ponedjeljak, kolovoz 12, 2013
Nogometni klub Dugopolje pobjednik je 22. Memorijalnog turnira „Luka Erceg i Ivan Kamber“. Slavili su sa ukupnih 9:8 protiv OSK-a nakon boljeg izvođenja 11-eraca. Ovo je četvrti put u posljednjih deset godina da OSK na ovaj način gubi u finalu.

Mnogobrojni gledatelji mogli su uživati u kvalitetnoj predstavi dva protivnika koji igraju atraktivan i oku ugodan nogomet.

OSK dobro otvara i prijeti već u 2.minuti kada nakon sjajnog centaršuta Z. Grgata Josip Dukić sa 7-8m ne uspijeva poentirati glavom. Dugopolje dolazi u vodstvo u 9.minuti preko Serdarušića koji pogađa neobranjivo u kut vrata OSK-a. Tri minute poslije stiglo je izjednačenje. Bašić-Šiško je oduzeo jednu loptu, proslijedi do Banić-Škoje, a ovaj odličnom dubinskom loptom pronalazi Dukića koji je otišao malo ukoso i zatim pogodio u rašlje za veliko veselje na punim tribinama Golih brda.

OSK je u tom periodu imao još nekoliko dobrih pokušaja, dok je kod Dugopolja ponovno zaprijetio Serdarušić. Dugopolje je u 36.minuti znalački iskoristilo višak na desnoj strani OSK-a, a strijelac je bio Zebić.

Sa rezultatom 1-2 se otišlo na poluvrijeme. Drugo poluvrijeme se igralo dosta čvrsto s malo prilika. U zadnjih 20-ak minuta OSK je pomalo počeo stezati obruč oko gola Dugopolja da bi u 80.minuti došlo do izjednačenja. Matej Šimić je nepropisno zaustavio Norca-Kevu i sudac Titlić je pokazao na bijelu točku. Isti je igrač bio i siguran realizator. Do kraja nije bilo nekih uzbuđenja.

Pristupilo se izvođenju 11-eraca. Kod Dugopolja je promašio Serdarušić te je u zadnjoj seriji Nikola Bašić imao priliku donijeti OSK-u pobjednički pehar no njegov udarac je završio na gredi. Do kraja su kod Dugopolja svi sigurno pogađali dok kod OSK-a Gilić nije iskoristio 11-erac.

Za najboljeg vratara turnira izabran je Frano Labrović iz OSK-a, najbolji strijelac je bio Dražen Bagarić sa 3 gola iz Dugopolja (OSK-ov Josip Dukić je također postigao 3 gola no OSK je bio slabije plasiran na kraju te je zbog toga Bagarić bio u prednosti), dok je najbolji igrač bio Zvonimir Grgat iz OSK-a.

Nagrade su uručili: predsjednik Udruge dragovoljaca Domovinskog rata Općine Otok Ante Vrdoljak, dopredsjednik NK OSK Ante Laco, sportski direktor NK OSK Otok Dušan Norac-Kevo, načelnik Općine Otok i predsjednik NK OSK Otok Branko Samardžić, Dujo Kamber (otac poginulog Ivana Kambera) i unuk pok. Luke Ercega – Roko.

Iskrene čestitke NK Dugopolju na osvajanju turnira te jedno veliko hvala u ime NK OSK Otok svim sudionicima, pokroviteljima i sponzorima na pomoći pri organiziranju turnira.

OSK: Labrović, Varvoda, Banić, Tolj, Gilić, I. Samardžić, Bašić-Šiško, Z. Grgat, Banić-Škojo, I. Grgat, Dukić.

Još su igrali: Norac-Kevo, Bašić, Šimunović, A. Samardžić i M. Samardžić.

Dugopolje: Bečić, Kardum, Šimić, Štimac, Pajčić, Kovač, Gale, Klarica, Serdarušić, Šimunović, Zebić.

Još su igrali: Caktaš, Marasović, Balić.

http://youtu.be/o5gu6eybwf4 - UDARAC BAŠIĆ-ŠIŠKE

http://www.youtube.com/watch?v=dtcLufIjpro - IZJEDNAČUJUĆI GOL NORCA-KEVE