srijeda, travanj 10, 2013
Na današnji dan, 10. travnja 2012. novim trenerom OSK-a je postao Boris Pavić. Na klupi otočkog kluba je naslijedio Nenada Vučkovića. Pod Pavićem je OSK dosad odigrao 26 službenih utakmica, ostvario 10 pobjeda, 6 neriješenih utakmica te 10 poraza uz gol razliku 50:34 što pokazuje da Pavić preferira otvoren, napadački nogomet.

Premijeru je imao u Vranjicu gdje je poražen sa tijesnih 3:2. Već iduće kolo bilo je sjajno, pao je Jadran sa 3:0 dok su do kraja prošle sezone na Golim Brdima bile deklasirane Glavice te Vinjani.

Porazi su zabilježeni u gostima kod Kamena, koji je na koncu bio i prvak te u Prološcu dok je OSK bez pogodaka odigrao u Kaštel Gomilici.

Na ljeto se krenulo od početka, odrađene su sjajne pripreme te je bilo razloga za optimizam unatoč tome što se klub opredijelio za sezonu stabilizacije i promoviranja vlastitih igrača pa i na štetu rezultata. Samim time je bilo i zanimljivije pratiti kako se sve to razvija.

Nova sezona je otvorena pobjedom protiv Vinjana sa 3:2 dok je prvo veće prizemljenje stiglo u Prološcu gdje je Mladost tada slavila sa 3:0. No momčad nije tada vodio Pavić s obzirom da je jedan kratki period boravio u Sarajevu na polaganju za UEFA Pro licencu. Možda najljepšu utakmicu smo vidjeli  u 11. kolu kada je OSK slavio u Postirama sa 4:2 uz nekoliko eurogolova. Polusezona je zaključena porazom u Tučepima sa 3:2, a u toj utakmici je po krivu prošlo sve što je moglo.

U drugi dio tekuće sezone se ušlo sa ne pretjerano brojčano bogatim kadrom no ipak kadrom u kojem ima kvalitetnih pojedinaca o kojima se već priča u nogometnim krugovima. U kupu se doguralo do 2. kola kada je OSK ispao od Hrvaca dok je polusezona otvorena porazom u Vinjanima. Već kolo poslije još jedna odlična utakmica OSK-a i pobjeda od 9:0 nad Trogirom 1912.

Najveći dobitak ove sezone je uspješno promoviranje mlađih igrača što će reći da je cilj koji je klub postavio ispunjen, a tu se prvenstveno misli na Bašić-Šišku, I. Samardžića te Z. i I. Grgata koji su postali neizostavni članovi prve momčadi.

Pitali smo Borisa Pavića što je zatekao kad je došao u klub:

- Situacija je bila poljuljana, igrači su bili bez samopouzdanja i demotivirani. OSK je imao loš niz od pet utakmica u nizu bez pobjede te smo odlučili prvenstveno raditi na tom psihološkom dizanju ekipe. Držim da smo u tome i uspjeli, stvorila se radna atmosfera te se osvojilo visoko 4. mjesto.

U novu sezonu se krenulo sa zanimljivom ekipom:

- Tako je, kraj protekle sezone je bila svojevrsna selekcija. Bili smo ostali bez dva najbolja igrača – Bašića koji je otišao u Litvu te Vardića koji je prešao u Hrvace no doveli smo nekoliko karakternih igrača – Tolja i Runju koji su bili veliki dobitak za mladu ekipu koju smo imali i koju imamo.

U jesenskom dijelu smo osvojili 50% bodova te na neki način riješili sezonu. Ostali smo bez nekolicine igrača poput Blaževića, Runje i Sučića no mladi igrači su pokazali kvalitetu te tvrdim da neki od njih već sada mogu igrati dva ranga više. Ova liga je zapravo idealna za sazrijevanje mlađima i tko tu uspije sigurno će imati dobru karijeru. Dali smo priliku svim domaćim igračima, uz dva-tri kvalitetna igrača u svakoj liniji ova ekipa sljedeće sezone može igrati glavnu ulogu. OSK i po infrastrukturi i po renomeu zaslužuje igrati 3. ligu te bi već sljedeće sezone to mogla biti realnost, bilo to sa mnom ili bez mene.

Dodao bih da smo u ovu godinu dana imali preko 200 aktivnosti, točnije 172 treninga, 26 službenih i 10 prijateljskih utakmica te je cijela godina protekla bez ekscesa. To se vidi i na terenu te sam ponosan na činjenicu da je ekipa jedna od najfair u ligi, točnije sa 29 žutih i bez crvenih kartona u ovoj sezoni.

U nekim utakmicama nam je nedostajao faktor iskustva te smo zaslužili više bodova nego što imamo no što je tu je. U drugom dijelu smo pojačali treninge 10-20% što je koristilo nekim pojedincima.

Za kraj bih se zahvalio svima u klubu na dosadašnjoj suradnji – počevši od predsjednika, direktora pa do tajnika koji su na raspolaganju 0-24. Ova godina je prošla izrazito brzo što će reći da mi je bilo ugodno u Otoku. Također, i sam sam stekao jedno bogato iskustvo koje će mi zasigurno koristiti u budućnosti.

nk-oskotok @ 10:09 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare