srijeda, siječanj 28, 2015
Danas će OSK s početkom u 15 sati na svojim Golim brdima ugostiti HNK Šibenik.

Šibenik je klub bogate povijesti koji se eto, spletom raznih okolnosti, trenutno natječe u 3. ligi no tradiciji, po veličini kluba, po veličini grada mjesto im je zasigurno u najvišem razredu hrvatskog nogometa.

Zanimljiva je poveznica u trenerima između ova dva kluba. Sadašnji trener OSK-a Petar Bašić dio karijere proveo je u Šibeniku dok je sadašnji trener Šibenika Mirko Labrović donedavno bio trener OSK-a.

OSK i Šibenik odigrali su dva prijateljska susreta, oba u 2001. godini. U veljači 2001. godine u Otoku je sa 3:1 bio bolji OSK. Bila je to iznenađujuća ali i zaslužena pobjeda OSK-a protiv tada prvoligaša sa Šubićevca. Dva pogotka za OSK postigao je Petar Marinović dok je mrežu jednom zatresao Ivica Romac. Pogodak za Šibenik postigao je Jović. OSK je također tada imao kvalitetnu momčad sastavljenu od niza dobrih pojedinaca, a kompletni sastavi se mogu vidjeti na slici ispod.

Druga utakmica odigrana je na ljeto 2001. u Šibeniku, a s minimalnih 1:0 bolji je bio domaćin i to zahvaljujući pogotku Bedekovića. I tada se OSK predstavio u odličnom svjetlu te prema sudu domaćeg izvjestitelja samo zahvaljujući vrataru Zoranu Slavici Šibenik nije primio gol. Taj članak se također može vidjeti u slici ispod.

Nadamo se da će igrači OSK-a danas također pružiti dobar otpor. Ovo je ujedno i prva utakmica pod paskom novog trenera Petra Bašića, neslužbena doduše, te vas pozivamo da dođete i pružite podršku njemu i cijeloj ekipi.