nedjelja, veljača 21, 2016
- OSK je jučer u Sinju igrao utakmicu 2. kola županijskog kupa protiv Junaka te je poražen s visokih 6:0. Iako rezultat sugerira laganu pobjedu domaćih slika na terenu je ipak bila drugačija.

OSK je dobro ušao u utakmicu, potom rano ostao bez kapetana Banić-Škoje, a osim toga vratar Samardžić nije imao svoj dan tako da su domaćini do prvih pogodaka došli zahvaljujući greškama u našoj momčadi. Prvo poluvrijeme je završilo 4:0 da bi u drugom dijelu Junak zabio još dva pogotka, oba s 11 metara.

Naša momčad započela je u očekivanom sastavu, iznenađenja nije bilo.

Nakon uvodnog dijela utakmice koji je protekao bez uzbuđenja trener OSK-a Bašić morao je prisilno mijenjati. U zračnom duelu Mandaca i S. Banić-Škoje lošije je prošao kapetan OSK-a te je morao u Split na snimanje i šivanje glave. Ipak, snimke su nasreću pokazale da je sve u redu, a kapetan OSK-a "zaradio" je pet šavova.

U 8. minuti s poprilične udaljenosti pucao je N. Bašić, vratara Junaka Banić loptu je odbio u korner. Sve do 25. minute nije bilo prigoda, igralo se većinom oko sredine igrališta, no tada je Junak poveo. Ante Buljan pucao je s lijeve strane iz ne pretjerano opasne pozicije, lopta je ispala vrataru OSK-a Samardžiću, potom udarila u vratnicu da bi se od njegove noge odbila u mrežu.

Nova kardinalna greška u našoj momčadi koja je rezultirala pogotkom dogodila se u 31. minuti  kada je Poljak izgubio loptu na 25 metara od svog gola, oduzeo mu ju je Božinović te poentirao za podebljanje vodstva Junaka. U 39. minuti Junak je zabio za 3:0 - iz slobodnog udarca pogodio je Stipe Barać da bi u 45. minuti svoj prvi od dva pogotka postigao Željko Sablić nakon što ga je s desne strane proigrao Vladislavić. Prethodno je u 42. minuti nakon solo-prodora preko gola pucao Bože Poljak.

Prvu prigodu u drugom dijelu ima OSK, u 52. minuti Poljak je lijepom loptom u gol-šansu izbacio Bašić-Šišku čiji je udarac domaći vratar Banić obranio. U 58. minuti nakon lijepe akcije domaćih pucao je Hrgović.

U 79. minuti Junak odlazi na 5:0 - Duje Banić skrivio je kazneni udarac, a s bijele točke precizan je bio Sablić. Desetak minuta kasnije postavljeno je konačnih 6:0, također nakon opravdano kaznenog udarca zabio je Andrija Bandalo.

Ako se već morala dogoditi ovakva jedna utakmica onda je zasigurno dobro da se dogodila sada, u pripremnoj fazi. Igrači rade jako dobro na ovim pripremama te smo sigurni da ovaj poraz neće ostaviti nikakvog traga i da će ove preostale treninge odraditi ozbiljno kako bi što spremniji dočekali početak prvenstva.

U subotu je na rasporedu generalka, posljednji pripremni susret, na Gola brda OSK-u u goste stiže Kamešnica iz Podhuma.

2. kolo kupa NSŽSD

Junak - OSK 6:0 (4:0)

Sinj - Gradski stadion

Gledatelja: 200

Sudac: Ivan Taraš (Solin). Pomoćnici: Ante Proso (Gata) i Mario Vrkić (Solin). Delegat: Mladen Žižić-Gušo (Otok).

Strijelci: 1:0 - Buljan (25.), 2:0 - Božinović (31.), 3:0 - Barać (39.), 4:0 - Sablić (45.), 5:0 - Sablić s 11m (79.), 6:0 - Bandalo s 11m (88.).

Žuti karton: Barać (Junak)

Junak: Banić, Barać, Mandac (od 73. Poljak), Gale, Hrgović (od 65. Vučković), Vladislavić, Bandalo, Božinović, Bekavac (od 73. Runje), Buljan, Sablić. Klupa: Cvrlje, Župić.

OSK: Marijan Samardžić, A. Banić-Škojo, Petar Bašić-Pero, Banić, Karamarko, Poljak, Bašić-Šiško, S. Banić-Škojo (od 7. Vukas (od 46. Petar Bašić-Bosi)), Plavša, N. Bašić (od 75. M. Bašić), Grgat. Klupa: Marković, Norac-Kevo, Žižić, Marin Samardžić. Trener: Petar Bašić-Bosi.

nk-oskotok @ 03:43 |Isključeno | Komentari: 0