subota, kolovoz 11, 2012
                       FINALE: Junak - Hrvace 3:0

Odmah u prvoj minuti se Kozina našao u šansi, ali nije ju uspio realizirati. Sinjani u vodstvo dolaze u 5. minuti preko Matića koji je Balićev ubačaj glavom pospremio u mrežu. Hrvace prijete u 24. preko Bazine, a Sinjani uzvraćaju preko Matasa koji se sjurio desnom stranom ali na njegov ubačaj je Balić ostao malo kratak. Najveću priliku Hrvace su imale u 50. minuti kada je Tomić proigrao Zadru ali ovaj ne uspijeva zabiti u situaciji 1 na 1. Tri minute poslije taj promašaj kažnjava Matas lijepim pogotkom sa 18 metara. U 66. je Tadić ubacio za Kozinu koji prebacuje Odžu, ali i vrata. 80. minuta je donijela kontru Junaka koju je golom završio Tadić. Do kraja su Hrvace zaprijetile preko Majića i Vulića.

JUNAK: Runje (od 46. Grčić), Matić, S. Poljak, Ajduković, Matas (od 75. Vukas), Matijašević, B. Poljak (od 60. Stipanović), Petričić (od 60. Kolić), Mastelić (od 60. Tadić), Kozina (od 75. Vitić), Balić (od 75. Batovanja).

HRVACE: Odža, Ramljak (od 58. Radović), Zorica, Bilandžić (od 56. Vulić), Bazina (od 56. Vardić), Bešlić, Bandalo, Tomić, Šentija (od 64. Alebić), Zadro (od 81. Majić), Kunac (od 67. Galić).

ZA 3. MJESTO: OSK - Dugopolje 0:4
Prvu pravu priliku su Dugopoljci i iskoristili. U 8. minuti sa lijeve strane je udarac uputio Šimunović, Samardžić brani ali se lopta odbija do Repića koji ju sa par metara posprema u mrežu. U 23. Banić proigrava I. Grgata koji ne uspijeva poentirati. Dugopoljci vodstvo povisuju u 29. kada je Franić nakon kornera ostao nečuvan i zabio sa 7 metara. U 30. min Z. Grgat puca glavom, a dvije minute kasnije Žuljević proigrava Šimunca koji matira Samardžića. U 40. minuti prijeti Banić nakon što mu je Z. Grgat ostavio povratnu loptu. Zadnju priliku u prvom dijelu ima OSK ali udarac I. Grgata Smodlaka brani.
Drugo poluvrijeme počinje šansom Šimunovića koji je pucao sa 20-ak metara. U 53. su I. Grgat i Banić lijepo kombinirali ali nijedan od njih nije uspio uputiti udarac. U 57. Blažević je sjajno iznio loptu sve do 16-erca Dugopolja ali umjesto da puca odlučuje se na asistenciju što se pokazuje pogrešnom odlukom. Veliku priliku u 59. je imao Petranić ali puca po sredini gola. U 68. udarac Franića odsjeda na gredi. Priliku za smanjenje vodstva OSK je imao u 73. nakon što je 11-erac izborio Z. Grgat, ali udarac Banića čita Bečić. Petranić se u 78. iskupio za promašaj zabivši za konačnih 4-0.
OSK: Marjan Samardžić (od 85. Vladova), Marin Samardžić (od 34. Radman-Livaja (od 87. Laco)), Tolj (od 58. Ruščić), Runje (od 34. Blažević), Porobija (od 71. Šimunović), Banić (od 78. Mažurin), Varvoda (od 34. A. Banić-Škojo (od 87. Pupić-Bakrač)), S. Banić-Škojo (od 64. Šipić), Dukić (od 74. Norac-Kevo), Z. Grgat (od 74. A. Samardžić), I. Grgat (od 69. I. Samardžić).

DUGOPOLJE: Smodlaka (od 55. Bečić), Gruica, Štimac, Barišić (od 68. Runje), Šimunović (od 52. Klarica), Šimunac, Žuljević (od 83. Zebić), Radošević, Balić (od 46. Kljajić), Franić, Repić (od 46. Petranić).
Pehar za prvo mjesto Junaku je uručio predsjednik OSK-a i načelnik Općine Otok Branko Samardžić, pehar za drugo mjesto je uručila Ana Erceg, supruga poginulog Luke Ercega, a za 3. mjesto Dujo Kamber, otac poginulog Ivana Kambera.
Osim momčadskih, podijeljena su i individualna priznanja. Nagrada za najboljeg igrača pripala je Božidaru Baliću iz Junaka a uručio ju mu je Dušan Norac-Kevo, član Uprave NK OSK. Najbolji strijelac je Antonio Repić iz Dugopolja a nagradu je primio iz ruku Ante Lace, dopredsjednika NK OSK. Zlatko Runje je u obje utakmice sačuvao svoju mrežu i zasluženo mu je pripala nagrada za najboljeg vratara, a istu mu je uručio kapetan NK OSK, Stipe Banić-Škojo.

nk-oskotok @ 21:38 |Komentiraj | Komentari: 0
« » vel 2018