subota, rujan 1, 2012
          OSK - Vinjani 3:2 (1:2) (Varvoda, Banić-Škojo, Grgat)

Dugo iščekivana prva službena utakmica nove sezone je loše počela za OSK. Gosti iz Vinjana su nakon pola sata igra već imali visokih 0:2, pred kraj poluvremena OSK smanjuje na 1:2 da bi u drugom poluvremenu uslijedio veliki preokret i zaslužena pobjeda domaćih od 3:2.

U ovoj utakmici su se potvrdile riječi trenera OSK-a, Borisa Pavića, koji je rekao da je momčad karakterna i puna samopouzdanja. Prvo poluvrijeme je obilježila loša igra domaćih, bez agresivnosti, bez pravih duela i sa puno preskakanja igre. U drugom dijelu su pogođene prave zamjene te je pobjeda na koncu zaslužena. Očekivala se teška utakmica, ali da će biti ovako infarktna - to nitko nije slutio. Ali, možda je i bolje da se tako krenulo u novu sezonu, da se vidi da nema lakih protivnika i da svako opuštanje može biti kažnjeno.

Utakmicu poluprilikom otvara OSK u 3. minuti kada ubačaj Varvode ne pronalazi put do napadača OSK-a. U 11. kapetan Vinjana, Jozo Juroš, ubacuje a napadač D. Puljiz dobro prima loptu na prsa no njegov udarac sjajno blokira vratar Samardžić. Dvije minute poslije Lozo dovodi goste u vodstvo na dodavanje A. Puljiza. OSK je bio bez šanse do 26. minute kada na ubačaj Tolja za malo kasni Norac-Kevo. U 30. minuti Varvoda loše puca u odličnoj prilici a gosti iz kontre podižu vodstvo. I umjesto izjednačenja eto velikih problema za domaće koje nitko nije očekivao. Strijelac prvog gola je asistirao a D. Puljiz za 7-8 metara zabio.

U 40. prijeti D. Puljiz da bi minutu nakon Varvoda zabio prekrasan gol za smanjene vodstva. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom koji je davao nadu da se u novih 45 minuta može promijeniti rezultat. Pavić je reagirao ubacivanjem Bašića umjesto Norca-Keve. Taj potez se sasvim isplatio jer je Bašić donio potrebnu točnost u pasevima i sportsku drskost a na koncu je i asistirao.

U 49. Banić-Škojo je sjajno primio dugu loptu ali njegov pokušaj loba prolazi neuspješno. Ipak, kapetan OSK-a zabija u 62. na ubačaj Bašića iz kornera. OSK je potom jurnuo u napad što se isplatilo u 83. Banić je proigrao Grgata čiji udarac sa 15-ak metara Pejić ne uspijeva ukrotiti. Do kraja je OSK mogao povećati vodstvo, ali i s ovim rezultatom treba biti više nego zadovoljan.

3

Otok, ŠC Gola Brda, 1. kolo 1. ŽNL, 01.09.2012., 17:00h. Gledatelja: 200

Vinjani

2

Suci: Teo Pavić, Marko Kraljević, Antonija Grbavac. Deelegat: Jakov Juretić

Strijelci: 0:1 – Lozo (11.), 0:2 – D. Puljiz (30.), 1:2 – Varvoda (41.), 2:2 – Banić-Škojo (63.), 3:2 – Grgat (84.)

Trener: Alen Kljenak

Ostali rezultati: Omladinac - Mračaj 1:3, GOŠK - Trogir 1912 1:0, Urania - Jadran 3:2, Orkan - Postira 1:0, Mladost - Glavice 2:1

nk-oskotok @ 23:52 |Komentiraj | Komentari: 0