subota, studeni 28, 2015
- Danas i sutra na rasporedu je posljednje kolo jesenskog dijela 3. HNL Jug koje na Gola Brda dovodi momčad Solina. Solin je klub s bogatom tradicijom, dugogodišnji drugoligaš koji se već nekoliko godina pokušava vratiti u drugi razred hrvatskog nogometa. Ove godine su uz Junak iskazali drugoligaške ambicije no umjesto Junaka koji je malo posustao kao glavni im konkurent profilirao se Neretvanac koji ima 37 bodova dok drugi Solin ima 33 boda.

Prije nekoliko tjedana došlo je do trenerske promjene na klupi Solina pa je Antu Terzu zamijenio Grgica Kovač koji je u obje utakmice koje je vodio kao trener Solina ostvario pobjede.

Što se tiče pojedinaca najefikasniji igrač im je Antonio Pavlinović koji je postigao sedam pogodaka. Zbog tri žuta danas im nedostaje Duje Medak, veznjak koji je nastupio u svih 16 dosadašnjih utakmica.

Trener OSK-a Petar Bašić ima na raspolaganju ima sve igrače osim Ivana Samardžića koji je ozlijeđen no pozitivno je što su nalazi pokazali da se ipak radi o dosta blažoj ozljedi negoli se u prvi mah pretpostavljalo.

OSK i Solin nikada prije nisu igrali u istoj ligi no zato su se dvaput susretali u kupu - 19.02.1976. - OSK-Solin 2:9 i 21.10.1998. OSK-Solin 0:6.

Zanimljivu informaciju pronašli smo u knjizi "Povijest sporta Cetinske krajine" gdje piše kako je NK Solin početkom 1970-ih godina donirao našem klubu garnituru kopačaka prilikom jedne prijateljske utakmice.

Zadnji međusobni susret odigran je u kolovozu na memorijalnom turniru u Otoku, a s minimalnih 1:0 slavio je Solin. Utakmica je na rasporedu u 13 sati, a suditi će četvorka iz najjužnije hrvatske županije - glavni sudac je Zdravko Kuran, pomoćnici Mikica Nobilo i Matko Babić dok je četvrti sudac Mišo Krešić. Delegat je Andrija Čaljkušić.

FOTO: Detalj sa prijateljske utakmice OSK-Solin 0:1 (08.08.2015. - FOTO: Ivica Čavka)

« » svi 2018