ponedjeljak, siječanj 19, 2015
Uprava NK OSK za novog trenera seniorske momčadi imenovala je 30-godišnjeg Petra Bašića. Bašić, ili popularnije Bosi, obavljati će funkciju trenera-igrača. Ne trebamo govoriti što OSK igrački dobija s njegovim angažmanom. Posljednje 2,5 godine proveo je u inozemstvu nastupajući u prvoj litvanskoj ligi i prvoj ligi BiH, a u sva tri kluba (Atlantas, Suduva, Čelik) bio je ponajbolji igrač. U igračkoj karijeri je nastupao za sljedeće klubove: OSK, Hajduk, Hrvace, Junak, Šibenik, Zadar, Solin, Mosor, Primorac (B), Mladost, Papa, Atlantas, Suduva i Čelik. Za OSK je nastupao kroz četiri sezone, u ukupno 57 utakmica i postigao je 17 golova. Debitirao je sa 17 godina, 08.09.2001. u 3:0 domaćoj pobjedi protiv Sloge iz Mravinaca. Prvi pogodak postigao je 13.10.2001. u 0:2 gostujućoj pobjedi protiv Imotskoga.

Što se tiče trenerskog dijela činjenica je da nema iskustva no prošao je mnogo toga u karijeri i zasigurno dosta naučio te ako već ima ambicije biti trenerom onda je najbolje da s time krene u matičnome klubu. Mi mu želimo mnogo sreće u teškom i odgovornom zadatku koji ga očekuje.

Za klupsku stranicu Bašić je rekao: - Razgovori su započeli protekli tjedan i okončani su dogovorom na obostrano zadovoljstvo. Zahvaljujem se Upravi na ukazanom povjerenju i nestrpljivo iščekujem početak priprema.

- Pripreme će započeti prozivkom koja je zakazana za srijedu u 17 sati. Moramo vidjeti s čime raspolažemo jer imamo neke naznake odlazaka, a potom ćemo odlučiti o daljnjim koracima. Što se tiče kadra poznajem sve igrače, s većinom sam skupa i igrao tako da oko toga nema problema.

- S treninzima krećemo u četvrtak. Plan je napraviti tri lakša uvodna treninga dok bi od sljedećeg tjedna započeli sa ozbiljnim radom. U pripremnom periodu cilj je odigrati što više prijateljskih utakmica kako bismo što spremniji dočekali nastavak prvenstva, a prva službena utakmica nam je na rasporedu 15.02. u Vrlici.

- U svakoj utakmici ćemo ići na pobjedu, cilj nam je biti u vrhu lige, a vjerujem da s ovim kadrom i još pokojim igračem to i možemo.

Dodajmo da se u narednom periodu može očekivati angažiranje još nekoliko igrača.

Za kraj spomenimo da ovo nije prvi put da OSK vodi igrač-trener. U sezoni 2001/02 za trenera-igrača je imenovan Damir Matijašević (zanimljivo, također je kao i Bašić tada imao 30 godina) te je na toj funkciji bio ukupno pet godina.