subota, veljača 15, 2014
- Ždrijeb je odredio da kadeti i juniori OSK-a u prvom kolu hrvatskog kupa na podružju NSŽSD-a idu u goste Hrvacama koje se ove sezone natječu u 2. HNL Jug.

Kadeti su bili jako uvjerljivi te su u mrežu domaćeg vratara pospremili 8 pogodaka dok su juniori slavili sa 3:1.

Što se tiče kadeta već je rečeno da se radi o talentiranoj generaciji što se pokazalo i danas. Treba spomenuti da su danas bili lišeni usluga Luke Bašića, Domagoja Samardžića, Ivana Samardžića, Ivice Bašića, Petra Ercega i Ivana Bitunjca.

Umjesto Bašića koji je danas branio za juniore na golu je bio pionir Mačina. U obrani OSK-a su bili A. Erceg, Grgat, Čikara i Bošnjak. Ispred njih su u veznom redu rudarski posao odradili Vladova, M. Samardžić i Žižić dok su najofenzivniji bili Delija, T. Samardžić i Tadić.

Uvodnih 20 minuta nije bilo većih prilika iako je OSK bio bolji protivnik. U vodstvo je OSK došao u 21. minuti kada je Vladova odličnim dodavanjem u gol-šansu izbacio Tomislava Samardžića što ovaj realizira. Odmah nakon što se krenulo s centra domaćini gube loptu, do nje dolazi Tadić koji ju proslijeđuje T. Samardžiću za njegov drugi pogodak.

U 32. nakon kombinacije Marina Samardžića i Tadića potonji pogađa u bliži kut te se sa rezultatom 0:3 otišlo na poluvrijeme. Na poluvremenu umjesto Ercega ulazi Marković koji zauzima poziciju lijevog beka, a desno, na mjesto Ercega, preselio je Bošnjak.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu dolazi do povećanja vodstva. T. Samardžić je sjajno prošao po desnoj strani i odigrao povratnu loptu za kapetana Vladovu koji sa desetak metara pogađa u mrežu. Isti igrač u 59. minuti postiže svoj drugi pogodak na asistenciju Delije.

Pet minuta potom Tadić ubacuje iz kornera, a na drugoj vratnici Žižić, koji se nakon kraće pauze ponovno priključio,  glavom posprema loptu u mrežu. Dvije minute potom T. Samardžić postiže hat-trick, a svoju treću asistenciju bilježi Tadić. Suradnja ove dvojice igrača bila je i kod posljednjeg pogotka. Tadić je asistirao, a Samardžić lako zabio.

OSK: Mačina, Erceg (od 41. Marković), Bošnjak (od 65, Žižić-Gušo), Čikara, Grgat, Žižić, Delija, Vladova, T. Samardžić, M. Samardžić, Tadić.

Puno tvrđa i neizvjesnija je bila utakmica juniora u kojoj se i nije previše umiralo u ljepoti. No tome je razlog i težak teren koji je nakon utakmice kadeta na sredini bio nemoguć za igru.

Hrvace su imale inicijativu u uvodnom dijelu susreta no nisu opasnije zaprijetili. Malo-pomalo OSK je počeo dominirati, a odlična prilika je bila sredinom poluvremena kada je udarac glavom Ivana Ercega odsjeo na gredi. Hrvace su također dvaput opasno zaprijetile nakon kornera dok je prilika iz igre bilo vrlo malo. OSK je poveo pred kraj poluvremena, u 39. minuti. Erceg je brzo izveo jedan aut, domaća obrana nije uočila Norca-Kevu koji im je ušao iza leđa, primio loptu i pucao. Vratar je njegov udarac obranio no na odbijenu loptu natrčava Alen Samardžić i pogađa u mrežu.

Hrvace izjednačuju u 56. minuti nakon loše reakcije igrača OSK-a poslije jednog kornera, a strijelac je bio Mile Jukić koji je ušao nekoliko minuta ranije. Imali su potom još jednu odličnu priliku nakon kontre, no vratar Bašić je loptu zaustavio točno na crti.

OSK potom ponovno dominira, a povećanje vodstva stiže u 70. minuti. Iz slobodnog udarca je ubacio J. Samardžić, loptu smiruje Erceg te iz okreta sa 15-ak metara pogađa u mrežu.

Nekoliko minuta potom poslije jednog opasnog i nepromišljenog starta domaćeg igrača iz igre je morao Alen Norac-Kevo te je OSK do kraja morao igrati sa 10 igrača. Konačan rezultat postavio je Toni Dukić u 78. minuti prekrasnim udarcem u rašlje sa 22 metra.

OSK: Bašić, D. Samardžić, Laco, I. Erceg, A. Vukas (od 54. P. Erceg), A. Samardžić, Dukić, N.-I. Vukas, Norac-Kevo, J. Samardžić, Šušnjara.

nk-oskotok @ 18:19 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare