subota, veljača 1, 2014
- Nakon tri tjedna priprema nogometaši OSK-a odigrali su i prvu prijateljsku utakmicu. Gostovali su u Hrvacama te slavili 4:1 protiv ekipe koja je u 17 kola jesenskog dijela 3. HNL Jug primila tek 7 golova. Mora se spomenuti da su Hrvace ostale bez kvalitetnog stopera Bandale, a zamjenu za njega očigledno još nisu pronašli.

OSK je započeo u formaciji 4-2-3-1. Na golu je bio Frano Labrović, u obrani s desna na lijevo Andrija Bazina, Duje Banić, Marin Samardžić i Denis Gilić. Ispred njih dvojac zadnjih veznih koji je danas odradio rudarski posao – Anđelko Šimunović i Ivan Grgat. Na krilima su bili Stipe Banić-Škojo i Josip Dukić, na mjestu polušpice Zvonimir Grgat koji je nažalost nakon 15 minuta morao napustiti igru, a do tog trenutka je bio i najopasniji igrač. Umjesto njega je ušao Zvonimir Norac-Kevo. Najistureniji je bio Josip Labrović.

Priliku su u nastavku susreta dobili Marijan Samardžić, Ivan Norac-Kevo (koji se pokazao kao solidno rješenje za mjesto stopera), Luka Norac-Kevo, Marko Tadić, Ivan Vladova, Ivica Bašić, Bruno Čikara, Toni Dukić i Antonio Bošnjak.

No nije počelo dobro – Hrvace su povele već u drugoj minuti, a strijelac je bio Đipalo. Ostao je nečuvan na desnoj strani i mirno poentirao. Nedugo potom OSK je poravnao. Labrović je lažnjakom izbacio čuvara, uputio dobar centaršut a Đipalo postiže svoj drugi pogodak na utakmici, na njegovu žalost u vlastitu mrežu.

Kako je susret tekao OSK je sve više dominirao, a ubrzo dolazi i do vodstva. Nakon brze i tečne akcije Banić-Škojo proigrava Z. Grgata koji pogađa mrežu nemoćnog Soldića. Isti igrač je imao dobru priliku i nekoliko minuta kasnije no udarac mu je otišao preko gola. Prijetio je OSK još nekoliko puta, iz daljine, iz prekida no rezultat se do poluvremena nije mijenjao. Pred kraj poluvremena Hrvace su imale kratku dominaciju no nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti.

U drugom poluvremenu je OSK ponovno nametnuo svoj ritam te brzo dolazi do povećanja vodstva. Z. Norac-Kevo je ubacio, a na pravom mjestu se našao Banić-Škojo i pospremio loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je isti igrač nakon fenomenalne asistencije Josipa Dukića koji je vanjskom poslao loptu kapetanu OSK-a, a Šuker ju glavom šalje u suprotni kut.

Svi igrači koji su ušli, a pogotovo kadeti i juniori su iskoristili priliku na najbolji način. Sve u svemu, ova pobjeda je lijep poticaj za daljni rad.

Sudili su Jakov Titlić, Mario Soldić i Marijo Jadrijević.