ponedjeljak, studeni 3, 2014
OSK nikako da poveže dva pozitivna rezultata. Nakon domaće pobjede u prošlom kolu protiv GOŠK-a nogometaši OSK-a jučer su u goste išli u Proložac kod Mladosti gdje su poraženi sa uvjerljivih 3:0. Utakmica se može podijeliti u tri dijela:

- prvih 45 minuta apsolutno je pripalo domaćoj ekipi dok OSK nije praktički opasnije zaprijetio domaćem vrataru. Mladost je iskoristila dominaciju i postigla dva pogotka, a uz to su imali i kazneni udarac koji je Marijan Samardžić obranio.

- u drugom dijelu je OSK taj koji dominira i prijeti. U tih 15 minuta OSK je imao nekoliko prilika, neke nisu uspješno dovedene do kraja, a neke izgledne su zapucane u nepovrat.

- u 60. minuti domaća ekipa odlazi na 3:0 i do kraja se igrala utakmica u kojoj su se ekipe nadigravale.

OSK je jučer bio bez Nikole Bašića i Marina Samardžića, a u odnosu na zadnju utakmicu u sastav su se vratili Bože Poljak i Duje Banić.

U susret su naši igrači ušli mlako i već u početku domaći prijete da bi poveli u 6. minuti. Iz sredine jedna lopta stiže do Ribičića, stoperi OSK-a bili su daleko od njega te se najbolji strijelac lige uspio okrenuti i naciljati neobranjivo za vodstvo svoje momčadi. Dvije minute kasnije OSK uzvraća preko Stipe Banić-Škoje koji je pucao iz okreta s vrha 16-erca no u udarcu nije bilo dovoljno snage da bi ozbilnije ugrozio vrata domaćih.

U 12. minuti ponovno prijeti Ribičić, ovaj put je Samardžić siguran. U 18. minuti penal za domaćine – Maršić je pobjegao Mandacu koji čini prekršaj za najstrožu kaznu. Loptu je namjestio Rajmond Tolić no njegov udarac Samardžić, koji je u odličnoj formi ove sezone, brani.

Ipak, u 21. minuti Samardžić je nemoćan. Jedan ubačaj s desne strane obrana OSK-a ne uspijeva očistiti te lopta dolazi do Maršića koji zabija za 2:0. Domaćini su i dalje nastavili s napadima, a najčešće su prijetili spomenuti Ribičić i Maršić.

U drugo poluvrijeme bolje ulazi OSK te se težište igre pomiče na domaću polovicu. Nakon nekoliko akcija kojima je nedostajalo konkretnije završnice u 53. pravi zicer propušta realizirati A. Banić-Škojo. OSK u tim trenucima igra u formaciji 4-1-3-2, dakle dosta riskantno budući je svaka kontra opasna po gol. U 60. Ribičić je jednu iskoristio i svojim drugim pogotkom riješio pitanje pobjednika.

Nakon toga se igralo dosta otvoreno, a najveću prigodu za OSK da ublaži poraz propustio je Šimunović u 89. minuti kada je izbio sam pred domaćeg vratara no pucao je preslabo.

OSK-u sada slijedi još jedno gostovanje – u Mravincima kod Sloge koja je zabilježila dva teška uzastopna poraza i zasigurno nas čeka jedna teška utakmica.

MLADOST (P) Donji Proložac

3

Donji Proložac, Igralište Šarampov, 02.11., 14:00, 9. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100.