petak, studeni 16, 2012
- Derbi Cetinske krajine između OSK-a i Glavica završio je neodlučeno 0-0, a krajnji dojam je da je i to najrealniji ishod današnje utakmice koja nije obilovala nekim bajnim nogometom ali je bila vrlo borbena.

Što se tiče OSK-a, Pavić je započeo sa 4-1-4-1 gdje je Marin Samardžić bio zadnji vezni dok su ispred njega bili Bašić-Šiško i I. Samardžić. Sam je u vršku napada bio Norac-Kevo.

Pred sam početak utakmice gledatelji i igrači su apaluzom pozdravili od danas slobodne generale Antu Gotovinu i Mladena Markača.

Prvu šansu bilježimo za Glavice u 6. minuti kada je danas sjajni Jurica Romac odlično pucao iz slobodnog udarca, ali lopta je prohujala pokraj stative. OSK uzvraća u 12. minuti kada je pucao I. Grgat kojeg je nakon sjajnog prodora proigrao Z. Grgat. U 13. minuti Mijač je primio jednu loptu, okrenuo se i pucao u sami kut ali je Marijan Samardžić bio siguran. Tri minute poslije J. Romac je vidio da je Samardžić malo izišao sa vrata i pokušao ga lobovati iz daljine ali je vratar OSK-a osujetio taj naum.

U 17. minuti nakon ubačaja Tolja u gužvi do lopte dolazi I. Samardžić ali trese samo vanjski dio mreže.

J. Romac je opet u glavnoj ulozi u 26. minuti kada je zapriejtio nakon pogreške u obrani OSK-a. U 32. minuti sudac Jakov Titlić dosuđuje kazneni udarac za goste nakon jednog običnog duela Varvode i J. Romca. Vukas ne koristi priliku da dovede svoju ekipu u vodstvo budući da je njegov udarac završio na gredi.

Na početku drugog poluvremena umjesto Bašić-Šiške ušao je Runje što je donijelo i određene preinake u igri OSK-a te se prešlo na 4-4-2. Glavice su u drugom dijelu igrale povučeno pokušavajući izvući obranu OSK-a što više te potom prijetiti iz kontri i polukontri. Prilika nema do 66. kada je Blažević ubacio, lopta je došla sasvim lijevo do I. Grgata koji prvo lažnjakom izbacuje jednog igrača te potom desnom puca snažno ali iznad gola. Veliku priliku je imao J. Romac u 78. nakon ubačaja Nešića, ali je Runje odbio u korner.

Kod Glavica se istaknuo sve prisutni J. Romac dok je kod OSK-a kao i protiv Postira zrelo u sredini odigrao I. Samardžić

OSK sad ima 9 dana da se spremi za posljednje kolo jesenske polusezone kada gostuje u Tučepima kod Jadrana.