ponedjeljak, travanj 18, 2016
- U najavi utakmice rekli smo kako OSK u gostima u drugom dijelu pruža odlične partije, a tako je bilo i u subotu u Sinju gdje je OSK protiv domaćeg Junaka ostvario prvu proljetnu gostujuću pobjedu. Lokalni derbi uvijek je više od obične prvenstvene utakmice, a tako je bilo i ovaj put. Oko 800 gledatelja došlo je popratiti ovaj zanimljivi susret, a među njima i veliki broj Otočana pa je tako OSK imao odličnu i bučnu podršku s tribina. Navijači OSK-a su bili, kako se voli kazati, 12. igrač momčadi te im se ovim putem zahvaljujemo na podršci koju pružaju kroz cijelo prvenstvo, kako u Otoku tako i u gostima. Ne sumnjamo kako će sutra biti na visokom nivou u domaćem dvoboju protiv Vala.

Za ovaj dvoboj OSK je bio lišen usluga Grgata, Norca-Keve i trenera-igrača Bašića. Priliku je od prve minute dobio Plavša, na desnom beku igrao je N. Bašić, ispred njega A. Banić-Škojo dok je ostatak momčadi bio standardan. Uz dvostrukog strijelca Ivana Samardžića odlične partije pružio je stoperski dvojac Banić-Karamarko te Bašić-Šiško. Ni ostatak momčadi nije zaostajao te je ovo bila pobjeda kolektiva.

OSK je kudikamo bolje igrao od domaćina, a pogotovo u prvih 45 minuta. Od početka se postavio čvrsto i hrabro što je uz veliku količinu trke rezultiralo zasluženom pobjedom. Nakon uvodnog dijela bez prigoda u 15. minuti bilježimo prvu šansu. S. Banić-Škojo je proigrao I. Samardžića koji je s desne strane ubacio povratnu loptu koju je prvo promašio S. Banić-Škojo da bi zatim s 15 metara preko gola pucao Plavša. OSK je poveo u 23. minuti - Plavša je odličnom loptom uposlio I. Samardžića koji s lijeve strane snažnim i preciznim udarcem iz teške pozicije trese mrežu domaćih za slavlje na terenu i dijelu tribine gdje su bili navijači OSK-a.

OSK je nastavio u odličnom ritmu, a u 32. minuti je podebljao vodstvo. Nakon kombinacije A. Banić-Škoje i Bašić-Šiške potonji je u 16-ercu domačih srušen od strane Vučkovića, a sudac Soldić pokazuje na bijelu točku s koje je precizan I. Samardžić za svoj drugi pogodak na susretu. Junak se nakon toga probudio te do kraja poluvremena zaprijetio preko Sablića i Hrgovića. Udarac Sablića obranio je vratar OSK-a Samardžić dok je Hrgovićev pokušaj iz slobodnog udarca otišao preko gola.

U drugom dijelu prvu šansu imaju domaćini, u 49. minuti zaprijetio je Bandalo. OSK je u 54. minuti imao prigodu da riješi sve dvojbe oko pobjednika - nakon akcije po desnoj strani A. Banić-Škojo je odigrao povratnu loptu za Bašić-Šišku koji sa 16 metara puca pokraj gola. U 56. minuti uslijedila je jedna kontra domaćih nakon koje su domaćini nekoliko puta pucali, ali svaki put je kao pobjednik izlazio Marijan Samardžić. Minutu kasnije na drugoj strani ponovno puca Bašić-Šiško, no udarac je išao točno u vratara domaćih Banića.

Junak je vodstvo OSK-a smanjio u 67. minuti kada je nakon povratne lopte Roglića preciznim prizemnim udarcem mrežu OSK-a pogodio najbolji strijelac domaće momčadi Željko Sablić. Minutu kasnije šansu je imao Samac, ali je bio neprecizan. Do kraja je Junak pritiskao OSK-a ali ozbiljnije nisu zaprijetili te je naša momčad zasluženo s navijačima proslavila tri boda.

Ovu pobjedu treba potvrditi sutra protiv Vala. Utakmica na Golim brdima počinje u 16:30 sati, a zbog tri žuta kartona pravo nastupa za OSK nema Dominik Plavša.

Junak - OSK 1:2

Sinj - Gradski stadion

Gledatelja: 800

Sudac: Mario Soldić (Potravlje). Pomoćnici: Josip Katuša (Raštane) i Neven Šimunac (L. Ostrovačke). Četvrti sudac: Damir Silić (Dicmo). Delegat: Ante Vuko (Podstrana).

Strijelci: 0:1 - I. Samardžić (23.), 0:2 - I. Samardžić s 11m (32.), 1:2 - Sablić (67.).

Žuti kartoni: Junak - Vučković, Sablić, Vladislavić, Buljan. OSK - Plavša, Banić.

Junak: Banić, Mandac (od 23. Glavaš), Gale, Bandalo, Bekavac (od 46. Vladislavić), Vučković (od 46. Roglić), Buljan, Sablić, Barać, Samac, Hrgović. Klupa: Cvrlje, Budimir, Poljak, Vojković. Trener: Boris Pavić.

OSK: Marijan Samardžić, A. Banić-Škojo (od 70. Šibenik), P. Bašić, Karamarko, Poljak, S. Banić-Škojo, Bašić-Šiško (od 76. M. Bašić), N. Bašić, Plavša (od 65. A. Samardžić), Banić, I. Samardžić. Klupa: Marković, Vukas, Marin Samardžić, Tadić. Trener: Petar Bašić-Bosi.

nk-oskotok @ 09:39 |Isključeno | Komentari: 0