nedjelja, ožujak 4, 2012
            Mračaj - OSK 0:1 (0:1) (Banić-Škojo)

U napetoj utakmici pred 150 gledatelja OSK je pogotkom kapetana Banića-Škoje pobijedio Mračaj. Prvo poluvrijeme je pripalo OSK-u koji je imao inicijativu tokom cijelog poluvremena. Prvu priliku ima Vardić u 9. minuti kad je pucao sa 25m. Lopta je udarila nekog od domaćih igrača i otišla malo iznad gola. U 14. min Bašić ubacuje iz kornera ali Banić-Škojo u dobroj poziciji promašuje loptu. Pritisak se u 25. minuti isplatio. Blažević je prošao po desnoj strani i centrirao, a konfuziju u domaćoj obrani iskoristio je Banić-Škojo i sa nekoliko metara zabio za vodstvo. Igra Mračaja se svodila na duge lopte prema robusnom Puljizu, ali je Porobija s lakoćom dobijao zračne duele. U 32. min nakon ubačaja iz slobodnog udarca Biočić ostaje sam na desnoj strani, ali puca točno u vratara OSK-a. Ubrzo identična situacija. Ponovno je Biočić ostao nečuvan, ovaj put loptu prosljeđuje do Puljiza koji sa 8-9m puca preko gola. Posljednju šansu u prvom poluvremenu je imao Vuković kada je njegov udarac s desne strane iskosa otišao nekoliko centimetara pored gola. Sve u svemu, bilo je to zasluženo vodstvo OSK-a.

U drugo poluvrijeme Mračaj je ušao bolje, ubacio je u brzinu više i OSK je u tim trenucima bio u podređenom položaju. U 59. minuti igrač Mračaja je pogodio gredu nakon što je Samardžić loše procijenio let lopte. U 63. J. Puljić pokušava iz slobodnog, ali njegov udarac Samardžić odbija u korner. U nastavku te akcije se zaredalo nekoliko udaraca u 16-ercu OSK-a, da bi nakon te gužve J. Puljić volejom pogodio gredu.

OSK pokušava iznijeti loptu, ali oštri domaćini ne dopuštaju. U 79. Bašić je išao sam na golmana ali mu je očito nedostajalo svježine jer je lopta jedva uspjela doći do Jakića.

Do kraja je Mračaj pokušao sa nekoliko udaraca iz daljine, a OSK je imao nekoiko obećavajućih kontri, no rezultat se nije mijenjao. Iako je Mračaj bio bolja ekipa u 2. poluvremenu OSK je taktički dobro stajao i nije bilo previše rupa u obrani.

Sudac Šalinović je u drugom poluvremenu pomalo ispustio konce igre iz ruku te je donio nekoliko nelogičnih i brzopletih odluka.

Ovo je inače 5. pobjeda OSK-a zaredom, a prilika da se nastavi niz je već u subotu kada dolazi posljednja Sloga. Treće žute kartone su dobili Svalina i vratar Samardžić.

Iako igra nije bila tečna i brza kao jesenas, igrači OSK-a su zalaganjem ipak uspjeli osvojiti tri važna boda na gostovanju. Pozitivna stvar je svakako odličan nastup Stipana Samardžića na poziciji stopera gdje je bio beskompromisan. Također je i Blažević odlično  odigrao na desnom boku i asistirao za gol. Zbog ozljede nije igrao Duje Banić.

Mračaj: Jakić, M. Tolić, Bešlić, I. Puljić, R. Tolić, L. Tolić, Zlopaša, Biočić, Bitanga, J. Puljić, Puljiz.

Zamjena: Babić

OSK: M. Samardžić, Blažević, Ruščić, S. Samardžić, Porobija, Vardić, Vuković, Svalina, Dukić, Banić-Škojo, P. Bašić.

Zamjene: Radman-Livaja, Šipić, Norac-Kevo.

nk-oskotok @ 19:21 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare