. Gomilici protiv Trogira 1912. OSK je nakon vodstva propustio još nekoliko kvalitetnih prilika što su domaćini kaznili golom u 82. minuti.

Prvu priliku za domaće ima Čokara u 4. minuti ali njegov udarac odlazi pored gola. Minutu poslije Varvoda je ubacio a Banić-Škojo glavom pucao pokraj gola. Prvo poluvrijeme nije bilo prebogato prilikama. Prijetili su još I. Grgat nakon kontre te Tolj.

Trogir 1912 je sve karte bacio u duge visoke lopte te prekide. Nekoliko puta je bilo neugodno pred golom OSK-a ali se većinom to čistilo. OSK je poveo u 58. minuti. Nakon kombinacije Banić-Škojo je potegnuo sa 20m, njegov udarac odsjeda na gredi a na odbijenu loptu natrčava Varvoda i glavom ju posprema u mrežu.

Veliku priliku za Trogir propušta Bejo promašivši doslovno prazna vrata. U 67. opet glavom prijeti Banić-Škojo da bi u 76. Sučić propustio priliku da dokrajči domaćine. Na ubačaj Tolja dolazi do lopte ali sa 12m pogađa vratara Butaru. Dvije minute poslije Z. Grgat proigrava Varvodu koji pogađa vratnicu. Ove promašaje kaznio je kapetan domaćih, Viktor Novak, koji je nakon ubačaja iz kornera bio najspretniji.

Trogiranima se na kraju isplatilo forsiranje prekida. Igrači OSK-a mogu izvući pouku iz ove utakmice a ona je da se ovolike prilike u gostima ne smiju promašivati.

U 3. kolu u derbiju kola na Golim Brdima gostuje Croatia Zmijavci.

Trogir 1912

1

1

Suci: Antonio Krišto, Ante Kosor, Ante Budić. Delegat: Vladimir Mikulić

NK Trogir 1912

Strijelci: 0:1 – Varvoda  (56.), 1:1 – Novak (82.)

Trener: Antiša Pavković

Ostali rezultati: Glavice - Orkan 1:2, Postira - Omladinac 3:2, Vinjani - Urania 3:2, Croatia - GOŠK 4:2, Jadran - Mladost 1:2

nk-oskotok @ 21:43 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
- Mlađe kategorije OSK-a odigrale su svoja 1. kola. Mlađi pioniri su poraženi u Glavicama sa 6:2. Golove za OSK su postigli Bože Vuleta i Krešimir Grgat Identičnim rezultatom su pobijeđeni i stariji pioniri. Dvostruki strijelac za OSK je bio Marko Milanović-Trapo.

Ždrijeb je kadetima i juniorima u 1. kolu namijenio prvog favorita za naslove. Da to i jesu, nogometaši Adriatica su i pokazali u nedjeljnim dvobojima. Utakmica kadeta je završila 1:5 (strijelac za OSK je bio Ivan Vladova) a juniora 1:7 (za OSK zabio Alen Samardžić). Ove poraze ne treba shvaćati tragično jer ekipa Adriatica u svojim redovima ima ponajbolje mlade igrače u Hrvatskoj.

Pioniri u subotu igraju sa Dugopoljem (kod kuće), kadeti već u srijedu sa Hajdukom (u gostima), dok su juniori slobodni u 2. kolu.

nk-oskotok @ 20:41 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
petak, rujan 7, 2012
- 2. kolo 1. ŽNL OSK-a vodi na gostovanje u Kaštel Gomilicu gdje NK Trogir 1912 odigrava svoje domaće utakmice. Poprilična su nepoznanica ali ukoliko se uđe u susret koncentrirano ne bi trebalo biti problema. U 1. kolu su od GOŠK-a poraženi sa minimalnih 1:0.

Dodajmo još da je novi igrač OSK-a Denis Gilić. Došao je iz Junaka, a već prije je bio član OSK-a.

nk-oskotok @ 21:06 |Komentiraj | Komentari: 0
četvrtak, rujan 6, 2012
Tjedan dana nakon seniora sa natjecanjima kreću i mlađe kategorije. Mlađi i stariji pioniri prvenstvo otvaraju u gostima protiv Glavica, dok kadeti i juniori dočekuju Adriatic. Spomenimo i to da se juniori i kadeti od ove sezone natječu u 2. HNL juniora i kadeta.

1. kolo ml. i st. pionira

Glavice - OSK 08.09. 2012. 9:00 i 10:30

1. kolo juniora i kadeta

OSK - Adriatic 09.09. 2012. 09:00 i 11:00

nk-oskotok @ 17:23 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare
subota, rujan 1, 2012
          OSK - Vinjani 3:2 (1:2) (Varvoda, Banić-Škojo, Grgat)

Dugo iščekivana prva službena utakmica nove sezone je loše počela za OSK. Gosti iz Vinjana su nakon pola sata igra već imali visokih 0:2, pred kraj poluvremena OSK smanjuje na 1:2 da bi u drugom poluvremenu uslijedio veliki preokret i zaslužena pobjeda domaćih od 3:2.

U ovoj utakmici su se potvrdile riječi trenera OSK-a, Borisa Pavića, koji je rekao da je momčad karakterna i puna samopouzdanja. Prvo poluvrijeme je obilježila loša igra domaćih, bez agresivnosti, bez pravih duela i sa puno preskakanja igre. U drugom dijelu su pogođene prave zamjene te je pobjeda na koncu zaslužena. Očekivala se teška utakmica, ali da će biti ovako infarktna - to nitko nije slutio. Ali, možda je i bolje da se tako krenulo u novu sezonu, da se vidi da nema lakih protivnika i da svako opuštanje može biti kažnjeno.

Utakmicu poluprilikom otvara OSK u 3. minuti kada ubačaj Varvode ne pronalazi put do napadača OSK-a. U 11. kapetan Vinjana, Jozo Juroš, ubacuje a napadač D. Puljiz dobro prima loptu na prsa no njegov udarac sjajno blokira vratar Samardžić. Dvije minute poslije Lozo dovodi goste u vodstvo na dodavanje A. Puljiza. OSK je bio bez šanse do 26. minute kada na ubačaj Tolja za malo kasni Norac-Kevo. U 30. minuti Varvoda loše puca u odličnoj prilici a gosti iz kontre podižu vodstvo. I umjesto izjednačenja eto velikih problema za domaće koje nitko nije očekivao. Strijelac prvog gola je asistirao a D. Puljiz za 7-8 metara zabio.

U 40. prijeti D. Puljiz da bi minutu nakon Varvoda zabio prekrasan gol za smanjene vodstva. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom koji je davao nadu da se u novih 45 minuta može promijeniti rezultat. Pavić je reagirao ubacivanjem Bašića umjesto Norca-Keve. Taj potez se sasvim isplatio jer je Bašić donio potrebnu točnost u pasevima i sportsku drskost a na koncu je i asistirao.

U 49. Banić-Škojo je sjajno primio dugu loptu ali njegov pokušaj loba prolazi neuspješno. Ipak, kapetan OSK-a zabija u 62. na ubačaj Bašića iz kornera. OSK je potom jurnuo u napad što se isplatilo u 83. Banić je proigrao Grgata čiji udarac sa 15-ak metara Pejić ne uspijeva ukrotiti. Do kraja je OSK mogao povećati vodstvo, ali i s ovim rezultatom treba biti više nego zadovoljan.

3

Otok, ŠC Gola Brda, 1. kolo 1. ŽNL, 01.09.2012., 17:00h. Gledatelja: 200

Vinjani

2

Suci: Teo Pavić, Marko Kraljević, Antonija Grbavac. Deelegat: Jakov Juretić

Strijelci: 0:1 – Lozo (11.), 0:2 – D. Puljiz (30.), 1:2 – Varvoda (41.), 2:2 – Banić-Škojo (63.), 3:2 – Grgat (84.)

Trener: Alen Kljenak

Ostali rezultati: Omladinac - Mračaj 1:3, GOŠK - Trogir 1912 1:0, Urania - Jadran 3:2, Orkan - Postira 1:0, Mladost - Glavice 2:1

nk-oskotok @ 23:52 |Komentiraj | Komentari: 0