petak, veljača 21, 2014
Kuglice su u ždrijebu održanom u četvrtak OSK-a sparile sa trećeligašem Zmajem iz Makarske. Zmaj je klub bogate povijesti, osnovan davne 1921. godine.

Od većih uspjeha izdvojimo osvajanje kupa Dalmacije 1949. godine dok je tri puta bio prvak splitskog podsaveza.

Nakon osamostaljenja Hrvatske Zmaj je igrao većinom u 2. i 3. HNL da bi potom ispao u 4. ligu. U periodu od 1999. od 2006. bio je član tog ranga, a u tom razdoblju OSK i Zmaj su odigrali 14 službenih međusobnih susreta. U sezoni 2005/06 Zmaj je bio veoma impresivan. U 36 kola imao je samo jedan poraz uz gol-razliku 123:17 te je tada izborio i plasman u 3. HNL Jug čiji je član od tada pa sve do danas.

Što se tiče ove sezone Zmaj je jako dobro pozicioniran. Nakon odigranih 17 kola nalazi se na šestoj poziciji sa 27 bodova, tri manje od vodećih Šibenika, Imotskog i Mosora. U jednom dijelu sezone su čak bili i vodeći. To je dokaz da se radi o jakoj momčadi koju vodi iskusni trener Slobodan Carević. Od važnijih igrača u ovom periodu ih je napustio Jure Glavina.

Ako bismo izdvajali nekog od igrača to bi bili Dominko Radalj, 19-godišnji napadač koji je sa 6 pogodaka najbolji strijelac Zmaja u dosadašnjem tijeku sezone, potom iskusni Stipe Matešan koji je jedini nastupio u svih 17 utakmica ove sezone te na koncu kapetana Ivana Rašića, iskusnog braniča sa bogatom karijerom.

Od novih imena tu su Emilio Jerković, Jure Kosović te najveće pojačanje napadač Mario Zebić. Zebić je stigao iz Dugopolja, a već u pripremnim susretima je pogocima pokazao da će biti pravo pojačanje. U prvom kolu kupa Zmaj je sa 3:0 svladao Adriatiac, a upravo je Zebić bio dvostruki strijelac. Zebić je prije pola godine postigao gol i OSK-u, bilo je to u Otoku na memorijalnom turniru Luka Erceg i Ivan Kamber. Taj gol možete vidjeti na ovom linku. Posljednji susret Zmaj je odigrao jučer protiv Sloge iz Ljubuškog te slavio sa 2:1.

U međusobnim susretima Zmaj je uspješniji. U 14 susreta ima 8 pobjeda naspram dvije pobjede OSK-a. Dosta je i efikasniji od OSK-a. OSK je postigao 14 pogodaka, a Zmaj 30.

A sada se prisjetimo dosadašnjih susreta OSK-a i Zmaja u posljednjih 15 godina.

Prvi je odigran 26.09.1999., a OSK je na Golim Brdima pred 600 gledatelja slavio sa visokih 5:0 pogocima Vrce, Ivkovića, I. Marković, T. Marinovića i A. Norac-Keve. Bila je to jedna zanimljiva momčad OSK-a kojoj je na vratima bio Džaja, u obrani A. Marković, Erceg i Ivica Bašić, na bočnim pozicijama T. Marinović i Vrca, u veznom redu Ivković, T. Poljak i A. Vugdelija a u napadu odlični dvojac Čović-Marković.

U istoj sezoni, na proljeće, u Makarskoj je susret završio bez pogodaka. U lijepoj utakmici sa dosta prilika nedostajali su upravo pogoci.

Sljedeće sezone (2000/01) u prvom susretu u Makarskoj je slavio Zmaj sa 4:1 zahvaljujući maestralnom Danku Joviću koji je postigao sva četiri pogotka za svoju momčad. Poraz OSK-a je ublažio Denis Labrović. Spomenimo da je od 56. minute OSK igrao sa dva igrača manje.

Na proljeće smo gledali utakmicu sa infarktnom završnicom. Iako je početak nagoviještao laganu pobjedu OSK-a to na kraju i nije bilo tako. Nakon prvih 45 minuta OSK je imao visokih 3:0 zahvaljujući hat-tricku Andrije Norac-Keve. U 87. minuti Pejić smanjuje na 3:1, a u 90. Vranješ na 3:2. U sudačkoj nadoknadi gosti su tražili 11-erac, no sudac se nije oglasio.

Sljedeće sezone ponovno je krvnik OSK-a bio Danko Jović koji je sa dva pogotka u ranoj fazi utakmice donio pobjedu Zmaju. Na proljeće u Otoku nije bilo pogodaka. Bila je to više borbena nego lijepa utakmica odigrana po jakoj buri.

U sezoni 2002/03. Zmaj je u Otoku slavio sa 1:0 zahvaljujući pogotku Dražena Jelića u 87. minuti. Dvije minute potom dosuđen je kazneni udarac za OSK no nije iskorišten.

Na proljeće, u Makarskoj, OSK je poveo već u prvoj minuti preko Zvonimira Norca-Keve. Domaćini ubrzo poravnavaju preko Bušelića, a u 30. minuti Matijašević propušta realizirati 11-erac za OSK. U drugom poluvremenu Zmaj je pogocima Krešića i Bagarića osigurao tri boda.

Sezona 2003/04 donijela je dvije pobjede Zmaja. U Makarskoj je bilo 3:0, a strijelci su bili Krnčević i Babić (2). U Otoku su Makarani slavili sa 2:0 pogocima Danka i Nede Jovića.

U sezoni 2004/05.vrlo mlada momčad OSK-a iznenađujuće je odnijela bod iz Makarske. Bilo je 1:1, za OSK je strijelac bio Ivica Marković, a za Zmaj Nedo Jović.

Na proljeće je Zmaj suvereno prohujao Golim Brdima. Slavili su sa visokih 5:2. Dva pogotka je postigao, pogađate, Danko Jović, a po jedan Vranješ, Kolak te Zvonimir Norac-Kevo koji je tada nastupao za Zmaj. Za OSK su zabili Nediljko Bašić i Tino Lagator.

Visoku pobjedu zabilježio je Zmaj i sljedeće sezone. Te sezone je Zmaj bio strašno jaka momčad a OSK-a su svladali sa 7:1. Po dva pogotka su postigli N. Jović i Lešina, a po jedan Bušelić, Vranješ i Radić. Za OSK je zabio P. Marinović.

I konačno, posljednji susret je odigran 19.03.2006.i završio je bez pogodaka. Bila je to nervozna utakmica, a kod obje momčadi isključen je po jedan igrač.

Pozivamo sve ljubitelje nogometa da dođu na ovaj susret koji je na rasporedu sutra u 14 sati. Biti će to prava generalka pred prvenstvo za obje ekipe.

nk-oskotok @ 22:14 |Komentiraj | Komentari: 1 | Prikaži komentare