ponedjeljak, studeni 16, 2015
- Protekli vikend je rezultatski bio najbolji za OSK u ovoj sezoni, ostvareno je 5 pobjeda u 5 susreta. Naravno, jedna pobjeda se odnosi na seniore dok su u ostala 4 susreta slavile mlađe kategorije - mlađi pioniri i juniori protiv Tekstilca, a mlađi i stariji početnici protiv Junaka 2. Pioniri i kadeti su bili slobodni.

1. ŽNL - Mlađi pioniri - Grupa B - 9. kolo:

OSK - Tekstilac 3:1 (Ivan Marinović 6', Gabriel Norac-Kljajo 34', David Kamber 50')

Mlađi pioniri odigrali su odličnu utakmicu te zasluženo slavili protiv Tekstilca. Od početka su preuzeli inicijativu te dobar ulazak naplatili pogotkom Ivana Marinovića u 6. minuti koji je nakon dubinske lopte izašao sam na gostujućeg vratara te mirno loptu poslao u mrežu. Imao je OSK još nekoliko prigoda, posebno je opasno bilo nakon tri kornera gdje su gosti spašavali svoja vratara doslovno na gol-crti. Tekstilac je imao prigodu u 20. minuti, ali njihov napadač je loše pucao.

Prvi korner u drugom poluvremenu donio je novi pogodak u mreži gostiju - Vinko Džimbeg je ubacio, lopta prošla sve do druge vratnice gdje ju zakucava Gabriel Norac-Kljajo. U 50. minuti na 3:0 povisio je David Kamber udarcem sa 18 metara poslije prekrasne akcije OSK-a. Gosti su imali nekoliko dobrih prigoda, ali nesavladiv je na golu OSK-a bio Toni Bečko. Dvije minute prije kraja gosti su ipak postigli počasni pogodak za konačnih 3:1.

OSK: P. Bečko, Bazo, Džimbeg, Vuleta, Vugdelija, Omrčen-Loko, Kamber, P. Bašić, Marinović, Norac-Kljajo, Žižić. Još su igrali: T. Bečko, E. Šimunović, I. Bašić, Samardžić, Šiško, F. Šimunović, Mijoč. Trener: Bože Poljak.

1. ŽNL - Juniori - Grupa B - 9. kolo:

OSK - Tekstilac 1:0 (Ivica Bašić 60')

Juniori OSK-a odigrali su dosta kvalitetnu utakmicu iako su igrali bez nekoliko ponajboljih igrača. Ipak, bilo je prisutno veliko zalaganje i želja za pobjedom što je na kraju i nagrađeno sa tri boda. Vrijedi spomenuti i odličnu igru kompletne obrane zahvaljujući kojoj je vratar OSK-a Mačina bio praktički besposlen.

U prvom poluvremenu u dvije izgledne prigode našao se Tomislav Samardžić - u prvoj je pucao preko gola, a u drugoj je loše pucao.

U drugom poluvremenu OSK je tražio pogodak te do njega došao u 60. minuti. Slobodni udarac na 20-ak metara izborio je Mihovil Delija, a loptu u mrežu uz pomoć vratnice poslao kapetan OSK-a Ivica Bašić. Nedugo potom sa 25-30 metara dobro je pucao Antonio Erceg, a nakon toga je u solo prodoru 3-4 protivnika iza sebe ostavio hitri Luka Milanović-Trapo te je prava šteta što je lopta otišla pokraj gola umjesto u mrežu.

Za kraj spomenimo da je nakon tri mjeseca pauze prve minute upisao Ivan Vladova. Podsjetimo, ozlijedio se u kolovozu na utakmici seniora OSK-Glavice.

OSK: Mačina, A. Erceg (od 86. Vuleta), Marković, L. Erceg, Čikara, F. Grgat, Bašić, Delija (od 78. Vladova), Samardžić (od 73. J. Grgat), Tadić (od 82. Bošnjak), M. Milanović-Trapo (od 46. L. Milanović-Trapo). Trener: Petar Džaja.

Liga Cetinske krajine

Mlađi početnici: Junak 2 - OSK 1:6 (Ivan Jukić 3, David Erceg 2, Ivan Bilokapić)

Početnici: Junak 2 - OSK 1:7 (Šime Projić 3, Jure Škopljanac-Mačina, Tomislav Jurković, Ivan Munivrana, Mihael Žižić)

nk-oskotok @ 11:00 |Isključeno | Komentari: 0