ponedjeljak, travanj 6, 2015
U 19. kolu 1. ŽNL OSK je gostovao kod Mračaja, a susret je završio bez pobjednika, 2:2. Mračaj je već u ranoj fazi utakmice poveo s 2:0, OSK do kraja poluvremena poravnao na 2:2 i činilo se da bi u drugom poluvremenu moglo biti još pogodaka, no mreže se više nisu tresle, a bliži pogotku bio je OSK.

OSK je nastupio bez Mandaca koji je izostao zbog privatnih obaveza pa je tako na mjestu stopera igrao trener-igrač Petar Bašić. Nakon pauze od jedne utakmice zbog ozljede u sastav se sa stilom vratio napadač Nino Vučemilović-Alegić te bio strijelac oba pogotka OSK-a.

Igrala se 4. minuta kada je upravo Vučemilović propustio veliku priliku da OSK dovede u vodstvo. Grgat je probio po lijevoj strani i ubacio u sredinu za spomenutog Vučemilovića koji loše puca i lopta odlazi pokraj gola.

Mračaj nakon toga igra bolje i u 10. minuti prijete preko svog kapetana Ante Puljiza, a opasnost je otklonio Ljubas. Ipak, u 14. minuti Mračaj je poveo, a strijelac je bio upravo Ante Puljiz koji je udarcem s 14-15 metara s desne strane matirao vratara OSK-a. Samo tri minute kasnije novi šok za OSK, domaća ekipa odlazi na 2:0. Strijelac prvog pogotka Puljiz primio je jednu loptu, sjurio se prema golu OSK-a, prevario i vratara OSK-a te mirno poslao loptu u mrežu. Mračaj je u sredini imao tri vezna igrača, OSK dva te su u tim trenucima u većini situacija kao pobjednici izlazili domaći igrači te lako donosili lopte do najisturenijeg igrača domaćih.

OSK se nakon toga trgnuo te u 31. minuti smanjio rezultat. A. Banić-Škojo je iskoristio oklijevanje domaćeg braniča, oduzeo mu loptu te dodao Vučemilović-Alegiću koji zabija sa 8-9 metara. Suradnja ova dva igrača urodila je plodom i u 37. minuti te smo vidjeli gotovo identičan gol. Ponovno se isplatila borbenost A. Banić-Škoje kada je s poda uspio odigrati povratnu loptu za Vučemilovića koji je na nju natrčao i pospremio u mrežu.

Vučemilović je imao još jednu priliku kada se sam sjurio prema golu Mračaja no stigao se dobro postaviti stoper Puljiz i blokirati ga. Udarac je također okušao i Poljak i to je bilo sve od sadržajnog i uzbzdljivog prvog poluvremena.

Drugi dio bio je bez golova, ali ništa manje uzbudljiv. Bilo je prilika, prvenstveno pred golom domaćih, a obje ekipe su u nekoliko navrata protestirale kod suca tražeći najstrožu kaznu – OSK nakon starteva nad Grgatom i S. Banić-Škojom, a domaćini nakon što je lopta pogodila Grgata u ruku no sudac je procijenio da ni u jednoj od tih situacija nema elemenata za kazneni udarac.

U 64. minuti dobro se u napad priključio Norac-Kevo te pucao pokraj gola. U 72. minuti iz slobodnog udarca pucao je Petar Bašić, lopta je prošla malo uz vratnicu. Najveću priliku OSK je imao u 81. minuti kada je sam na vratara domaćih izišao S. Banić-Škojo no pucao je loše i daleko od gola. Posljednja prilika bila je u 88. minuti. Vučemilović je probio lijevu stranu, ušao u 16-erac, odigrao do S. Banić-Škoje koji odlaže loptu za Poljaka čiji udarac je bio preslab da ozbiljnije ugrozi gol domaćih.

Nakon ove utakmice OSK je i dalje na drugom mjestu, sa tri boda manje od vodeće Mladost, a u subotu na Golim brdima gostuje Omladinac. Utakmica je u 17 sati, a kod OSK-a će nedostajati Nikola Bašić.

MRAČAJ Runovići

2

Runovići, Igralište Pojilo, 06.04., 17:00, 19. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100

2

Suci: Zvonimir Tomić, Luka Lešić, Mario Vrkić. Delegat: Vladimir Mikulić.

NK Mračaj

Strijelci: 1:0 – A. Puljiz (br. 11) – (14.), 2:0 – A. Puljiz (br. 11) – (17.) 2:1 – Vučemilović-Alegić (31.), 2:2 – Vučemilović-Alegić (37.).

Žuti kartoni: Mračaj – Ždero, Radić, J. Puljić, I. Puljić, A. Puljiz (br. 5), Grizelj, A. Karoglan