nedjelja, rujan 21, 2014
- Seniori OSK-a ubilježili su prvu pobjedu u novoj sezoni. U gostima u Kaštel Sućurcu sa 3:2 su bili bolji od domaćeg Jadrana. Bila je to uzbudljiva utakmica puna preokreta. OSK je više od sat vremena igrao sa igračem manje i zrelom igrom svladao dojučerašnjeg trećeligaša.

Labrović na raspolaganju nije imao I. Grgata dok je prve minute u novoj sezoni upisao i odlično iskoristio Ante Banić-Škojo. Novost je bila i prekomandiranje Vardića na poziciju desnog beka.

Bilo je to otvaranje kakvo je OSK samo poželjeti mogao, nakon 10 minuta bilo je 0:2

Igrala se 5. minuta kada je na 20 metara od domaćeg gola dosuđen prekršaj za OSK. Loptu je namjestio Nikola Bašić, pucao, a na putu prema golu odbija se od živog zida, mijenja smjer i vara domaćeg vratara. Nije se Jadran oporavio od početnog šoka, a već je bilo 0:2. Samardžić je ispucao jednu loptu, domaći stoper Gabela teško griješi u namjeri da glavom vrati loptu svom vrataru što koristi Stipe Banić-Škojo i pogađa praznu mrežu.

U 22. minuti Jadran je smanjio. Nakon kornera netko od domaćih puca, Samardžić brani, a odbijenu loptu Elez posprema u mrežu. U 25. minuti iz slobodnog udarca pucao je ponovno Bašić, prošlo je malo uz stativu.

U 30. minuti bilo je 2:2. Lopta je Mandaca pogodila u ruku i iako je ruka bila uz tijelo sudac je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator ponovno je bio Elez. Nakon toga je zbog nesportskog ponašanja isključen vratar OSK-a Samardžić. Činilo se u tom trenutku da je situacija za OSK bezizlazna budući da na klupi nije bilo zamjenskog vratara (Marković je ozlijeđen). Na gol je stao kapetan OSK-a Stipe Banić-Škojo i odlično odradio svoju zadaću.

Do kraja poluvremena OSK je izdržao pritisak domaćih koji ipak nisu opasnije zaprijetili. OSK je imao priliku u 45. minuti, no povratna lopta nije bila dobra.

Drugo poluvrijeme OSK je odigrao na taktički visokom nivou, a osim toga i trkački su bili iznimno raspoloženi. Sve linije su funkcionirale besprijekorno onemogućujući domaćoj ekipi da iole ozbiljnije zaprijeti.

U 60. minuti OSK je poveo nakon sjajne akcije. Ivan Norac-Kevo povukao je loptu, odigrao do A. Banić-Škoje koji proigrava Z. Grgata, a ovaj se poput metka sjurio lijevom stranom i probio sve do peterca te odigrao povratnu loptu za A. Banić-Škoju koji sa 10-ak metara zabija za erupciju oduševljenja među OSK-ovcima.

Jadran je iz igre teško dolazio do prilike, ali su zato imali jedan opasan pokušaj iz slobodnog udarca u 78. minuti. U 82. minuti Jadran je iskoristio višak igrača na svojoj desnoj strani, organizirao dobru akciju, a udarac sa 13-14 metara sjajnim refleksom iz samog kuta vadi Stipe Banić-Škojo. Bio je to udarac kojeg bi teško branili i mnogi vratari. Do kraja je OSK uspio sačuvati svoju mrežu.

Sve u svemu, velika pobjeda s obzirom na sve okolnosti. U subotu u Otoku gostuje Uskok.

JADRAN KS Kaštel Sućurac

2

Kaštel Sućurac, Igralište Zrinjski, 20.09., 16:30, 3. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100.

3

Suci: Josip Borzić, Miroslav Čalo, Mario Vrkić. Delegat: Mate Tandara.

NK Jadran KS

Strijelci: 0:1 – Bašić (5.), 0:2 – S. Banić-Škojo (10.), 1:2 – Elez (22.). 2:2 – Elez sa 11m (30.), 2:3 – A. Banić-Škojo (60.)

Žuti kartoni: Jadran KS – Gabela, Periš, Katić