srijeda, siječanj 27, 2016
- OSK je danas na Golim brdima odigrao prijateljsku utakmicu protiv Kamena iz Ivanbegovine u kojoj su gosti slavili s minimalnih 1:0 pogotkom Žaje u 80. minuti.

Sama utakmica ispunila je svoju svrhu u nekoliko segmenata: - da igrači "osjete" loptu i teren poslije tjedan dana bazičnih treninga, da zamijeni te treninge za koje se zna da su svim nogometašima dio koji najmanje vole u sportu kojim se bave te da svi dobiju priliku da se pokažu. Tako je trener Petar Bašić dao prigodu 21 igraču i sve je srećom prošlo bez ozljeda. Osim njega, koji zbog manjeg operativnog zahvata ne smije trenirati još nekoliko dana, danas nije bilo Nikole Bašića i Marina Samardžića.

Do 65. minute je u igri bila, uvjetno rečeno, prva postava i u tom periodu smo vidjeli dosta dobrih stvari. Veseli sigurnost i mirnoća u obrani, a isto tako je bilo zanimljivih situacija i u napadu no nisu se dovele do kraja jer ipak noge još ne "slušaju" u ovoj fazi priprema.

Već u 3. minuti s distance je malo pokraj gola pucao raspoloženi Bašić-Šiško. U 7. minuti nakon kornera puca I. Samardžić, vratar brani, a u drugom pokušaju preko gola loptu šalje Plavša.

U 16. minuti šansa za Kamen - s lijeve strane ubacio je A. Jonjić,  a s 11-12 metara preko gola pucao M. Jonjić. Na samoj utakmici se vidjelo da je rana faza priprema - nije bilo pravog tempa - na trenutke se jurišalo gore-dolje, a na trenutke je bilo dosta praznog hoda.

Drugo poluvrijeme prilikom otvara OSK - A. Banić-Škojo je odličnom loptom proigrao Plavšu koji je ušao u 16-erac gostiju te na kraju pucao, a vratar gostiju taj udarac obranio. U 66. minuti bilježimo kontru gostiju, ali vratar OSK-a Samardžić brani udarac Brkana i lopta odlazi u korner. Nedugo potom dobro je iz slobodnog udarca pucao Tolić, malo iznad gola.

Brojnim izmjenama igra se razvodnila, a u 80. minuti gosti postižu jedini pogodak u ovom susretu nakon jedne dubinske lopte. Prvi udarac je pričuvni vratar OSK-a Marković obranio, a odbijenu loptu iz blizine u mrežu šalje Mirko Žaja.

Susret je sudio Mario Soldić, a pomoćnici su bili Danijel Žižić-Gušo i Mirko Odrljin.

OSK od sutra nastavlja s intenzivnim radom, a sljedeća pripremna utakmica je na rasporedu u nedjelju u 13:30 sati u Stobreču.

OSK: M. Samardžić, Šibenik. Banić, Karamarko, P. Bašić, Bašić-Šiško, Poljak, Plavša, Vukas, Grgat, I. Samardžić. Još su igrali: S. Banić-Škojo, A. Banić-Škojo, Marković, I. Norac-Kevo, M. Bašić, Tadić, Žižić, M. Samardžić, Milanović-Trapo i T. Norac-Kevo. Trener: Petar Bašić

Kamen: Vladović, A. Jonjić, Omazić, Klarić-Dračar. Češljar, I. Žužul, Tolić, Ćosić, M. Jonjić, Pavić, Brkan. Još su igrali: Kujundžić, Perković-Šantar, Stanić, T. Žužul, Ćapin, Žaja. Trener: Mario Kujundžić.

nk-oskotok @ 17:23 |Isključeno | Komentari: 0