nedjelja, ožujak 17, 2013

U 16. kolu OSK je bio gost kod vodeće Croatije te se iz Zmijavaca vratio praznih ruku. Jedini gol na susretu postigao je početkom drugog poluvremena Ante Ćapin. Croatia je imala bolje šanse tokom susreta no nisu ih uspjeli realizirati.

OSK-u je nedostajao Ilija Samardžić. U odnosu na prošlo kolo danas su od prve minute zaigrali Tolj i Z. Grgat. Tolj je prvo poluvrijeme igrao zadnjeg veznog dok je u drugom nakon ozljede Porobije prebačen na stopera. Z. Grgat je većinu susreta igrao na desnoj strani, tek je pred kraj prebačen lijevo.

U 4. minuti prva poluprilika. Grubišić je ubacio sa desne strane, najviše je skočio Čuljak no to je lak plijen za Marijana Samardžića. U 16. Minuti su domaćini dugo kombinirali, a akciju je udarcem završio Krištić. Minutu poslije glavom puca Duje Banić nakon ubačaja Tolja no taj udarac je otišao iznad gola.

Lopta je očekivano više bila u nogama igrača Croatije no OSK je bio zgusnut i relativno lako otklanjao prijetnje.

U 25. minuti ubacio je Bašić-Šiško, Banić-Škojo je pucao glavom no Grubišić je to odbio u korner. U 35. minuti stopostotna šansa za Croatiju. Netko od domaćih je odličnom loptom pronašao Karoglana koji prebacuje istrčalog Samardžića no lopta odsjeda na gredi. Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Na poluvremenu je Norac-Kevo zamijenio Porobiju koji se ozlijedio. Domaćini su doveli preko Ćapina u 54. minuti koji je zabio iz slobodnog udarca. U 58. još jedan pokušaj domaćih iz slobodnog. Sjajno je pucao Mrkonjić no vratar OSK-a Samardžić je bio na razini.

Drugu stopostotnu šansu Croatija ima u 78. minuti kad je Ćapin izbio sam ispred vratara OSK-a koji je loptu odbio u korner. Do kraja je OSK krenuo po izjednačenje no konkretne prilike nije bilo.

Croatia je ovom pobjedom ostala na vrhu te izašla iz svojevrsne mini-krize. OSK u subotu dočekuje GOŠK-a od kojeg je na jesen poražen  1:0.