subota, studeni 21, 2015
- Nakon više od 7 godina danas nas očekuje prvenstveni ogled Hrvaca i OSK-a. Susretala su se ova dva kluba u utakmicama županijskog kupa, ali ti susreti nemaju draž kao oni prvenstveni. Proteklih sedam godina Hrvace su bile stabilan trećeligaš, jednom su bili i prvaci 3. lige dok je OSK tek u protekloj sezoni uspio osvojiti prvenstvo u četvrtoj ligi. U tih sedam godina bilo je mnogo igrača koji su nosili dres oba kluba pa tako i sada u momčadi Hrvaca imamo bivše igrače OSK-a: Jakova Marunicu, Dina Božinovića i Petra Mažurina, a u OSK-u bivše igrače Hrvaca: Nikolu Bašića, Petra Bašića-Bosija, Petra Bašića-Šišku, Franu Dolića i Božu Poljaka.

Momčad Hrvaca, koju vodi Ivan Medvid, nalazi se na 5. mjestu s 25 bodova. Podsjetimo, OSK je 11. sa 18 bodova. U posljednja tri kola momčad Hrvaca je doživjela isto toliko poraza te sigurno želi što prije izići iz krize. Najbolji strijelac Hrvaca je Ivan Mamut s 9 pogodaka, no prije koji dan napustio je Hrvace. Opasnost prijeti od Maganića koji se oporavio od ozljede, a do tada je bio najbolji igrač Hrvaca. Medvid zbog tri žuta kartona neće moći računati na Tea Vardića dok Bašić takvih problema nema.

Hrvace i OSK kroz povijest su odigrali 9 službenih susreta, 6 puta su slavile Hrvace, 2 puta OSK dok je jedan dvoboj završio bez pobjednika. Znalo je u tim susretima biti prepirki, naguravanja, crvenih kartona - svega što jedan lokalni derbi nabijen emocijama nosi, no nadamo se da će danas sve biti korektno.

Susret u Hrvacama počinje u 13:30 sati, a pravdu će dijeliti Toni Bešker kojemu će pomagati Vice Vidović i Matko Palada. Četvrti sudac je Josip Zec, a delegat Dražen Ivanković.

« » svi 2018