subota, veljača 28, 2015
OSK je pobjedom nad susjednim Tekstilcem otvorio proljetni dio 1. ŽNL. Bila je to sve samo ne lagano ostvarena pobjeda. Završilo je na koncu 4:3, imao je OSK u 70. minuti vodstvo od 4-1 međutim došlo je do opuštanja što su gosti iskoristili i postigli dva pogotka no sva tri boda su ipak ostala na Golim Brdima.

Spomenimo da je OSK danas bio lišen usluga Marijana Samardžića, Hrvoja Mandaca, Bože Poljaka i Anđelka Šimunovića.

U 4. minuti nakon centaršuta s desne strane glavom puca P. Bašić, lopta je bila neugodna i malo iznenadila vratara gostiju koji ju izbija u korner. OSK je izveo korner, loptu je uhvatio vratar Tekstilca Miljak i degažirao ju na polovicu OSK-a.Iskontrolirao ju je Šentija, u međuvremenu su gosti napravili prebrojavanje i Šentija dodaje samome Roiću koji prizemnim udarcem u lijevu stranu matira Markovića. Hladan tuš za Otočane već na početku susreta.

U 11. minuti za OSK prijeti Samardžić, njegov udarac lijevom nogom otišao je malo iznad gola. U 16. minuti OSK je poravnao. S. Banić-Škojo je dao loptu u dubinu za Vučemilović-Alegića koji do lopte stiže prije Miljka, zaobilazi ga, a Teksov čuvar mreže ga ruši i skrivljuje najstrožu kaznu. Siguran realizator bio je Nikola Bašić. U 32. minuti OSK je došao u vodstvo. Dosuđen je indirekt nakon što je Miljak uhvatio u ruke jednu loptu vraćenu od strane suigrača, a kombinacija Ljubasa, N. Bašića i P. Bašića urodila je plodom budući je potonji udarcem ispod živog zida u desni kut svladao Miljka.

S rezultatom 2:1 se otišlo na odmor, a prvu šansu u drugom dijelu ima OSK u 58. minuti kada je nakon lijepe i tečne akcije pucao A. Banić-Škojo. Dvije minute potom OSK je povećao vodstvo. S. Banić-Škojo je povukao loptu sa svoje polovice, osvojio dosta prostora, odigrao pas do Ljubasa koji je ispratio akciju. Ljubas potom iz prve proigrava ponovno S. Banić-Škoju, a ovaj sa desetak metara iskosa postiže pogodak.

U 66. minuti P. Bašić je centrirao, a glavom pucao Vučemilović-Alegić no to Miljak brani. Ipak, u 71. minuti suradnja ova dva igrača urodila je plodom. P. Bašić je oduzeo jednu loptu, ušao u kazneni prostor gostiju te dodao Vučemiloviću koji zabija sa 6-7 metara.

U 74. minuti novi udarac Vučemilovića i činilo se kako će OSK sve mirno privesti kraju no u 79. minuti nespretan autogol postiže N. Bašić da bi u 85. minuti nakon centaršuta glavom mrežu OSK-a pogodio Stjepan Roić. Bio je to njegov drugi pogodak na današnjoj utakmici no bilo je dovoljno tek da ublaži poraz.

Najbitnije je da je OSK pobjedom otvorio drugi dio te se nadamo da će igra ubuduće biti sve bolja. U sljedećem kolu OSK ide u goste Uraniji iz Baške Vode.

4

Otok, ŠC Gola brda, 28.02., 15:00, 14.kolo 1. ŽNL. Gledatelja: 200.

TEKSTILAC Sinj

3

Suci: Ante Jurić, Ante Proso, Jurica Matoš. Delegat: Vladimir Mikulić.

Strijelci: 0:1 – Roić (5.), 1:1 – N. Bašić sa 11m (16.), 2:1 – P. Bašić (32.), 3:1 – S. Banić-Škojo (60.), 4:1 – Vučemilović-Alegić (71.), 4:2 – N. Bašić autogol (79.), 4:3 – Roić (85.).

Žuti kartoni: OSK – N. Bašić, P. Bašić, Tadić