subota, listopad 6, 2012
I po treći put ove sezone su igrači OSK-a na domaćem terenu uspjeli nadoknaditi početni minus. Podsjetimo, protiv Vinjana je OSK nakon pola sata gubio 0:2 da bi preokrenuo na 3:2 dok je protiv Croatije završilo 2:1 za OSK nakon što su gosti pogotkom Šabića vodili.

Poznato je da trener Pavić ima veliko povjerenje u mlade igrače, a što je dokazano i danas. Od prve minute je pružio priliku Iliji Samardžiću (1994.) i to na osjetljivoj poziciji zadnjeg veznog, a Ilija je u potpunosti opravdao povjerenje odigravši kvalitetnih 90 minuta. Osim toga, Pavić je u nastavku dao priliku i 17-godišnjem Petru Bašić-Šiški koji bi ako sve bude teklo po planu ubrzo mogao i do početne postave. Upravo je to ono što veseli navijače OSK-a. Dok drugi klubovi muku muče sa popunjavanjem ekipe mladim igračima (u prvih 11 su obavezna 3 koja imaju 21 godinu i manje), OSK tih problema nema.

U današnjoj utakmici je u prvih 11 bilo 5 mlađih, a u nastavku su ušla još dvojica. Druga pozitivna stvar je broj igrača u početnoj postavi sa područja Općine Otok. Dok se u prošlosti znalo događati da nema niti jednog, danas je situacija dijametralno suprotna. Od 18 igrača u kadru bilo je čak 12 igrača sa područja Općine Otok, petorica su iz drugih dijelova Cet. krajine dok je jedino Tolj "sa strane".

Kapetansku traku je danas ponio Zvonimir Norac-Kevo koji je još jednom pokazao kakav je lisac kad je praktički iz ničega zabio.

Prvo poluvrijeme je bilo mlako, nije bilo čvrstine da bi u drugom igra OSK-a bila na višoj razini. U 8. minuti Tolj je ubacio iz auta, Dukić glavom prenio u sredinu a Norac-Kevo sa 17m puca iznad gola. Neugodni Topić je prisilio Tolja u 12. minuti da umalo postigne autogol. U 20. je pokušao Vukas, ali bez opasnosti po gol OSK-a. U 28. minuti odlična kombinacija OSK-a iz nekoliko dodira, ali I. Grgat i Dukić nisu uspjeli zabiti. U 32. minuti Goreta je doveo goste u vodstvo na asistenciju Topića. Pred sam kraj poluvremena OSK je uspio smanjiti. Porobija je dao dugu loptu, do koje je došao Norac-Kevo i lagano je gurnuo ispod istrčalog vratara. U 45. je isti igrač mogao zabiti i drugi, ali je malo požurio i ubačaj Tolja mu je prošao iza leđa.

Odmah na početku drugog dijela se vidjelo da je izašla neka druga momčad OSK-a. Ubrzo je došlo i do vodstva OSK-a. Z. Grgat je probio stranu, a lopta dolazi do Dukića koji spretno zabija. Ovaj gol je izazvao veliko oduševljenje s obzirom da mladi napadač u dosadašnjem dijelu sezone nije uspio zabiti, a na treninzima je djelovao možda i najbolje od svih kroz svo vrijeme. U 60. minuti Banić-Škojo je pucao iskosa, ali Tomić brani.

Školska kontra OSK-a u 61. minuti izmamila je pljesak, ali udarac Z. Grgata je blokiran u zadnji čas.

U 65. Z. Grgat je ubacio iz kornera a Banić-Škojo glavom pucao pokraj gola. U 71. za goste prijeti Šuta.

U 79. Banić-Škojo je odlično reagirao i ukrao loptu gostujućem stoperu Šimiću koji ga ruši u 16-ercu i zarađuje izravno isključenje. Siguran realizator 11-erca je bio Porobija. U 85. Tolj je ubacio, Bašić-Šiško je najviše skočio ali udarac glavom je prošao malo pokraj vratnice.

Vrijedi spomenuti da su gosti zadnjih 10-ak minuta igrali s 9 igrača zbog ozljede Cvitkovića, a sve izmjene su bili iskoristili.

Na kraju ne možemo biti nezadovoljni. Igrači su ponovno pokazali karakter i vratili se iz minusa i ponovno je u drugom poluvremenu protivnik sasvim nadigran.

OSK Otok

Otok, ŠC Gola Brda, 6. kolo 1. ŽNL, 06.10.2012., 16:00h.Gledatelja: 150

Urania Baška Voda

Suci: Ivan Ćurak, Marko Kraljević, Stipe Divić. Delegat: Zdeslav Tonković