subota, studeni 2, 2013

Iskusna ekipa Mladosti uspjela je odnijeti sva tri boda sa Golih Brda. Za to ponajviše trebaju zahvaliti sjajnom vrataru Borisu Baćku koji je svojim obranama bacao u očaj navijače OSK-a. Baćak je definitivno vratar prvoligaškog kalibra, a to pokazuje kroz cijelo prvenstvo.

OSK je prvi poveo preko Duje Banića, no do kraja susreta je Mladost preokrenula pogocima Ercega i Gorete.

Pavić je na poziciju desnog bočnog odlučio staviti Nikolu Bašića, po vokaciji veznjaka, što se pokazalo kao odličan potez budući je ovaj odigrao vrlo dobru utakmicu. Obje ekipe su imale kvalitetne igrače i na klupi za pričuve.

Prvu priliku imaju gosti, zaprijetili su preko Solde u 8. minuti, no udarac je išao ravno u Samardžića. U 20. minuti OSK je poveo preko Banića kojemu je ovo bio prvi službeni pogodak za OSK u 46. nastupu. Iz kornera je ubacio Šimunović, a na pravom se mjesto našao Banić i glavom pogodio za vodstvo.

Izjednačenje je stiglo u 32. minuti. Domaći igrači su dopustili gostima da kombiniraju u opasnoj zoni, lopta na koncu dolazi do Ercega koji prizemnim udarcem pogađa u kut.

U 40. još jedna kontra gostiju, ovaj put prijeti Grbeša no vratar OSK-a udarac odbija u korner. Nakon kornera opet je u velikoj šansi Grbeša no promašuje čistu priliku. Minutu potom Norac-Kevo ubacuje sa desne strane, Dukić odlično puca glavom u rašlje, no tada se ukazuje Baćak i odbija u korner. Potom opet lopta dolazi do Banića, no i ovaj put Baćak sjajno brani.

U 50. minuti dalekometan pokušaj Banić-Škoje koji se od nekog odbija u korner. U 54. iz slobodnog udarca puca Tolić sa 18m, Samardžić brani. Baćak se još jednom istaknuo u 58. minuti. Šimunović je centrirao, Norac-Kevo pucao glavom u kut, no Baćak je još jednom pokazao o kakvoj se klasi radi.

Malo potom sa 18 metara snažno puca Z. Grgat no udarac je išao po sredini vrata. U 63. minuti vrlo sumnjiva situacija u 16-ercu gostiju. Duga lopta upućena je prema Banić-Škoji koji pada u trenutku primanja, no sudac je procijenio da se ne radi o najstrožoj kazni. Pogodak odluke postigao je Goreta u 69. minuti iz slobodnog udarca na 27-28 metara.

Do kraja je OSK tražio izjednačenje, no bez uspjeha. U sljedećem kolu se gostuje u Dugom ratu kod Orkana. Zbog trećeg žutog kartona Pavić na raspolaganju neće imati Nikolu Bašića.