subota, travanj 19, 2014

- OSK je na svom terenu danas ugostio Postira Sardi te je izgubio sa minimalnih 1:0. Bila je to utakmica u kojoj se promašivalo sa obje strane. Više prilika imali su gosti, pogotovo preko raspoloženog Mićanovića koji je promašio neke izgledne prilike, a pogodak je postigao u situaciji koja nije mirisala na pogodak.

U uvodnom dijelu susreta OSK je bio bolji protivnik. U 5. minuti opasno je nakon ubačaja Šimunovića zaprijetio Dukić no njegov udarac glavom otišao je pokraj vratnice.

Minutu potom nakon duge lopte Šimunovića Norac-Kevo puca no pokraj gola. U 7. minuti prva prilika gostiju no Mićanovićev udarac je otišao pokraj gola.

Prilike se nižu jedna za drugom, utakmica je zanimljiva. U 9. minuti OSK je dugo pleo mrežu oko vratiju Postira, a akciju udarcem završava Dukić.

U 29. minuti Banić je izgubio jednu loptu na centru, gosti su brzo krenuli u kontru no završavaju ju udarcem iskosa pokraj gola. U 34. minuti lijepa akcija OSK-a, lopta je na koncu došla do I. Grgata koji ne uspijeva realizirati izglednu priliku. Minutu potom gredu je pogodio Z. Norac-Kevo nakon udarca sa vrha 16-erca.

U 38. minuti Mićanović je pobjegao po lijevoj strani te na koncu pogodio vratnicu. Isti igrač prijeti i u 42. minuti. Srećom po OSK ni ovaj put nije precizan.

Još jednom Mićanović radi probleme OSK-u u 45. minuti. Nakon starta Banića gosti su tražili 11-erac no glavni sudac se nije odlučio pokazati na bijelu točku.

Na prvu prigodu u drugom dijelu čekali smo do 58. minute. Putnik je pucao sa 20-ak metara, vratar gostiju loptu odbija do Dukić koji sa 10 metara puca no sa crte čisti netko od braniča Postira i spašava čisti pogodak. U 61. minuti igrači OSK-a su ostali u raspravi sa sucem, a tu nesmotrenost umalo koristi Mićanović. Brzo su gosti izveli slobodni udarac no na koncu Mićanovićev udarac još jednom odlazi kraj gola.

U 67. nakon pogreške u domaćoj obrani gosti umalo dolaze u vodstvo, no Banić je na pravom mjestu i otklanja opasnost. Isti igrač u 71. minuti ima dobru priliku kada je ostao nečuvan nakon kornera no ne puca dobro.

Jedini pogodak na susretu pao je u 75. minuti. Nakon ubačaja s desne strane lopta dolazi do Mićanovića koji puca, a lopta se od I. Grgata odbija u mrežu za veliko slavlje gostiju.

U 82.minuti Mikulić je na sredini terena oduzeo jednu loptu te krenuo sam prema vratima OSK-a, a s leđa ga povlačenjem zaustavlja Banić i zarađuje crveni karton.

U 88. minuti isključen je i Radović nakon jedne nepromišljene reakcije.

Gosti su tako prvi put slavili u Otoku nakon sezone 2000/01, mora se priznati zasluženo. Pokazali su više želje i zalaganja te su na koncu i nagrađeni.

U sljedećem kolu OSK igra u Prološcu kod vodeće Mladosti.