utorak, siječanj 14, 2014
- Kako smo jučer i rekli, junior OSK-a Ante Banić-Škojo prelazi u redove RNK Split. Ovaj mladi napadač koji za 15-ak dana puni 19 godina dobio je poziv trenera juniora Splita, Srđana Mladinića, da se priključi što je Ante i prihvatio. Tako OSK-ova kolonija u juniorima sada broji dva člana budući da je već prije u Split otišao i Petar Bašić-Šiško.

Ante Banić-Škojo je karijeru započeo u OSK-a, te je već već kao ulazni kadet priključen seniorskoj momčadi OSK-a. Debitirao je 09.04.2011. u gostujućem 1:0 porazu kod Kamena te je jedan od najmlađih debitanata OSK-a u povijesti. Tada je trener OSK-a bio Nenad Vučković, a u toj sezoni je zabilježio još dva nastupa.

Potom je prešao u redove Junaka gdje je talentirana generacija sinjskog kluba odlično igrala, posebno u hrvatskom nogometnom kupu gdje su izbacili Hrvatskog dragovoljca i Rijeku.

Na kraju te sezone se ponovno vraća u OSK te u sezoni 2012/13 bilježi 9 nastupa. U jakoj konkurenciji u 2. HNL juniora te je sezone postigao 14 golova.

U ovoj sezoni je za OSK nastupio 4 puta te postigao jedan pogodak. Pavić ga je koristio i na poziciji lijevog krila te desnog beka. Za juniore je u jesenskom dijelu sezone postigao 7 golova.

Na kraju smo ga zamolili da nam da kratku izjavu: - Juniorima Splita sam se pridružio po završetku jesenskog dijela sezone. Izuzetno mi je drago što sam dobio poziv te se nadam da ću opravdati povjerenje. Zahvaljujem se i dosadašnjem treneru Borisu Paviću uz kojeg sam dosta napredovao.

nk-oskotok @ 19:25 |Komentiraj | Komentari: 0
« » svi 2018