nedjelja, travanj 13, 2014

- Dvadeseto kolo OSK je odvelo na uvijek vruće gostovanje u Bašku Vodu. U utakmici u kojoj se igralo na trenutke oštro, ali u granicama dozvoljenog, na koncu je slavila domaća Urania koja je sa današnja tri boda uvelike popravila svoje šanse za ostanak u ligi.

OSK je nastupio bez standardnog stoperskog dvojca Banić-Norac-Kevo, a u 36. minute ozlijedio se još jedan standardni branič – Gilić. Ako ovim izostancima i pehovima dodamo da od početka nije funkcioniralo ono što je Porobija zamislio dolazimo do zaključka da poraz nije iznenađujuć iako je OSK u prvom dijelu imao nekoliko kvalitetnih situacija koje nažalost nisu završile pogotkom.

Također, vrijedi spomenuti i odlično suđenje suca Taraša.

Već u 2. minuti stopostotna šansa OSK-a. Norac-Kevo je ubacio loptu na drugu stativu gdje je sam kao duh Dukić no prebacuje prazna vrata sa otprilike 6-7 metara.

Nakon toga sa dva udarca sa lijeve strane prijeti i Urania. U 16. minuti udarac je okušao i danas ponajbolji igrač u redovima OSK-a, Nikola Bašić, no njegov pokušaj je išao po sredini gola.

Još jednu odličnu šansu OSK ima u 42. minuti kada odlično izrađenu kontru udarcem završava Norac-Kevo iako je možda bilo i boljih rješenja.

Bilo je to 45 minuta u kojima OSK nije briljirao ali i takav je stvorio dvije velike šanse koje se na gostovanjima moraju realizirati ili slijedi kazna.

A kazna je stigla u drugom dijelu. Domaćini bolje ulaze u poluvrijeme te u 49. minuti imaju stopostotnu šansu kada je sam na vratara OSK-a išao netko od njihovih napadača no spetljao se. U 55. minuti još jedna prilika Uranije, ovaj put nakon prekida, da bi potom uslijedila kontra koju je povukao Z. Grgat, prošao nekoliko igrača ali na koncu nije bilo snage za udarac.

U 66. minuti Urania je povela. OSK je izgubio loptu na sredini terena, domaća ekipa brzo prebacuje loptu na drugu stranu gdje je Bagarić koji pogađa sa nekih 12-13 metara. Domaćini su pobjedu potvrdili u 82. minuti nakon jedne dubinske lopte kada se sam ispred vratara Labrovića našao Tomas i mirno realizirao tu situaciju.

OSK u sljedećem kolu na svom terenu igra protiv Postira Sardi.

URANIA Baška Voda

2

Baška Voda, ŠC Ante Jurišić Ako, 13.04., 16:00, 20. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100.