nedjelja, travanj 27, 2014

- 22. kolo odvelo je OSK na gostovanje u Proložac kod vodeće ekipe u ligi – Mladosti koju vodi bivši trener OSK-a Damir Matijašević. Na koncu je bilo 4:0 za Mladost, a sve je već bilo riješeno nakon prvih 45 minuta kada su domaćini imali tri pogotka prednosti.

OSK je na put išao bez tri standardna igrača i to sva tri stopera – nedostajali su Banić, Radović i Norac-Kevo. Zbog toga je Porobija bio prinuđen na razne rošade u zadnjoj liniji pa je tako na poziciji desnog beka svih 90 minuta odigrao kadet Ivica Bašić. Odigrao je solidno s obzirom na kvalitetu protivnika i činjenicu da mu je ovo prva seniorska utakmica u kojoj je startao. Osim toga, dan prije odigrao je zahtjevnih 80 minuta za kadete. Dodajmo da je na današnjem susretu debitirao i junior Josip Samardžić. Na stoperskim pozicijama su bili Marin Samardžić i Denis Gilić, a na lijevom beku Ivan Grgat. U veznom redu su bili Putnik, N. Bašić i Mažurin, na desnom krilu Z. Grgat, na lijevom Dukić, a u vršku napada Banić-Škojo.

Zgusnuti raspored OSK-a zakočio je domaću momčad koja nije previše pokazala u uvodnom dijelu susreta. Prvi je zaprijetio OSK preko N.Bašića čiji udarac uz manje poteškoće domaći vratar Baćak ipak brani. OSK je u tom periodu imao nekoliko dobro izrađenih akcija no nedostajao je kvalitetan zadnji pas.

Mladost u vodstvo stiže u 17. minuti kada nakon ubačaja iz kornera Grbeša pogađa glavom za vodstvo svoje momčadi. U 22. minuti iz slobodnog udarca pucao je Klarić-Dračar no snažan udarac išao je po sredini te ga je Samardžić izbio u korner.

Tri minute poslije dolazi do povećanja vodstva. Grbeša je ubacio sa desne strane, Soldo je odložio loptu za Ivana Lončara, najboljeg strijelca lige, koji sa vrha 16-erca pogađa suprotni kut.

U 41. Lončar je pogodio gredu nakon kornera, a u 44. minuti postiže svoj drugi pogodak. Dobio je jednu dubinsku loptu, situacija je mirisala na zaleđe no pomoćni sudac ništa ne signalizira, a Lončar rutinski riješava situaciju 1 na 1.

Igrala se 51. minuta kada je postavljen konačan rezultat. Nakon jednog centaršuta lopta pogađa Denisa Gilića, koji je bio na gol-aut liniji, 3-4 metra od vratnice, u ruku. Sasvim bezopasna situacija kada je lopta već išla u gol-aut, ali sudac Tomić pokazuje na bijelu točku. Loptu je namjestio Lončar te postigao pogodak za svoj hat-trick.

U nastavku susreta Mladost je imala još nekoliko dobrih prilika, no nisu ih realizirali. Najbolju su imali u 80.minuti kada je nakon udarca Jukića Samardžić obranio udarac, a ispred natrčalog Lončara uklizava mladi Bašić te spašava čist pogodak.

S druge strane, OSK je kao i u prvom dijelu imao nekoliko situacija iz kojih se moglo roditi i nešto više, ali nedostajalo je konkretnosti.

U sljedećem kolu u Otoku gostuje Orkan koji u posljednje vrijeme igra toplo-hladno te se nadamo da će nogometaši OSK-a u tom susretu prekinuti negativan niz od tri uzastopna poraza.

Zbog trećeg žutog kartona na raspolaganju Porobija neće imati Gilića.

MLADOST Proložac Donji

4

Proložac Donji, ŠC Šarampovo, 26.04., 16:30, 21. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  150.

0

Suci: Zvonimir Tomić, Miroslav Čalo, Ivan Taraš. Delegat: Dražen Ivanković

NK Mladost

Strijelci: 1:0 – Grbeša (17.), 2:0 – Lončar (25.), 3:0 – Lončar (44.), 4:0 – Lončar (51.) sa 11m

Žuti kartoni: Mladost – Grabovac.