ponedjeljak, travanj 7, 2014
Mlađe kategorije protekli vikend odigrale su svoje utakmice.

Mlađi i stariji pioniri su snage odmjerili sa RNK Split. U utakmici mlađih pionira Split je dominirao što se tiče posjeda lopte, no ipak se očekivala uvjerljivija igra od mladih nada splitskog prvoligaša. U vodstvo su došli u 8. minuti iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara, a poznato je da je to u mlađim pionirima praktički kao jedanaesterac. U 19. minuti nakon jednog solo prodora gosti povećavaju vodstvo da bi konačan rezultat bio postavljen u 47. minuti.

OSK: Vugdelija, Norac-Kevo, Milanović-Trapo, Vojković, Andr. Vuleta, Samardžić, F. Munivrana, M. Munivrana, Ante Vuleta, Tomašević, A. Erceg, M. Erceg, Žižić-Gušo.

U utakmici starijih pionira Split je slavio sa visokih 8:0. Već nakon prvog poluvremena bilo je 0:6 da bi se nakon što su gosti napravili 5-6 izmjena igralo ravnopravnije.

OSK ima težak raspored jer mu za tjedan dana stiže Hajduk, a iluzorno je očekivati nešto od tih dvoboja.

OSK: Mačina, Marković, Jukić (od 36. Marinović), Norac-Kevo, Vuleta, Bečko, Š. Grgat, Bitunjac, L. Milanović-Trapo, K. Grgat,  M. Milanović-Trapo.

Kadeti i juniori su gostovali u Vranjicu te osvojili 4 boda.

U uvodu kadetske utakmice bolje igraju domaćini te su nekoliko puta zaprijetili no vratar OSK-a Bašić sve je situacije bez problema riješavao.

Ipak, kako to u nogometu biva – protivnik te kazni ako ne iskoristiš prilike. U 25. minuti domaća ekipa gubi jednu loptu na sredini terena, OSK odigrava brzu kontru, lopta dolazi na lijevu stranu do Tadića koji prizemnom loptom upošljava Bošnjaka koji je odlično ispratio cijelu akciju te sa 10-ak metara matira domaćeg vratara.

U 31. minuti Žižić, među svojim suigračima znan kao RONALBEKEM, je sa nekoliko lažnjaka slomio domaće braniče te pogodio mrežu nemoćnog vratar Omladinca.

Ubrzo nakon početka drugog poluvremena rođeni strijelac Tomislav Samardžić koristi lošu procjenu domaće obrane, uzima loptu te hladnokrvno zaobilazi vratara Omladinca i posprema loptu u mrežu.  Konačan rezultat postavljen je u 71. minuti kada je Antonio Erceg u maniri pravog napadača pogodio sa 15 metara u lijevi kut vrata Omladinca.

OSK: L. Bašić, Delija, Marković, Čikara, P. Erceg, Žižić, Bošnjak (od 57. A. Erceg), I. Bašić (od 61. Bitunjac), Samardžić, Vladova, Tadić (od 65. Norac-Kevo).

Juniorska utakmica je bila puna uzbuđenja iako se na početku nije tako činilo jer su domaćini dominirali za razliku od uspavanih igrača OSK-a.

Prijetili su domaćini od početka da bi u vodstvo došli u 27. minute nakon loše komunikacije gostiju na jednu dugu loptu. Povećanje vodstva stiže deset minuta poslije i činilo se da je pitanje pobjednika riješeno jer OSK nije niti jednom zaprijetio. U 51. minuti i treća lopta završava iza leđa vratara OSK-a Vulete.

Samo minutu poslije Neven-Ivan Vukas odlično je primio jednu dugu loptu te sjajnim udarcem pogodio suprotne rašlje. Pravi eurogol! OSK potom ubacuje u brzinu više te prijeti prvenstveno preko Alena Samardžića koji je izborio kazneni udarac u 74. minuti. Siguran realizator bio je Ivan Katić. Presing OSK-a se pojačava ali sjajni vratar domaćih čita udarce Dukića, A. Samardžića i Katića. Ipak u 84. minuti bio je nemoćan. Katić je na vrhu 16-erca primio loptu od Dukića te naciljao suprotni kut. Vratar Omladinca se ispružio koliko je dug i širok ali taj udarac je bio neobranjiv. Panika se uvukla u redove domaće momčadi te je u 88. minuti ponovno srušen A. Samardžić u 16-ercu Omladinca. Glavni sudac ništa ne sudi ali drugi pomoćni sudac maše zastavicom i ulazi u teren da bi se nakon konzultacije glavni sudac odlučio dosuditi podbacivanje lopte. Situacija koja je izazvala mnogo zbunjenosti kod obje momčadi jer je zaključak svih bio da je pomoćnik sigalizirao 11-erac pa ostaje pitanje zašto nije uvažena ta sugestija. Na kraju se ipak ne može biti nezadovoljan bodom nakon minusa od tri pogotka.

OSK: Vuleta, J. Samardžić, M. Laco, J. Laco, Šušnjara, A. Vukas, A. Samardžić, Norac-Kevo, N.-I. Vukas, Dukić, Katić.

Stariji početnici OSK-a, koje vodi Nediljko Krešo Erceg, jučer su u 13. kolu Lige Cetinske krajine sa 4:3 svladali Čaporice te su vodeći na ljestvici sa dva boda više od drugoplasiranog Junaka. Strijelci su bili Vinko Džimbeg (2) te Filip Vugdelija i Petar Jukić.

nk-oskotok @ 11:42 |Komentiraj | Komentari: 0