nedjelja, rujan 7, 2014
Kuglice su već u prvom kolu sparile Tekstilac i OSK. Tako su se ova dva kluba ponovno sastala u službenom natjecanju nakon 4 i pol godine te na koncu podijelili bodove. Završilo je 2:2, a domaća ekipa ima više razloga za žaljenje jer su u 91. minuti imali vodstvo, a osim toga propustili su nekoliko izglednih prilika.

Što se tiče izostanaka OSK je bio lišen usluga stopera Duje Banića koji je morao pauzirati jer je u posljednjoj utakmici protekle sezone dobio treći akumulirani žuti karton. S druge strane i Tekstilcu je nedostajalo nekoliko standardnih igrača.

OSK je tako počeo sa Samardžićem na golu, Varvodom i I. Norac-Kevom na bokovima dok su središnjicu obrane držali Marin Samardžić i Mandac. Dva zadnja vezna bila su Poljak i Vardić dok su na krilima igrala dva Grgata – Zvonimir i Ivan. Povučeniju špicu igrao je S. Banić-Škojo, a u vršku napada bio je Z. Norac-Kevo.

Igrala se 6. minuta kada domaća momčad ima veliku priliku. Jurić je proigrao Vučemilović-Alegića koji je izbjegao zaleđe te izišao sam pred Samardžića no jučer odlični vratar OSK-a njegov udarac brani.

OSK je poveo u 10. minuti. Banić-Škojo je proigrao Z. Norac-Kevu koji bježi domaćim stoperima, zaobilazi vratara Radovića i posprema loptu u mrežu.

Dobro otvaranje za gostujuću momčad, no vodstvo ipak nije bilo dugog vijeka. Igrala se 16. minuta kada je neugodni Vučemilović-Alegić prošao po lijevoj strani i odigrao povratnu loptu za Šentiju koji pogađa sa 14-15 metara.

Sama utakmica do kraja poluvremena nije bila previše zanimljiva. Prava prvenstvena, reklo bi se i sa dosta opreza sa obje strane. OSK je imao priliku nakon kornera u 32. minuti no udarac Samardžića je otišao iznad gola. S druge strane Tekstilac je imao nekoliko poluprilika.

U drugo poluvrijeme obje momčadi ušle su sa sastavima s kojima su i započeli susret. Bolje je drugi dio otvorio Tekstilac te imao još jednu sjajnu priliku i to ponovno preko Vučemilović-Alegića koji je primirio jedan ubačaj te odmah potom šutirao. S još jednom dobrom istaknuo se vratar OSK-a Samardžić.

Nakon toga inicijativu preuzima OSK, a vrijedi istaknuti dobar udarac Vardića sa nekih 25 metara koji je otišao malo iznad gola.

U 81. minuti u velikoj prilici je Milanović-Litre, a ponovno je prste u toj akciji imao sveprisutni Vučemilović-Alegić koji je nesebično proigrao Milanović-Litru koji neometan puca sa 10-ak metara, ali ponovno je Samardžić odlično reagirao.

U 88. minuti nakon ubačaja Bašića iz kornera Mandac puca glavom, ali lopta završava na gredi.

I tada je uslijedila infarktna završnica. Igrala se 91. minuta kada je Tekstilac preokrenuo početno vodstvo OSK-a i poveo. Nakon ubačaja s desne strane lopta dolazi do Šentije koji je ostao sam i imao dovoljno vremena da se namjesti i puca što je i iskoristio i pogodio lijevi kut OSK-ova gola.

Do kraja je ostalo još dovoljno za jedan napad OSK-a koji je rezultirao kornerom. Ubacio je Bašić, Mandac je u gužvi pucao, udarac je blokiran te lopta dolazi do Šimunovića koji sa lijeve strane iskosa pogađa mrežu za poravnanje rezultata u 93. minuti.

Igra OSK-a jučer nije bila na potrebnoj razini, bilo je previše neraspoloženih igrača da bi se uspjelo ostvariti nešto više.

U sljedećem kolu OSK je domaćin Uraniji dok Tekstilac ide u goste Jadranu iz Tučepa.

TEKSTILAC Sinj

Sinj, ŠC Ivica Poljak Sokol i Andrija Alčić, 06.09., 17:00, 1. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  150.

OSK Otok

Suci: Luka Milin, Ante Proso, Matko Palada. Delegat: Vladimir Mikulić

NK Tekstilac

Strijelci: 0:1 – Z. Norac-Kevo (10.), 1:1 – Šentija (16.), 2:1 – Šentija (90+1), 2:2 – Šimunović (90+3)