subota, kolovoz 3, 2013
U drugoj prijateljskoj utakmici OSK je poražen sa 3:1 od Glavica. Sva 4 gola na susretu smo vidjeli u prvom poluvremenu. Igralo se 2 X 35 minuta, a sudio je Tomislav Šentija.

OSK je krenuo sa malo izmijenjenim sastavom pa je tako priliku na golu dobio Tomašević, partneri na stoperskim pozicijama su bili I. Samardžić (koji je danas bio kapetan) i kadet Bruno Čikara. Bekovske pozicije su držali Bazina i Gilić.

Dva zadnja vezna su bili Šimunović i Bašić (koji je odigrao dobru utakmicu), dok su ofenzivni dio momčadi činili A. Samardžić, A. Banić-Škojo, I. Grgat i T. Dukić. Priliku su tokom susreta dobili svi igrači, a osim spomenutih 11 još su igrali Varvoda, Banić, Norac-Kevo, Vladova, Delija, J. Dukić, Bašić-Šiško, Z. Grgat, S. Banić-Škojo i Vukas.

Poštedu je dobio tek prvi vratar Marijan Samardžić koji je zbog lakših problema sačuvan za popodnevni susret sa Zagorom u Unešiću.

Vrijedi istaknuti odličnu partiju juniora Tonija Dukića koji je postigao pogodak, izborio 11-erac te imao još nekoliko zanimljivih poteza. Prve nastupe su uz Čikaru zabilježili kadeti Delija i Vladova dok je junior Vukas debitirao u prošlom susretu u Solinu.

Glavice su u vodstvo došle preko Katića koji je iskoristio poklon Otočana i lijepo pogodio za 1:0. Na 2:0 je povisio Jurica Romac iz slobodnog udarca. OSK je na 2:1 smanjio nakon lijepe akcije. Poslije jednog prekida lopta dolazi do I. Grgata koji ju proslijeđuje na lijevu stranu do I. Samardžića. Ilija loptu šalje na drugu stativu do brata Alena koji ju glavom vraća u sredinu gdje se najbolje snalazi T. Dukić i zabija pokraj nemoćnog Matića.

Malo potom OSK je imao priliku doći do izjednačenja. A. Samardžić je prošao po desnoj strani, ubacio za T. Dukića kojeg s leđa ruši domaći branič, a Šentiji preostaje jedini pokazati na bijelu točku. Loptu je uzeo Bašić, no njegov udarac je otišao iznad gola.

Pred kraj poluvremena svoj drugi gol, a za Glavice treći postiže J. Romac.

U drugom poluvremenu nije bilo toliko zanimljivo, obje ekipe su imali nekoliko poluprilika no ništa konkretno.