četvrtak, kolovoz 28, 2014
Prenosimo Vam kompletan članak sa portala ferata.hr

---

Narednog vikenda s natjecanjem kreće i Prva županijska liga u kojoj će OSK-u društvo praviti sinjski Tekstilac, ali nažalost ne i Glavice koje su se spustile u rang niže. Otočani u prvenstvo ulaze s novim trenerom na klupi, nekoliko novih igrača, dosta iskustva, ali i velikom željom da pomrse račune momčadima koje su već najavile borbu za prvo mjesto.

OSK je protekle sezone pod vodstvom Borisa Pavića igrao u toplo-hladnom ritmu, s nizom sjajnih rezultata i vrlo dopadljivih predstava, ali bilo je tu i neočekivanih posrtanja, zbog čega je prvenstvo zaključeno oko sredine ljestvice, ali uz dojam kako je moglo i bolje.

Pavić ipak kraj sezone nije dočekao na mjestu prvog trenera, dogovor je bio kraj suradnje, pa je završnih sedam kola s klupe odradio bivši igrač OSK-a Ante Porobija koji je vrlo brzo shvatio koliko je zahtjevan i stresan trenerski poziv. No, za ovu je doveden Mirko Labrović, trener koji se dokazao na nekoliko adresa pa je samim time letvica očekivanja prirodno narasla.

Ostali su Otočani i bez najboljeg igrača i strijelca iz prošle sezone, Josipa Dukića, koji je karijeru odlučio graditi u Hrvacama, međutim u svoje su redove doveli nekoliko prekaljenih nogometaša (Hrvoje Mandac, Bože Poljak, Josip Vardić), ali nema sumnje kako Labrovića čeka vrlo težak posao uštimati otočki nogometni orkestar i napraviti korak naprijed u odnosu na prošlu sezonu.

Kadar: Marijan Samardžić, Ivan Marković, Duje Banić, Marin Samardžić, Hrvoje Varvoda, Hrvoje Mandac, Ivan Norac-Kevo, Anđelko Šimunović, Ivan Grgat, Stipe Putnik, Josip Vardić, Bože Poljak, Nikola Bašić, Neven-Ivan Vukas, Stipe Banić-Škojo, Zvonimir Norac – Kevo, Zvonimir Grgat, Alen Samardžić, Ante Banić-Škojo, Dominik Plavša.

Otišli: Josip Dukić, (Hrvace), Frano Labrović (Hrvace), Petar Mažurin (Tekstilac), Denis Gilić.

Došli: Hrvoje Mandac (Junak), Bože Poljak (Hrvace), Ante Banić-Škojo (Split), Dominik Plavša (Split), Josip Vardić (Hrvace) i Ivan Marković (Glavice)

Pogled Mirka Labrovića na pripreme, kadar i sezonu…

Koliko ste zadovoljni s pripremnim dijelom?

“U pripremnom dijelu smo odigrali osam utakmica, od ogleda protiv drugoligaša, do onih s klubovima koji se natječu rang niže. Vidio sam kroz pripreme da imamo dosta potencijala, dobro je to izgledalo u fazi obrane, ali u igri prema naprijed nismo bili dobri i tu leži veliki prostor za napredak. Evidentan je izostanak pravog gol igrača, ali navalna linija je najmlađi dio momčadi i tu treba dosta rada te samim time i strpljenja. Znam da me čeka težak posao, ali cilj mi je uravnotežiti sve linije i iskoristiti sav potencijal koji momčad ima.”

Očekivanja od sezone?

“Teško je to reći, jer u momčadi imam nekoliko odličnih igrača koji su već neko vrijeme bez igračkog kontinuiteta i pravih utakmica, poput Mandaca, Poljaka, Vardića, Varvode, pa tek treba vidjeti gdje smo u odnosu na druge. Kada bi doveli jednog ili dva igrača u ofenzivni dio momčadi, onda bi bili silno opasni. Očekujem borbu za gornji dio tablice, želim da napravimo korak naprijed u odnosu na prošlu sezonu. Nikoga nećemo podcijeniti, liga je jaka, ali vjerujem da ćemo i mi biti u svom dobrom izdanju u što više utakmica.”

Favoriti prvenstva?

“Tu će biti dosta borbe, jer dosta je onih koji žele naslov prvaka i Treću ligu. Svoju priliku će sigurno tražiti Uskok, Jadran KS, Mračaj, Omladinac, Mladost, a koliko čujem i Uranija. Tko će od njih iskočiti i tko će prije složiti sve kockice je nezahvalno prognozirati, ali očekuje nas jako izjednačena borba za vrh.”