nedjelja, veljača 28, 2016
- Nogometaši OSK-a jučer su uspješno odradili posljednju provjeru pred nastavak prvenstva i susret 18. kola protiv makarskog Zmaja. U goste na Gola brda stigao nam je Nogometni klub Kamešnica iz Podhuma koji se kao i OSK natječe u trećem stupnju natjecanja.

Ipak, razlika u kvaliteti i fizičkoj pripremljenosti od početka je bila vidljiva te je OSK na kraju slavio s visokih 5:0. Imali smo i jednu zanimljivost - a to je da je na golu gostiju bio vratar OSK-a Ivan Marković iz razloga što se njihov vratar Velagić ozlijedio na zagrijavanju, a pričuvnog nisu imali.

OSK je nastupio sa standardnom zadnjom linijom ispred koje su dva zadnja vezna bili Bašić-Šiško i N. Bašić. Desno je bio Grgat, lijevo P. Bašić-Bosi, na mjestu polušpice Marin Samardžić, a u vrhu napada Plavša. Pod najvećim povećalom je bio mladi Marin Samardžić (17). Već jesenas je ovaj talentirani vezni igrač dobijao priliku s klupe te pokazivao određene kvalitete, a odličnim radom na pripremama i igrama u pripremnim dvobojima došao je na prag početne postave u susretu protiv Zmaja. Jučer se predstavio u odličnom svjetlu, pokazao da raspolaže sa širokom lepezom inteligentnih i lucidnih rješenja te je brzo, sigurno i efikasno distribuirao loptu. U nekim situacijama je mogao pucati budući da ima dobar udarac no nesebično se odlučivao na asistencije od kojih su neke rezultirale pogocima. Sve u svemu dobitnik je priprema, a koristi će imati i momčad budući da je širina kadra poželjna.

Istaknimo još dva igrača - napadač Neven-Ivan Vukas postigao je svoj prvi pogodak za seniorsku momčad, a Hrvoje Šibenik se vratio točno mjesec dana nakon ozljede u susretu protiv Kamena (27.01.) kada mu je nakon nezgodnog pada napukla kost u laktu.

Sve u svemu OSK se pomalo kompletira te spremno dočekuje nastavak prvenstva. Izvan kadra jučer su ostali S. Banić-Škojo i Poljak koji zbog tri žuta kartona ne mogu nastupiti protiv Zmaja, potom M. Bašić i Norac-Kevo koji su virozni/ozlijeđeni te A. i I. Samardžić.

Od početka je OSK preuzeo posjed lopte i dominaciju. U 6. minuti akcija po lijevoj strani, ubacio je P. Bašić-Pero, a s 12 metara pucao Plavša čiji udarac netko od gostiju skreće u korner. U 9. minuti jedini udarac gostiju na utakmici koji nije bio pretjerano opasan. Minutu poslije OSK je poveo - A. Banić-Škojo je dodao Nikoli Bašiću koji je prevario jednog igrača, izborio poziciju za udarac te iskosa s desne strane pogodio u rašlje. U 12. minuta nova akcija OSK-a po lijevoj strani, ovaj put je ubacio P. Bašić-Bosi, a udarac Bašić-Šiške rezultira novim kornerom.

U 25. minuti N. Bašić je ubacio s lijeve strane, Grgat u padu odlično pucao glavom, a još boljim refleksom i obranom istaknuo se Ivan Marković koji je jučer bio poprilično siguran u svojim intervencijama. Marković je na visini zadatka bio i u 39. minuti kada je obranio udarac N. Bašića, ali minutu poslije ipak je katapultirao. Ovaj put N. Bašić je dugom loptom u gol-šansu izbacio A. Banić-Škoju koji mirno zabija u suprotnu stranu te se s rezultatom 2:0 za OSK otišlo na odmor.

U 55. minuti OSK je povećao vodstvo. Sve je odlično napravio Marin Samardžić te na koncu dao loptu u dubinu za Zvonimira Grgata koji udarcem u bliži kut matira Markovića i zabija prvi od svoja dva pogotka. U 60. minuti s lijeve strane je u solo-prodor krenuo Plavša, nanizao nekoliko igrača no udarac ipak ne završava u mreži. U 70. minuti nakon kornera lopta dolazi do Karamarka koji topovskim udarcem s desetak metara trese gredu.

Minutu poslije novi pogodak Grgata - P. Bašić-Pero je uputio lijep ubačaj s lijeve strane u sredinu gdje Grgat kao i u prvom dijelu puca glavom u padu, ali ovaj put neobranjivo za Markovića. Zaredalo je nakon toga nekoliko lijepih akcija OSK-a, a konačnih 5:0 postavljeno je u 84. minuti. Samardžić je odličnom loptom u prigodu za ubačaj izbacio Šibenika koji je centrirao, lopta dolazi do P. Bašića-Pere koji puca, Marković brani, a na odbijenu loptu natrčava Vukas i šalje ju u mrežu.

Na kraju je bitno da je sve prošlo bez ozljeda te sada svi odbrojavamo do nastavka prvenstva. Gostima iz Podhuma želimo mnogo uspjeha u narednom natjecateljskom periodu, a već za ljeto je dogovoren revanš u Podhumu.

OSK - Kamešnica 5:0 (2:0)

Otok - ŠC Gola Brda

Gledatelja: 100

Sudac: Miroslav Čalo (Trilj). Pomoćnici: Andrija Perić (Turjaci) i Tomislav Šentija (Brnaze).

Strijelci: 1:0 - N. Bašić (10.), 2:0 - A. Banić-Škojo (40.), 3:0 - Grgat (55.), 4:0 - Grgat (71.), 5:0 - Vukas (84.)

OSK: Marijan Samardžić, A. Banić-Škojo, Banić, Karamarko, P. Bašić-Pero, Bašić-Šiško, N. Bašić, Grgat, Marin Samardžić, P. Bašić-Bosi, Plavša. Još su igrali: Žižić, Tadić, Vukas, Šibenik. Trener: Petar Bašić-Bosi.

Kamešnica: Marković, Krželj, Klišanin, Vukadin, Sučić, M. Pervan, L. Pervan, Martin Omazić, Marko Omazić, Velagić, T. Pervan. Još su igrali: Mioč, B. Pervan, Padro, Pavić, Berić, Velić, Mate Omazić. Trener: Davor Mioč.

« » svi 2018