srijeda, srpanj 31, 2013
OSK je danas u Solinu igrao prijateljsku utakmicu sa istoimenim domaćinom te je poražen sa minimalnih 1:0. Treba spomenuti da je Otočanima ovo bila prva pripremna utakmica dok su domaćini već igrali sa jakim protivnicima (Split, Mosor), a i sam igrački kadar domaćih pokazuje o kakvoj se ozbiljnoj ekipi radi.

OSK je krenuo u formaciji 4-2-3-1: Samardžić, Varvoda-Banić-Tolj-Gilić, I.Samardžić-Bašić Šiško, Z. Grgat-S. Banić-Škojo-I. Grgat, Dukić.

Još su igrali: Bazina, Šimunović, Norac-Kevo, A. Banić-Škojo, A. Samardžić, Vukas

Prvo poluvrijeme je bilo dosta zanimljivo. Domaćini su prijetili iz daljine no udarci nisu bili precizni. OSK je s druge strane u 4-5 navrata odigrao sjajne akcije, transformacija u napad je bila vrlo dobra no nedostajalo je svježine u završnici akcija. Veliku priliku imao je Stipe Banić-Škojo kada je sa nekoliko metara prebacio vrata.

Nakon 15-ak minuta igre zbog udarca u glavu igru je napustio Varvoda te je njegovo mjesto zauzeo Bazina. Pavić je potom promijenio formaciju u 4-3-3, odnosno 4-1-4-1 kad bi Solinjani imali loptu.

Izvrsno je Ante Tolj komandirao obranom koja je djelovala dosta dobro tokom većeg dijela susreta. Ipak, trenutak inspiracije Matije Poredskog pred kraj prvog dijela bio je dovoljan za pobjedu domaćih.

Drugo poluvrijeme nije bilo toliko sadržajno kao prvo. Solin je prijetio nakon prekida no bez učinka dok je OSK dubinskim loptama pokušavao doći do prilike za gol. Bilo je nekoliko dobro izrađenih akcija no nedostajalo je konkretnosti.

oskotok's Solin - OSK 1-1 album on Photobucket
nk-oskotok @ 21:07 |Komentiraj | Komentari: 0