nedjelja, travanj 19, 2015
Zanimljivu i uzbudljivu utakmicu odigrali su u subotu GOŠK i OSK. Završilo je 2:1 za našu momčad kojoj je ovo prva gostujuća pobjeda u proljetnom dijelu 1. ŽNL  te odlična najava  za utakmicu sezone u subotu kada na Gola Brda stiže vodeća Mladost.

OSK je bio bez A. Banić-Škoje koji je pauzirao zbog tri žuta kartona te bez N. Bašića koji je odsutan zbog poslovnih obaveza. Priliku je od prve minute dobio junior Marko Tadić i odigrao vrlo dobrih 80-ak minuta.

OSK je bolje otvorio susret te u početku pritisnuo GOŠK, a dvije šanse imao je Zvonimir Grgat. U 4. minuti je previše oklijevao te ga je Bonacin blokirao dok je u 7. minuti pucao preko gola. GOŠK potom  uspostavlja ravnotežu te u 16. minuti ima priliku preko N. Zeca nakon ubačaja Šarića iz auta, no udarac glavom bio je preslab da ozbiljnije ugrozi vrata OSK-a. Do kraja poluvremena nije bilo većih šansi.

U vodstvo OSK dolazi početkom drugog dijela. Igrala se 48. minuta kada je vratar domaćih boksao jednu loptu, a ona dolazi do kapetana OSK-a Stipe Banić-Škoje koji sa 15-ak metara pogađa u mrežu. Iako s malo prigoda utakmica je imala dobar ritam. Nakon primljenog pogotka domaćini su krenuli malo ofenzivnije te imali veliku prigodu u 61. minuti. Bonacin je odličnim udarcem zatresao gredu, a na loptu je natrčao Rendić i sa 6-7 metara umjesto u mrežu pucao preko gola. Bila je to stopostotna prilika za domaćine koji su poravnali u 78. minuti. Nakon jedne osvojene lopte na sredini terena krenuli su u kontru, lopta dolazi do Projića koji s desne strane prizemno ubacuje u sredinu gdje se najbolje snalazi Bonacin i zabija za 1:1.

U 85. minuti uslijedila je šansa za OSK. Nino Vučemilović-Alegić jednu dugu loptu primio je na prsa u 16-ercu protivnika, riješio se čuvara i pucao u bliži kut, točno u vratara domaćih. Dvije minute kasnije zbog drugog žutog kartona isključen je branič domaćih Šarić, a u 91. minuti OSK je poveo. Nakon ubačaja Bašića obrana GOŠK-a loptu odbija iz opasne zone no ona se odbija do Ljubasa koji ju je malo poveo i pucao s preko 25 metara te pogodio u desni kut vrata domaćih. Domaćini su nakon pogotka okružili suca Jurića protestirajući i tvrdeći da je ranije bio prekršaj na igraču GOŠK-a koji je ostao ležati.

U 93. minuti Z. Norac-Kevo je dodao do Vučemilović-Alegića koji je prošao stopera i išao sam na vratara domaćih, zaobilazi ga, a ovaj ga ruši te ga sudac isključuje i pokazuje na bijelu točku. Vratar GOŠK-a je nakon te odluke preburno reagirao. Nakon prekida od nekoliko minuta i gužve koja se stvorila činilo se da se sve smirilo no potom je zbog naguravanja isključen Bonacin te je sudac svirao kraj utakmice bez da se izveo kazneni udarac.

OSK je sa ova tri boda zadržao priključak za Mladosti koja ima tri boda više, a kako je već spomenuto u početku teksta, susret između OSK-a i Mladosti se igra u subotu.

GOŠK Kaštel Gomilica

1

Kaštel Gomilica, ŠC Jure Bakotić, 18.04., 17:00, 21. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  50