subota, studeni 16, 2013
U posljednoj domaćoj utakmici u jesenskom dijelu sezone OSK je ugostio Jadrana iz Tučepa te slavio sa 4:0. Prvo poluvrijeme je bilo loše i nekvalitetno da bi se u drugom dijelu igra ubrzala što je donijelo tri nova pogotka.

OSK-u je radi kartona nedostajao Ivan Grgat,a i gosti su imali problema sa sastavljanjem momčadi. Nedostajala su im braća Marko i Marino Vidić koji su važan dio ekipe.

Već u 2. minuti odlična prilika za OSK. Sa lijeve strane ubacio je Šimunović no Norac-Kevo ne reagira dobro i lopta mu se odbija. U 12. minuti je pucao lijevi bočni gostiju Jure Franić no udarac je otišao pored gola. U 20. minuti pogreška u obrani OSK-a, gosti uzimaju loptu, netko ubacuje sa desne strane, a sa 11-12 metara iz voleja puca Antunović, no udarac odlazi pokraj gola.

U 27. sa 30 metara pucao je Bašić, a golman odbija u korner. Korner izvodi Bašić-Šiško, a u gužvi se najbolje snalazi Duje Banić i postiže svoj drugi pogodak u sezoni. U 41. brza kontra OSK-a. Dukić je povukao loptu, proigrao Gilića koji dodaje Bašić-Šiški na drugu stranu, no Šiško promašuje prazan gol, lopta mu je otišla malo preko noge. U 43. dribling i udarac Dukića, lak plijen za gostujućeg vratara.

Sve u svemu, poluvrijeme loše kvalitete, sa puno neforsiranih pogrešaka na obje strane. Na samom otvaranju drugog poluvremena OSK je povećao vodstvo. Lijepo je sa lijeve strane ubacio Šimunović a na loptu natrčao Norac-Kevo i glavom ju pospremio u mrežu. U 61. u dobroj prilici se našao Lizatović no njegov pokušaj loba nije bio uspješan. U 65. minuti Dukić je presjekao jednu loptu, sjurio se prema golu, a kao zadnji igrač zaustavlja ga Džoja, no prolazi samo sa žutim kartonom iako je, naglašavamo, bio zadnji igrač. U 67. pucao je Lizatović sa ruba 16-erca, a u 70. smo vidjeli brzu akciju OSK-a po desnoj strani koji udarcem glavom pokraj gol završava Banić-Škojo. Dvije minute potom gosti su tražili najstrožu kaznu, no sudac koji je bio najbliži odmah je dao do znanja da o jedanaestercu nema govora.

U 77. Bašić ubacuje iz slobodnog udarca, a odličnim udarcem glavom Marin Samardžić postiže treći pogodak OSK-a na današnjem susretu. Konačan rezultat postavio je Dukić u 83., a to je bio ujedno i najljepši trenutak na utakmici. Loptu mu je dodao Šimunović, a Dukić se sjurio, driblingom izbacio braniča gostiju i lijevom nogom pogodio u bliži kut. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja.

OSK sljedeću nedjelju u gostima kod Mračaja igra posljednji susret u ovoj polusezoni .

4

Otok, ŠC Gola Brda, 16.11., 13:30, 11. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100.

JADRAN T Tučepi

0

Suci: Ivan Kalinić, Luka Grbavac, Stipe Divić. Delegat: Tonći Grozdanić.

Strijelci: 1:0 – Banić (26.), 2:0 – Norac-Kevo (47.), 3:0 Samardžić (77.), 4:0 – Dukić (83.)

Žuti kartoni: OSK - Varvoda