ponedjeljak, studeni 2, 2015
- Mlađe kategorije OSK-a protekli su vikend odigrale 6 utakmica te ostvarile tri pobjede, dva poraza i jednu neriješenu utakmicu.

SUBOTA - 31.10.

1. ŽNL - Pioniri - Grupa B - 7. kolo:

OSK - Kamen 1:1 (Ante Vuleta 25')

Pioniri OSK-a u subotu su na Golim Brdima podijelili bodove sa Kamenom. Svakoj momčadi je pripalo po jedno poluvrijeme tako da je na koncu ovaj ishod i najrealniji. OSK je dobro otvorio utakmicu, dominirao, a priliku da dovede OSK u vodstvo propustio je Amdrijano Vuleta u 20. minuti kada mu je udarac s bijele točke obranio gostujući vratar. Ipak, OSK je poveo pet minuta kasnije kada je jedna dubinska lopta došla do Ante Vulete koji sa 16 metara pogađa u suprotni kut. Dobru prigodu za OSK prije toga propustio je i Tomašević.

U drugom dijelu Kamen je tražio izjednačenje te do njega došao u 57. minuti nakon kornera. Do kraja se mreže više nisu tresle te je završilo 1:1.

OSK: Vugdelija (od 36. Vladova), Munivrana (od 36. Norac-Kevo), Marko Erceg (od 36. Laco), Vojković, Marinović, And. Vuleta, A. Erceg (od 36. Žižić), Tomašević (od 36. Kamber), Žižić-Gušo (od 36. Mateo Erceg), M. Vuleta, Ante Vuleta (od 36. Milanović-Trapo). Trener: Anđelko Šimunović.

1. ŽNL - Kadeti - Grupa B - 7. kolo:

OSK - Kamen 1:2 (Luka Milanović-Trapo 48')

Kadeti OSK-a nisu nastavili s dobrim rezultatima, podbacili su u susretu s Kamenom te izgubili sa 2:1. Iako su dobro ušli u utakmici i stvorili nekoliko prigoda naši igrači nisu uspjeli matirati vratara gostiju što je u 32. minuti za nogom pošlo gostima koji su zabli udarcem sa 18 metara. OSK drugo poluvrijeme dobro otvara te pritisak rezultira izjednačenjem kojeg je donio Luka Milanović-Trapo. Nakon toga veliku prigodu za preokret propušta M. Milanović-Trapo poslije odličnog dodavanja K. Grgata. Gosti su ostali sa igračem manje ali su dobro čuvali svoja vrata te čekali prigodu da ugroze gol OSK-a, a dočekali su je u 73. minuti kada zabijaju glavom poslije ubačaja s polu-distance.

OSK: Mačina, Vuleta (od 76. Š. Grgat), Norac-Kevo, Jukić, Erceg, F. Grgat, L. Milanović-Trapo, Marinović (od 41. K. Grgat), Marković (od 41. Bečko), Bitunjac, M. Milanović-Trapo. Trener: Ivan Samardžić.

Početnici: OSK - Junak 2 3:0 (Matej Plavša 3)

Mlađi početnici: OSK - Junak 2 5:2 (Ivan Jukić 2, Dominik Tadić, Ivan Botica, Marin Radnić)

NEDJELJA - 01.11.

1. ŽNL - Mlađi pioniri - Grupa B - 7. kolo:

OSK - Kamen 0:1

Naši mlađi pioniri ugostili su vršnjake iz Kamena koji su najbolja momčad lige i imaju stopostotni učinak. Ipak, većinu prvog poluvremena OSK je bio bolji protivnik, a velike prigode u prvih 10-ak minuta propustili su Gabriel Norac-Kljajo i David Kamber. Minutu prije odlaska na odmor gosti su poveli poslije nesporazuma vratara i obrane OSK-a. Drugi dio je bio manje uzbudljiv, igralo se tvrdo, a najveću šansu za OSK imao je Ivan Marinović koji je pucao pokraj gola sa otprilike 12-13 metara.

OSK: Bečko, Bazo, Grgat, Vuleta, Vugdelija, Omrčen-Loko, Kamber, Džimbeg, Marinović, Norac-Kljajo, Žižić. Još su igrali: Bašić, Katić, Šiško, Mijoč. Trener: Bože Poljak.

1. ŽNL - Juniori - Grupa B - 7. kolo:

Juniori su jedina kategorija koja je u četiri vikend-utakmice protiv Kamena uspjela svladati nogometaše iz Ivanbegovine. Nakon izjednačenog uvoda OSK je poveo u 14. minuti. Marin Samardžić ubacio je iz prekida, Franko Žižić glavom pogodio vratnicu da bi mu se lopta potom ponovno odbila te ju iz drugog pokušaja  šalje u mrežu. Četiri minute poslije OSK je povećao vodstvo - Antonio Bošnjak uputio je poluvisoki ubačaj s desne strane koji u svoju mrežu šalje gostujući branič. Kamen na 2:1 smanjuje u 24. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca te se na odmor otišlo s prednošću OSK-a. U drugom dijelu nije bilo puno prilika, a Kamen je smanjio u 78. minuti nakon višeminutnog pritiska, pogodak je postigao njihov napadač koji se lijepo okrenuo i lijevom nogom sa 17-18 metara pogodio u kut. Ipak, ponovno se budi naša momčad te u 85. minuti kapetan Ivica Bašić postiže gol nakon kornera za tri boda.

OSK: Mačina, Bošnjak, Marković (od 59. Erceg), Žižić, Čikara, A. Erceg (od 59. L. Milanović-Trapo), Bašić, Delija (od 82. Katić), Grgat (od 46. M. Milanović-Trapo (od 75. Vuleta)), Samardžić, Tadić. Trener: Petar Džaja.

nk-oskotok @ 10:09 |Isključeno | Komentari: 0